FREEDOM CHARITY RUN '2020

Drogie Koleżanki,
Drodzy Koledzy,

W dniach 1-6 września 2020 r. biegliśmy, ósmy już raz, Freedom Charity Run. Tym razem z okazji 75. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej 675 kilometrową trasą połączyliśmy symbolicznie dwa miasta, tam gdzie ta straszna wojna się rozpoczęła i tam gdzie się zakończyła. Razem z PDG Susanne Hindahl-Reede z Okręgu 111 NB Niemcy biegliśmy pod hasłem „PL&D: Zawsze sąsiedzi, teraz przyjaciele – Immer Nachbarn, jetzt Freunde”. Spod budynku Poczty Gdańskiej w obecności DG Mariana Sieńkowskiego, symbolicznie wystartował nas Prezydent Lech Wałęsa oraz Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku Cornelia Pieper.
Jak co roku biegom FCR przyświecają nie tylko cele społeczne i współpracy między narodami, pokój i demokracja, ale także cel charytatywny: lokalny i globalny. Połowę zebranych funduszy chcemy przeznaczyć na wyposażenie Domu Autysty w Poznaniu. Tam znajdzie się tablica upamiętniająca naszego kolegę, zmarłego przedwcześnie śp. PDG Pawła Cieślińskiego.
Druga część to kontynuacja ubiegłorocznej zbiórki na rozbudowę szkoły w Kibeho w Rwandzie. Zebraliśmy do tej pory ok. 15 000 $, ale żeby postawić tam drugi budynek potrzebne jest co najmniej drugie tyle.
Jak co roku wszystkie kwoty dotacji bez potrąceń zostaną przekazane na te cele.
Więcej informacji na www.freedomcharityrun.orglub na FB: https://www.facebook.com/FreedomCharityRun
Jeśli solidaryzujesz się z naszym wysiłkiem poniesionym w obu w/w celach, prosimy o dołączenie się do zbiórki zarówno prywatnie, jak i przez Wasz klub. „Sprzedajemy” przebiegnięte przez nas kilometry w cenie 1 km = 450 zł (100 Euro). Ten kto zdecyduje się na takie wsparcie otrzyma dyplom z podpisem prez. L. Wałęsy. Liczy się także każda, nawet najmniejsza wpłata. Można ich dokonywać poprzez zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/e9tzcslub za pośrednictwem banku:
Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, ul. Skarbka 20/2, 60-348 Poznań
BNP Paribas Bank Polska S.A., 01-211 Warszawa, ul. Kasprzaka 10/16
PLN: PL41160014040004053362646040 (IBAN)
Z dopiskiem: FCR 2020

Z wykonanych 500 szt. T-shirtów pozostało jeszcze ok. 100 szt. „Sprzedajemy” je po 50 zł, na tych samych zasadach co kilometry. „Sprzedajemy” także maseczki FCR 2020 po 30 zł. Może ktoś chciałby mieć taką pamiątkę?
Uruchomiamy także licytację T-shirta z podpisem prez. L. Wałęsy na FB: https://www.facebook.com/FreedomCharityRun
Zwycięzca licytacji otrzyma także personalnie dedykowaną ⇒misję pokojową PLW.

Prosimy dołączcie do nas biegaczy i wszystkich tych, którzy już wsparli ten projekt.
We Run We Serve!

PDG Mariusz Szeib