Dnia 19.09.2020 r. dwa kluby partnerskie: LC Barlinek oraz LC Schneverdingen po wieloletniej współpracy podczas konwencji Dystryktu 111 w Stade uroczyście podpisały dokument o współpracy.
Ze strony polskiego klubu Jumelage podpisała prezydent LC Barlinek Arleta Wirhanowicz-Patrzykąt, zaś po stronie niemieckiej prezydent LC Schneverdingen Wolfgang Dreßler.
Uroczystość podpisania Jumelage uświetniła orkiestra smyczkowa Młodzieżowej Szkoły Muzycznej w Stade poprzez odegranie hymnu polskiego i niemieckiego.
Inicjatorem usankcjonowania dotychczasowej współpracy między klubami był Prof. Johann Schreiner, który niezmiennie od lat pielęgnuje partnerstwo między klubami będąc jednocześnie motorem wszelkich inicjatyw wspierania naszych klubowych projektów oraz projektów ogólnopolskich. Wspomnieć należałoby o przekazaniu używanej karetki pogotowia, aparatu USG dla barlineckiego Szpitala czy wsparciu ogólnopolskiego projektu „Bratek – zbudujmy im przyszłość”...