Pomysł Charytatywnego Maratonu Biegowego powstał w wielkich sercach członków Lions Club Krotoszyn. Bieg miał zakończyć się tradycyjnym jarmarkiem bożonarodzeniowym "Złota Niedziela" w dn. 19 grudnia 2020 r.
Ze względu na epidemię, po raz pierwszy od 30. lat, jarmark się nie odbył.
Kodeks etyczny Liona mówi o tym, żeby okazać pomoc i współczucie tym, którzy cierpią, wspierając moralnie i materialnie słabszych i potrzebujących. Natomiast podstawowa przyzwoitość nakazuje, aby nie myśleć tylko o sobie. Tym bardziej w tak trudnych czasach. Służymy! I to hasło nam również dzisiaj przyświecało. Inicjatywa została zorganizowana przez Lions Club Krotoszyn z okazji rocznicy 30-lecia klubu, które będzie obchodzony w 2021 r...