Wyniki przesłuchania w Krakowie

Pierwsze przesłuchania za nami!

W dniu 7 listopada br. w Państwowej Szkole Muzycznej II St. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie mieliśmy przyjemność posłuchać 19 wokalistów.
Artyści przyjechali do nas z całej Polski - były osoby z Warszawy, Tarnowa, Wrocławia, Koszalina, Katowic, Radomia, Łańcuta, Oświęcimia, Krakowa i kilku innych miejscowości. Talent i entuzjazm wszystkich wykonawców spowodował, że było to niezapomniane wydarzenie.

Poziom występów był wysoki o czym świadczy fakt, że jury złożone z prawdziwych autorytetów muzycznych (pod przewodnictwem prof. Stefana Wojtasa dyrektora szkoły wokalistów oceniali panowie Zbigniew Wodecki, Jan Poprawa i Andrzej Zarycki) zdecydowało o wyborze aż 5 osób, które zostaną dopuszczone do następnego etapu konkursu. Są to:

1. Katarzyna Nowak - Wrocław
2. Piotr Zemła - Koszalin
3. Anna Rossa - Katowice
4. Grzegorz Dowgiałło - Chojnów
5. Łukasz Żelechowski - Katowice

Oczekujemy, że wszyscy wyłonieni artyści zaprezentują po dwie piosenki na uroczystej kolacji przedświątecznej krakowskich Klubów Lions, która odbędzie się w dniu 17 grudnia o godzinie 17:30 w hotelu Galaxy w Krakowie. Po występach wszyscy obecni członkowie Klubów, w głosowaniu bezpośrednim, dokonają wyboru najlepszego ich zdaniem wokalisty, który będzie reprezentował Kluby krakowskie w eliminacjach do konkursu finałowego Festiwalu.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaśpiewali i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Komitet Organizacyjny Festiwalu