W 2017 r. jedna z członkiń LC Szczecin Jantar w lokalnej gazecie internetowej przeczytała, że Jadłodzielnia w Szczecinie poszukuje wolontariuszy.
Poszła na spotkanie z nimi. Zachwyciła ją idea, ale przede wszystkim zaangażowanie młodych ludzi. Problemem jest to, że działają nieformalnie, nie mają konta w banku i nie mogą legalnie otrzymywać datków od darczyńców.
Zaproponowałyśmy naszą pomoc organizacyjną i finansową, udostępniłyśmy konto charytatywne do wpłat finansowych od sponsorów oraz (jako OPP) do wpłat celowych 1%. Pomogłyśmy im założyć Stowarzyszenie Jadłodzielnia Szczecin, aby mogli działać samodzielnie....