Drogie Koleżanki i Koledzy Lioni,
Chcę bardzo podziękować za włączenie się – tak liczne – w prace nad zmianami w statucie.
Rozmowy o potrzebie zmian w statucie mają swoją długą historię. W tej kadencji udało się zintensyfikować pracę nad zmianami. W trakcie wielomiesięcznej dyskusji wypracowaliśmy zarys proponowanych zmian. Proces prac nad statutem ma charakter dynamiczny i wszystkie proponowane zmiany cały czas są w konsultowane tak, aby były jak najbardziej przystosowane do zmienionych ustaw o stowarzyszeniach, ustaw o rachunkowości i - bardzo ważne – do naszych potrzeb.
Prace koordynuje kol. Krzysztof Banaszak. Aktualnie wypracowane propozycje są dostępne poniżej.
Chcemy do konwencji (II połowa marca 2021 ) poświęconej statutowi wypracować kompendium zmian.
Bardzo proszę o zapoznanie się z aktualnie proponowanymi zmianami i przesyłanie swoich uwag i propozycji.
Proszę uprzejmie o kontaktowanie się z kol. Krzysztofem Banaszakiem  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Marian Sieńkowski
Gubernator 2020/2021

Poniżej prezentowane są proponowane zmiany w statucie Okręgu (proszę kliknąć, by otworzyć tekst):

⇒ IDEA ZMIAN STATUTU w pigułce

prace nad zmianami statutu od wielu miesięcy koordynuje Lion Krzysztof Banaszak [ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ], z którym można skontaktować się w celu uzyskania szczegółowych wyjasnień lub zgłoszenia nowych propozycji

Przesłane materiały i uwagi (po 01.01.2021 r. - wcześniejsze są uwzględnione w powyższym materiale)
⇒ APEL Past Gubernatorów (11.01.2021 r.)
⇒ APEL członków Komisji Rewizyjnej (15.01.2021 r.)
⇒ 1 VDG Anna Werno głos ws. zmian statutu (16.01.2021 r.)
⇒ PDG Ewa Hełka o wymogach prawa, polemika z 1VDG Anną Werno (19.01.2021 r.)
⇒ Dorota Jasina ad. "Apel Gubernatorów" (20.01.2021 r.)
⇒ PDG Maria Sterczewska ad. "Apel Gubernatorów" (26.01.2021 r.)

⇒ POWRÓT