LC Gdańsk Gedania - "Myśl globalnie, działaj lokalnie"

Z takim hasłem miesiąc temu zwróciłem się do wszystkich klubów w Polsce.
Polski Lion i strona internetowa Okręgu opisuje wiele wspaniałych działań klubów z całej Polski.
Dzisiaj o działaniach Lions Club Gedania Gdańsk:  LC Gedania zaopiekował się  ludźmi bezdomnymi, ich opiekunami, wolontariuszami z hospicjów i z domów pomocy społecznej. W Gdańsku, w schroniskach, domach noclegowych zostało zamkniętych 450 osób. Na ulicach w dalszym ciągu pozostaje ok. 150 osób.  Potrzebują wszystkiego:  ubrań, jedzenia, ale także kawy, słodyczy itp. Gedania zakupiło i przekazało do tych domów i “na ulicę” bieliznę ( podkoszulki, majtki, skarpety) dla 600 osób.
W Wielkanoc 450 osób otrzymało jedzenie świąteczne. Posiłki świąteczne otrzymały także dzieci skupione w 6 małych domach dziecka z całego Trójmiasta (około 90 dzieci - ten dar sfinansował Lions Club Amber Gdańsk). Opiekunowie bezdomnych, wolontariusze w hospicjach oraz domach otrzymują: przyłbice medyczne, maski medyczne (ta akcja jeszcze trwa i prawdopodobnie zakończy się za 2 tygodnie). 
LC Gedania Gdańsk przeznaczył na ten cel kwotę 37.000 zł (poprzednio za te pieniądze miały być kupione huśtawki dla dzieci niepełnosprawnych). W związku z organizacją LCI Board Meeting Sopot '2020 pozostał dar firmy Ziaja (szampony, mydła w płynie, dezodoranty) – otrzymało go Hospicjum w Elblągu, schroniska i noclegownie dla bezdomnych w Trójmieście - łącznie ponad 300 sztuk potrzebnych środków czystości.

Marian Sieńkowski
LC Gedania Gdańsk
1 Wicegubernator Okregu 121 Polska

 
 
Początek strony