Z wizytą u Prezydenta Karnowskiego - 08.11.2022 r.

Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski zaprosił przedstawicielki LC Gdańsk Amber na specjalne spotkanie w Ratuszu Miasta, by serdecznie podziękować Lionkom i LCIF za wielkie wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy zamieszkali w Sopocie.
W trakcie ponad godzinnego spotkania rozmowy dotyczyły pomocy udzielanej uchodźcom przez Ruch Lions w Sopocie, woj. pomorskim, w innych regionach Polski i w innych krajach. Amberki bardzo aktywnie pomagają Centrum Wsparcia Ukrainy od pierwszych dni wojny w tym kraju - dzięki funduszom z LCIF nieustannie dostarczana jest do Centrum żywność oraz środki czystości i higieny. Natomiast dzięki funduszom niemieckich Lionów (Stiftung der Deutche Lions) udało się kupić ok. 180 łóżek piętrowych, półprofesjonalne pralkę i suszarkę na wyposażenie obiektów Miasta, w których zamieszkali uchodźcy...