Pomogli małej Matyldzie i dzieciom syryjskim w Libanie

W poniedziałek 5 marca 2019 r. w hotelu Meridian uczestnicy biegu charytatywnego Freedom Charity Run z Poznania do Strasbourga przekazali czek rodzicom Matyldy Klimowicz, która urodziła się z krótszą nóżką i jej leczenie wymaga kosztownej operacji.
We wrześniu ubiegłego roku sześciu członków klubów Lions uczestniczyło w szóstym biegu charytatywnym Freedom Charity Run. Biegli z Poznania do Strasbourga, a celem było zebranie środków na leczenie małej poznanianki - Matyldy Klimowicz, która urodziła się z krótszą nóżką oraz na pomoc dla szkoły w Arsal w Libanie. W placówce tej uczą się dzieci syryjskich uchodźców.
W poniedziałek w hotelu Meridian odbyła się uroczystość przekazania czeku wysokości 50 tys. złotych rodzicom dziewczynki. Pokazano też czek na 13 tys. dolarów, który otrzymają dzieci w Libanie.
Warto wiedzieć, że dzieci z taką wadą, jak ta Matyldy rodzi się w Polsce 10 rocznie. Operacja, która będzie przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych kosztuje około 170 tys. dolarów. Podczas spotkania życzono, aby urodzona 1 października 2017 roku Matylda w 2038 roku pobiegła na trasie Freedom Charity Run. 
Marek Zaradniak
Głos Wielkopolski


Dzień 1 - 1.09.2018 r., Poznań - Leszno
Wieniec miał biało-czerwone kwiaty i szarfy z nadrukowanymi flagami wszystkich krajów z naszej, planowanej trasy. Złożyliśmy go w hołdzie ułanom, którzy w 1920 w Bitwie Warszawskiej obronili rodzącą się 100 lat temu niepodległość Polski. Na pl. Wolności w imieniu władz miasta żegnała nas dr. Ewa Bąk oraz Past Gubernator Lions Clubs Maria Sterczewska. Przepięknie przemawiał Konsul Honorowy Francji, prof Szram, wspominając generała Focha i wsparcie, bardzo zaprzyjaźnionej z Polską,  Francji. Wzruszenie ogarniało wszystkich gdy Dominik Górny, przedstawiciel Towarzystwa Powstania Wielkopolskiego, ubrany w mundur powstańczy, mówił o patriotyzmie i odwiecznym dążeniu Polski w kierunku wolnej i demokratycznej Europy. Polały się nam wszystkim łzy gdy mama Matyldy Klimowicz z córeczką na rękach dziękowała za ogłoszenie zbiórki na operację jej nóżki. Będziemy biec i zbierać przez ponad 1 000 kilometrów w 4 krajach na operację Matyldy oraz na dzieci, które przed wojną uciekły z Syrii, a teraz żyją w obozie dla uchodźców w Arsal na terytorium Libanu. Operacja Matyldy musi się udać, bo przecież Matylda we Freedom Charity Run 2038 pobiegnie z nami!

W Poznaniu żegnało nas blisko 100 osób. Wielu z nich miało na sobie nasze koszulki biegowe, a w rękach niebieskie balony z logo FCR 2018. Piotr Horbulewicz w imieniu  Lions Club Poznań Pillory już zadeklarował pierwszą wpłatę dla Matyldy i dzieci z Syrii - 5 000 zł. Jacek Janowiak, fotograf, całe swoje honorarium też przekazał na leczenie Matyldy. Dobry początek? Dobry to niewłaściwe słowo- rewelacyjny dopiero brzmi właściwie!

O pomoc w organizacji startu poprosiliśmy Anię Guziałek. Z zadania wywiązała się z charakterystycznym dla siebie profesjonalizmem, entuzjazmem i wdziękiem. Jej opieka roztoczyła się także na podpoznańskie Puszczykowo- miasto Angeliki Kerber, tegorocznej triumfatorki Wimbledonu. Przepięknie położone, świetnie zorganizowane.

Tutaj, koło pomnika poległych za niepodległość, czekali na nas harcerze. Gdy Janek i Hubert, którzy biegli na pierwszej zmianie, dobiegli, wszyscy razem złożyliśmy wiązankę. Potem popędziliśmy już prosto na puszczykowski rynek. Czekał na nas tam burmistrz Andrzej Balcerek z grupą mieszkańców i naszą koleżanką z Lions Clubs Poznań Polonia Asią Szafarkiewicz. Choć czuliśmy się tam jak w domu, po pysznym posiłku ruszyliśmy w drogę.
Ok 10 km przed Lesznem dołącza się do nas Łukasz Kisło, triatlonista. Po kolejnych kilometrach także jego żoną Ulą, jej koleżanką Anią i z córką Dobrochną, jeszcze w wózeczku. Pomimo ulewnego deszczu, wszyscy w dobrej formie dobiegają do mety na rynku. Ceratka świetnie ochroniła Dobrochnę, która słodko się do nas na mecie uśmiechała. Dla koleżanek i kolegów z Leszna nie ma rzeczy nie możliwych. Okazuje się, że dla ich dzieci również.
Pod dmuchaną bramą wraz z viceprezydentem Leszna Adamem Mytychem w strugach deszczu czekało na nas ok. 100 osób. To koleżanki z Lions Club Leszno wraz ze swoimi podopiecznymi- dziećmi z zespołem Downa. Większość ubrana w nasze koszulki biegowe. My "musimy" biec nawet w deszczu, bo tak sobie przecież postanowiliśmy oraz wszem i wobec ogłosiliśmy. Oni mokną w deszczu bo chcą nas podtrzymać na duchu i pokazać, że to co robimy znajduje ich absolutne wsparcie. Serce nam rośnie, a nogi same przyśpieszają.
Jest jeszcze jeden powód dlaczego biegnie nam się wspaniale. To buty od naszego sponsora sportowego Saucony. Michał Bartoszak dobrał indywidualnie na każdą naszą stopę modele Everun Support Frame o kolorze ocean blue. Szczególnie to istotne w moim przypadku. Zerwane 20 lat temu więzadło krzyżowe z upływem lat coraz głośniej przypomina mi, że go nie mam. Muszę uważać. Umówiliśmy się z kolegami, że w tym roku pobiegnę 1/2 tego dystansu co pozostali: Daniel, Jacek, Mateusz, Jasiu i Hubert. Jasiu ma ślub w rodzinie, będzie miał więc kilkudniową przerwę w bieganiu, a przecież tegoroczna trasa  1 049 km będzie najdłuższa w historii FCR. Właśnie dlatego w tym roku nasz team powiększył się aż o dwóch nowych kolegów Jasia i Huberta.  Dzięki tym zmianom czujemy się z teraz bezpieczniej, a Saucony nam, a mnie szczególnie, ten komfort wzmacnia. Dzięki Michał.

PDG Mariusz Szeib
LC Poznań Rotunda

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23849850,by-mala-marianna-mogla-chodzic-oni-pobiegna-do-strasburga.html

 • D-01_00
 • D-01_01
 • D-01_02
 • D-01_03
 • D-01_04
 • D-01_05
 • D-01_06
 • D-01_07
 • D-01_08
 • D-01_09
 • D-01_10

Dzień 2 - 2.09.2018 r. Leszno - Wrocław
Rano Ania Werno i Małgosia Milczarek-Woźna z rowerami czekały na nas przy pomniku 55 pułku piechoty. Strzegł on polskich granic od 1918 r., bo granica przebiegała zaledwie 3 km na zachód od Leszna. Tam też czekał nasz wczorajszy co-runner Łukasz. Hubert Jaskółka i Janek Deckert pobiegli wraz z Łukaszem na pierwszej zmianie.

Hubert i Janek to w naszym teamie debiutanci. Hubert jest po 2 maratonach ( najlepszy 4:10), z tym że pierwszy maraton przebiegł dopiero na swoją 60- tkę. W młodych latach grał w piłkę na prawej pomocy w Otmęcie Krapkowice. Daniel też ma na swojej liście dwa maratony (ten lepszy 4:02). Janek jest w naszym gronie rekordzistą z 38 maratonami (najlepszy 3:50). Poza maratonami od 15 lat zalicza triatlony- do tej pory zebrało się tego ponad 30. Jacek Trębecki, jest najszybszy- kilka lat temu przebiegł maraton w Edynburgu w 3:26. To był najlepszy  z 32, które już zaliczył w ciągu ostatnich 10 lat. Wszystko to jednak blednie przy wyczynach Mateusza. Potrzebował „zaledwie“ 31 godzin na podwójnego Ironmena (7,6 km pływania, 360 km na rowerze i ponad 84 km biegu, czyli podwójny maraton). Na regenerację nie miał zbyt wiele czasu, bo wszystko to machnął w zeszłym tygodniu.
Po drodze zatrzymujemy się na herbatę pod Rawiczem, w „Restauracji pod Topolami“. Właściciel, Tomek Kopij, kusi nas pysznym rosołem i pomidorową. Też jest sportowcem- -zalicza triatlony. Kiedy przychodzi do płacenia okazuje się, że posiłek został przez niego zasponsorowany. Dzięki Tomku! Nasza biegowa koszulka niech będzie dla Ciebie dowodem naszej wdzięczności.
6 km przed Wrocławiem dołącza do nas Piotr Janas członek LC Wrocław M2M. Rozem z Danielem, Mateuszem i Jackiem biegną w kierunku pl. Solnego. Pozostali z nas dołączają tuż przed metą gdzie pod Iglicą czekają na nas Piotr Mazur, przedstawiciel Urzędu Miasta z Wrocławia oraz Irek Maj, przyszły gubernators Okręgu Lions Clubs w Polsce wraz z żoną Elżbietą i całą masą przyjaciół. Wspaniała atmosfera przywitania we Wrocławiu napędza nas na następne dni.
Właśnie otrzymaliśmy pismo od Sekretarza Generalnego Parlamentu Europejskiego Klausa Welle, że wyjątkowo wyraża zgodę na zakończenie biegu Freedom Charity Run nie tylko przed budynkiem Parlamentu Europejskiego ale na Agorze, czyli w jego wnętrzu. W dobie zamachów terrorystycznych i masy dodatkowych formalności to brzmi absolutnie wyjątkowo. To wyróżnienie napędza dodatkowo nasze mięsnie. Będzie to nam potrzebne- jutro pierwszy z trzech etapów o długości powyżej  100 km. W dodatku pobiegniemy go w 4 i pół osoby. Poza moją „połówką“ do resztę podzielą się Daniel, Jacek, Mateusz i Hubert. Janek w pilnych sprawach zostawia nas na 1 dzień. Dojedzie jutro wieczorem do Kamiennej Góry.  Pobiegnie następnie z nami do Pragi i wróci do Polski na ślub w rodzinie, aby następnie wrócić na ostatnie 3 etapy.
Dzień 3, 3.09.2018 r.  Wrocław - Kamienna Góra

Plac Freedom we Wrocławiu doskonale nadawał się do startu Chrytatywnego Biegu Wolności. Wrocławianie częściej używają nazwy „pl. Wolności“, a my „Freedom Charity Run“ ale przecież w jakim byśmy języku tego słowa nie wymawiali sens pozostaje identyczny.
Irek Maj wraz z Jackiem Garstką dali sygnał startu. Pierwsze metry przebiegliśmy w komplecie a potem, w ponad 20 kilometrową trasę, ruszyli Daniel z Hubertem. Dzisiaj przed nami 102 km. Wszyscy mają więc w perspektywie odcinki półmaratonowe, ja ćwierć.
Dobrze, że dostaliśmy łubiankę śliwek od Eli i Irka- bardzo nam witaminy będą potrzebne. Temperatura teraz- 20 C, w południe ma być 27. Uff jak gorąco!
Biegniemy z Wrocławia na Sobótkę. Kilka razy przebiegamy nad autostradą lub będąc w jej pobliżu. Poniedziałek rano, tak jak krew podczas biegu szybciej krąży w naszych tętnicach,  tak strumień samochodów przyśpiesza na autostradzie (tutaj A4), krwiobiegu polskiej gospodarki. Hale magazynowe, budynki biurowe, drogi w przebudowie, Polska jednym wielkim terenem inwestycyjnym. Duma rozpiera obserwując obecny poziom naszego rozwoju, tego co zrobiliśmy razem w niespełna 30 lat. 
Mijam skrzyżowanie ulic Koreańskiej i ul. LG- bawię się świetnie, gdzie ja jestem??? Za moment rozumiem skąd te nazwy- po lewej ogromne hale koreańskiego koncernu, jedna z największych inwestycji zagranicznych minionych lat w Polsce. Niektórzy w kraju załamują ręce, że to nie „Neptuny“ i „Szmaragdy“. Inni cieszą się, że mamy tak sprzyjające otoczenie makroekonomiczne, które przyciąga zagraniczny kapitał. W około takiej inwestycji powstaje tysiące polskich firm kooperujących, powstają tysiące miejsc pracy, a krwiobieg naszej gospodarki przyśpiesza. Bogaćmy się wspólnie, z Europą i światem, tak jak robimy to od 1989 budząc powszechne uznanie. 
W tym roku Hubert pozyskał dodatkowych sponsorów: Cementownię Górażdże, Filplast- producenta okien na rynki europejskie i światowe, Powiat Krapkowice. Dziękujemy, pomoże to nam pokryć bieżące wydatki, a resztę przekażemy dla dzieci z Syrii i dla Matyldy.
Skoro mowa o sponsorach, trzeba też wspomnieć o dofinasowaniu  Okręgu Lions Clubs, które pomogło nam pokryć koszty nadruków na 500 koszulkach ufundowanych przez Texet Poland. Będzie co rozdawać lub zamieniać na 10 Euro/szt. O taki dobrowolny datek zazwyczaj prosimy. Wszytkie zebrane w ten sposób fundusze bez żadnych potrąceń trafią do naszych beneficjentów. Koszulki w tym roku są tak atrakcyjne, że już teraz jest wielu chętnych.
W tych koszulkach, 8 km przed Kamienną Górą czekało na nas KGB. Właściwie to nie „czekało“ a „czekała“ bo to skrót od Kamienogórskiej Grupy Biegowej. Dziesięcioro młodych ludzi m.n Arek Jaracz i Arek Dybiec z Urzędu Miasta, o których już wspominałem w rozdziale o naszych przygotwaniach oraz Ada Pakuła, świetna organizátorka, władająca perfekt czeskim. KGB obiecało pobiec jutro z nami do granicy z naszymi południowymi sąsiadami, a dzisiaj prowadziło na Rynek. Takiego przyjęcia nie spodziewaliśmy się. Setki mieszkańców z burmistrzem Krzysztofem Świątkiem na czele czekało na nas pod wielką dmuchaną bramą mety. Wkrótce po jej przekroczeniu zaproszono nas na scenę abyśmy mogli opowiedzieć o celu biegu. Następnie specjalna grupa taneczna nauczyła nas Salsy, którą wkrótce tańczył, wraz z nami cały  rynek.  Doskonały streching mięśni po jednym z najdłuższych odcinków.
Wieczór spędzamy w restauracji „u Leszka“. Świetne golonki, którymi uzupełnialiśmy kolagen w stawach oraz cały zestaw dań, zapewne równie wybornych. Leszek urządzał przyjęcie w Strasburgu 19.11.2002, wtedy gdy zadecydowano o akcesji Polski do UE. Do Strasburga wybiera się za 2 dni, niestety musi wrócić przed końcem tygodnia, więc na ponowne spotkanie, tym razem w Strasburgu nie mamy szans. 
Mariusz
 
P.S.
Etap dłuższy od dwóch pierwszych nie tylko dlatego,  że po prostu dłuższy ale również dlatego, że Janek musiał udać się do Krakowa w sprawach służbowych. Każdemu z nas przypadło trochę więcej kilometrów. Ponadto to był trzeci dzień biegu, więc podobno kryzysowy. Po wybiegnięciu z Wrocławia szerokimi arteriami wbiegliśmy na drogi węższe, lokalne często bez pobocza, aż w końcu wyznaczona trasa poprowadziła nas przez drogi polne wśród kukurudzy i chylących się ku ziemi słoneczników. Wprawdzie trudno je porównać do prostych jak strzała wywołujących poczucie zagubienia w czasie i przestrzeni śródkukurydzianych dróg w Kentucky lub w Indianie ale wspomnienia zostały przywołane. Po 22km, w takich między innymi okolicznościach przyrody, ostatni kilometr zostawiliśmy sobie z Hubertem na obiegnięcie Kamiennej Góry i wbiegnięcie na Rynek. Było rewelacyjnie o czym Mariusz napisał powyżej.    
Daniel

 • D-03_01
 • D-03_02
 • D-03_03
 • D-03_04
 • D-03_05
 • D-03_06
 • D-03_07

Dzień 4, 4.09.2018 r.   Kamienna Góra
Po pięknym ratuszu, wybudowanym ponad 100 lat temu, przed startem oprowadzał nas burmistrz Krzysztof Świątek. Piękny budynek z ciekawą historią. Punkt 8.30 pan burmistrz strzałem z pistoletu startowego dał nam znak- w drogę ku granicy.
Czeka tam na nas Miroslav Vlasak, burmistrz granicznej miejscowości Zacler ,w otoczeniu czeskiej młodzieży z pobliskiej szkoły.
Opowiadamy im co to „We Serve“, dlaczego biegamy, czemu warto pomagać innym, zarówno tym co blisko, jak i tym co daleko. Prosimy o rozpropagowanie celu charytatywnego FCR 2018 wśród znajomych i rodziny.
Młodzież wszędzie jest taka sama. Za każdym razem, w Polsce, na Litwie, czy w Niemczech tłumaczymy, że razem, że w jednym kierunku, że z tą samą prędkością. Funkcjonuje to przez pierwsze 100 do 200 m. Potem energia i młodzieńczy entuzjazm biorą górę-  młodzi zasuwają co sił w nogach. Udało nam się jednak tuż przed końcem młodzież wystopować i razem wbiegliśmy na boisko szkolne.
Na 6 km przed Jicinem, miastem Rumcajsa, Hanki i Cipiska zatrzymał na radiowóz policyjny. „To my już Was do samego Jicina popilotujemy“ tak po czesku powiedział Pan Policjant, że wszystko zrozumieliśmy. Jeden z policjantów pobiegł z Jackiem i Mateuszem, bo była to ich szychta. Po drodze krótki przystanek w Valdicach, w unikalnej budowli Loggi Wallensteina. W tej romantycznej scenerii czekał na nas starosta dr Jan Maly oraz Alena Stillerova, wspaniała osoba, przedstawicielka władz miasta, na której spoczywała cała organizacja naszej wizyty.  Nawodniono nas, pokazano Loggię i ruszyliśmy wraz z 20 lokalnymi biegaczami w kierunku rynku. Po drodze dołączali do nas kolejni biegacze wraz z grupą ok 20 dziewcząt trenujących w miejscowym klubie koszykówkę. Ostatni kilometr, prowadzenie przez Starostę  przebyliśmy w blisko 100 osobowej grupie.
Na słynnym i pięknym Jicinskim rynku zamiast Rumcajsa czekała na nas kolejna grupa fanów.  Z przygotowanej sceny mogliśmy podzielić się ideą FCR i wytłumaczyć dlaczego We Run We Serve służy zarówno przyjaźni między krajami jak i tym co w potrzebie.
Jutro wstaniemy wcześniej. Mamy ważny powód - o tym w Dniu 5.
 
Mariusz 
 
P.S.
W wyprawach biegowych jedną z większych frajd są ludzie, których spotykasz. W Kamiennej Górze to było zdarzenie dwóch różnych pokoleń. Niecałe 20 km za Kamienna Górą, naszym biegowym wyczynom, przyglądał się starszy gentleman. Ponieważ wyróżniamy się swymi kanarkowym koszulami, podszedł żeby życzliwie spytać, kim jesteśmy. Od słowa do słowa okazało się Pan Zbigniew Hyziak jest z pokolenia pierwszych polskich osadników. Miał 13-14 lat jak w 1945 roku z małej wioski koło Stanisławowa załadowano ich w wagony węglarki bez dachu. Mama spodziewając się wywózki już kilka tygodni wcześniej zaczęła piec chleby. Te chleby i mleko od krowy, która jechała z nimi wagonie stały się walutą wymienialna na długiej dwumiesięcznej wędrówce na Zachód. Ich pociąg ciągle stawał na stacjach by przepuszczać jadące na wschód wojskowe eszelony pełne zdobycznych dóbr. Piętrzyły się pod gołym niebem, w listopadowych deszczach fortepiany, maszyny do szycia, silniki. Pierwszy gorący posiłek w postaci grysika na mleku zjedli dopiero pod Krakowem. Aż pewnego dnia pociąg stanął, drzwi się otworzyły i głos powiedział, koniec podroży. Przez dwa lata mieszkali w jednym domu z niemiecka rodziną, szybko się dogadali zjednoczeni wspólnymi losem. Jednych już wypędzono ze Stanisławowa, drugich za chwile wypędzą z Landeshut.
I genialna Ada, ze swym szefem Arkiem pracujący w Kamiennogórskim urzędzie miejskim. Ada kończyła bohemistykę w Brnie i filozofię we Wrocławiu. Inteligentna wysportowana, razem z Arkiem i kilkunastoma młodymi zapaleńcami utworzyli Kamiennogórski Klub biegowy. Niezmordowanie obiegali wszystkie szlaki górskie. I rzeczywiście są nie do zdarcia. Towarzyszyli nam przez ostatnie kilkanaście kilometrów do Kamiennej i rzeczywiście dawali takiego czadu, że z Mateuszem (facetem, który jako 9 Polak zrobił double ironman) dali nam niezły wycisk. Ale za to na Rynku, nie uwierzycie, brama, scena, tłumy ludzie, ech na filmie wszystko widać. W każdym bądź razie z Arkiem przegadaliśmy pół nocy. To naprawdę ciekawy kawałek Polski z olbrzymim potencjałem. Piękne szlaki, coraz czystsze powietrze, jeziora, szlaki narciarskie i przede wszystkim brak ludzi. Mogliby się reklamować jak dawna Chorwacja – przyjedź do nas zanim zrobią to tysiące turystów. Jesień tu jest piękna.
Arek i Ada reprezentują już to pokolenie, które dzięki obyciu w świecie, znajomości języków, otwartości nie pielęgnuje kompleksów, jest otwarte na współpracę i znajduje partnerów w Czechach Niemczech. Mają też szefa otwartego na takie działanie.
Burmistrz Kamiennej Góry z dumą pokazywał nam swe miejsc pracy. Niewiele osób wie, że Kamiennogórski ratusz kilka lat temu został uznany za jeden z dwóch najlepiej odrestaurowanych obiektów tego typu w Polsce. Nietrudno sobie wyobrazić jak w tych sklepionych izbach zbierali się co zacniejsi obywatele miasta by radzić. Piękne są witraże, bez problemów odwołujące się do historii tego miejsca. Jeden z nich piękną szwabachą opisuje podstęp wojsk Bolka II Świdnickiego, który odebrał w XIV w Kamienną Górę z rąk czeskich najemników, przemycając swych żołnierzy ukrytych w wozach z sianem. Drugi mówi o szczycie świetności miast a w XVIII wieku, gdy wytwarzany tutaj len trafiał do całej Europy w tym, jako wyposażenie okrętów jej Królewskiej Mości Królowej Anglii. Trzeci pokazuje bitwę podczas wojen śląskich, gdy pruski garnizon został wybity niemal, co do jednego przez zjednoczone wojska austriacko –rosyjskie. Od totalnej klęski uchroniło Fryderyka niespodziewana śmierć cara i gwałtowna zmiana sojuszy.
Jako ciekawostkę podam, że na powtórzenie takiego cudu liczył Adolf Hitler stąd feta, z jaką uczcił śmierć FD Roosevelta. Okazało się jednak, że Harry Truman nie miał najmniejszego zamiaru zmieniać sojuszy.
Ada była skarbnicą wiedzy o Czechach. Po kilka latach studiów nie tylko świetnie poznała język, ale również poznała samych Czechów. Ciekawie naświetlała nam relacje polsko - czeskie.
Okazało się wśród Czechów nadal żywy jest stereotyp Polaka- frajera. Słowo to ma w Czechach trochę inne znaczenie. Frajer to nie jeleń tylko raczej cwaniak albo jeszcze lepiej, pozer, szpaner. Gość który udaje, ze ma więcej niż ma. Właśnie ta ostentacyjna chęć pokazania się razi skromnych raczej Czechów. W dodatku pamiętają jeszcze najazdy Polaków na kurorty narciarskie i kradzież nart. Polacy po prostu brali jak swoje wystawione przed barami i pubami- oczywiście nigdy nie oddawali.
Do tego olbrzymi żal, jaki jeszcze teraz czują Czesi. Termin sierpień '68 jest tam ciągle żywy. O dziwo nie mają takiego resentymentu do Niemców, Węgrów, Rosjan nawet, co do Polaków. I jeszcze wcześniej zagarnięcie Zaolzia. W oczach Czechów, nasze żale, co do przebiegu II wojny światowej są, co najmniej niepoważne. Gdy Czesi zwracali się z prośbą o pomoc, z pogardą się odwróciliśmy, zagrabiając nawet część ich terytorium. 
Dzień 5, 5.09.2018 r.  Jičin- Praga
Zdena Klemesova wyszła ze sklepu, w którym pracowała, bo usłyszała krzyk młodej dziewczyny - napastował ją pijany żołnierz. W obronie dziewczyny stanął także Jaroslav Vesely młody muzyk z Jicina - oboje zostali zastrzeleni. Jarek najpierw dostał w nogę, a kiedy leżąc na ziemi zwijał się z bólu, żołnierz poszedł i dobił go kolejnym strzałem. Ta straszna zbrodnia miała miejsce dokładnie 50 lat temu.  8 września 1968 r., podczas okupacji Czechosłowacji przez Armię Czerwoną i jej „bratnie“ (ludowe) armie PRL, DDR, WRL i LRB. Mordercą był niestety Polak. Dziś przed biegiem złożyliśmy wiązankę biało- czerwonych kwiatów z szarfą w tych samych kolorach. Łzy w oczach, wielki wstyd-  nigdy więcej totalitaryzmów prowadzących do tak haniebnych zachowań.
Na Jičinskim rynku, tuż obok muzeum Rumcajsa, żegnali nas burmistrz Jan Maly i Alena oraz kilku mieszkańców, w tym Peter Kordik, znany maratończyk, organizator biegów w Jicinie. Żegnała nas także p. Wildova, reporter Česku Rozhlas Hradec Kralové. Kolejne osoby „kupiły“ T- shirt biegowy, przekazując korony na nasz cel charytatywny. Kelnerka z hotelu, w którym mieszkaliśmy, zapytała czy może kupić koszulkę. Chcieliśmy jej dać ją w podziękowaniu za wspaniały serwis. Uparła się- przekazała na dzieci 500 ČKR.
W przy murach zamku w Čtenicach, ok 15 km przed Pragą, czekają na nas dwaj biegacze praskiego klubu RunCzech- Tomek i Martin. Poza nimi dwaj prascy policjanci na rowerach. Prowadzą nas jak po sznurku na Marianske Namesti, gdzie czeka już na nas grupa członków praskich Klubów Lions wraz z przedstawicielem władz Pragi Martinem  Churavy i  gubernatorem Janem Kalašem. Przyjechał także z Pilzna vice gubernator  Čestmir Koželucha. Mówił, że Pils z Pilzen już się chłodzi.
Ku naszemu , jakże miłemu zaskoczeniu, władze Pragi przygotowały czek na 15 000 CZK. Przekazał nam go Martin Churavy. To pierwszy przypadek, kiedy na powitanie władze miasta robią naszym beneficjentom taki wspaniały prezent.
Wieczornych rozmów z naszymi braćmi Czechami nie było końca. Choć wspomnienia zaczęły się od Nemocnicy na Kraji Mesta i Czterech Pancernych, to  w trakcie upływu czasu zaczęliśmy się koncentrować na obecnej współpracy w ramach UE. Byliśmy całkowicie zgodni - budujemy spolu svobodnou a bezpečnou Evropu!

Dzień 6, 6.09.2018 r. Praga - Pilzno 
Janek Deckert się uparł - „będę biegał w Poznaniu“. Cóż mieliśmy zrobić- zgodziliśmy się. W maju, w miesiąc po potwierdzeniu swojego udziału w FCR 2018, Janek zadzwonił zmieszany- „siostrzenica wychodzi za mąż, pobiegnę tylko do Pragi“. Zaprosiliśmy więc do naszego teamu Huberta, który zgodził pobiec się od Wrocławia. Potem Hubert zdecydował się pobiec całą trasę, a Janek dołączyć do nas z powrotem w Aalen.
Teraz Janek też nie zamierza odpuścić. Podczas pobytu w Polsce, przed i po ślubie siostrzenicy, swoje odcinki, w tym dzisiejszy 16,5 km, pobiegnie korespondencyjnie, a na naszej trasie jego dystans będzie pusty. Zsumowana ilość kilometrów przebiegnięta przez nasz team będzie równa, jak co dzień, ilości kilometrów wcześniej zadeklarowanych.
Przed „Hotel Golf  Prague“, punktualnie o 8.30 czekali nasi czescy przyjaciele, z Janem Kalasem, Antonem Gerákiem i Hagen Samesem  na czele. Uroczystego startu dokonał vice starosta Pragi Lukáš Herold. Razem z nami wybiegła na trasę Veronika, instruktorka fitness z Pragi. Cały czas biegła z uśmiechem na twarzy, co i rusz podkręcając tempo. Daniel z Hubertem z językami do pasa ledwo dociągnęli do tablicy Praha, gdzie po przebiegnięciu 5 km pożegnaliśmy Veronikę.
9 kilometrów przed metą w Pilźnie minęliśmy połowę naszego całego biegu- teraz już będzie z górki! Fakt, że największe górki dopiero przed nami...
W drodze do Pilzna, na kilka kilometrów przed metą, czekali na nas miejscowi biegacze, w tym Čestmir- triatlonista, syn przyszłego gubernatora Czech i Słowacji Čestmira Koželuhy. Tym razem Jacek i Mateusz, z prędkością 5:15 min/km, ambitnie nadążali, pomimo słynnych „czeskich kopców“, za wspaniale wybieganą czeską młodzieżą.
Ostatni kilometr kończyliśmy, jak zwykle wspólnie, na przepięknym rynku. Wieczorem przy najlepszym piwie na świecie Pilzneńskim Pilsie opowieściom o wspólnych działaniach nie było końca. Čestmir (senior) przyjedzie ze swoją żoną na metę w Strasburgu. Cieszymy się z góry na to spotkanie.
Ze strony Braci Czechów przez minione 3 dni doświadczyliśmy wiele serdeczności i dowodów przyjaźni. Jak to wspaniale przybiec, porozmawiać, podzielić się spostrzeżeniami, tym co nam się podoba i tym czego nie lubimy. Bez względu na niuanse wszyscy jesteśmy zgodni- Unia Europejska to wspaniały projekt, który powinniśmy ze wszelkich sił wspierać- to po prostu nasza jedna, wielka rodzina.
P.S. W trakcie dnia Janek poinformował nas, że dzisiaj w Poznaniu na trasie Lusowo- Zakrzewo-Pokrzywno przebiegł 16,5 km, a jutro przebiegnie to, co na niego teoretycznie przypada 18,2 km. Zaliczyć jemu te korespondencyjne biegi?
P. S. 2 w Pilźnie zbierzemy na pomoc dzieciom prawdopodobnie kolejne 1 000 Euro. To nasz największy tryumf!
 • IMG_8820
 • IMG_8821
 • IMG_8822
 • IMG_8823
 • IMG_8824
 • IMG_8825
 • IMG_8826
 • IMG_8827
 • IMG_8828
 • IMG_8829
 • IMG_8830
 • IMG_8831
 • IMG_8832
 • IMG_8833
 • IMG_8834
 • IMG_8835
 • IMG_8836
 • IMG_8837
 • IMG_8838
 • IMG_8839


Dzień 7,  7.09.2018 r.  Pilzno - Weiden 100 km 
Ahoj gościnne Czechy! Ruszyliśmy punkt 8.30 z pilzneńskiego, przepięknego rynku w kierunku granicy z Niemcami. Od Čestmira dowiedzieliśmy się, że czeskie „cześć” to skrót od łacińskiego wyrażenia Ad HOnorem Jesu! (czyli: Ku chwale Jezusa!). Co najbardziej zaskakujące ,to że przejął to niemorski kraj jakim są Czechy od ...żeglarzy. "Ahoj" krzyczane na morzu pojawiło się wówczas, kiedy wykrzykiwano to do statków, żeby się dowiedzieć, czy ci co właśnie nadpływają to nie jacyś Saraceni. Sprawdźmy lepiej;  nasi to, czy obcy? Na morzach i jeziorach zawołanie to pozostało do dziś.
Na granicy nasi koledzy z Niemiec nie mówili Ahoj, a Herzliche Wilkommen. Na leśnej drodze czekała na nas grupa lionów z na czele z DG Wolfgangiem Deblerem i naszym contact person w Weiden, Wolfgangiem Wuerschingerem. Pobliskie miasto reprezentował burmistrz Johan Mauer. Wybiegliśmy z Polski z dwoma flagami Polski i UE, do Czech wibegliśmy z trzema flagami: Polski, Czech i UE. Teraz dodaliśmy flagę niemiecką. Cieszyliśmy się wspólnie, że tak gdzie jeszcze 30 latemu stały czołgi i karabiny maszynowe, teraz jedynie mała tabliczka przypomina o granicy między dwoma unijními, zaprzyjaźnionymi państwami. W lipcu byłem na wycieczce na Białorusi. Nasz autobus, jedyny na granicy, czekał na odprawę blisko 3 godz- no comments.
Ostatni odcinek przed Weiden biegną Jacek z Mateuszem, końcówkę znów wszyscy razem, wraz z 4 flagami. Trzy kilometry przed metą dołączyli biegacze z Weiden: Maria, Klaus, Ludwig, Herald, Georg i Martin. Niektórzy biegają maratony ok. 4 h, Maria 3:20, a jeden z naszych nowych współbiegaczy 2:44 (sic!). Znów mogli nas przeczołgać, skończyło się na wspólnym biegu z tą samą prędkością w tym samym kierunku.
Tego jeszcze nie bylo. Na rynku czekali na nas przedstwiciele miasta i Lions Klubów wraz z 20 osobową orkiestrą ludową Stadt Kapelle Weiden- OPF. Od DG Wolfganga Deblera i naszego wspaniałego organizatora Wolfganga Wuerschingera dowiedzieliśmy się, że lioni z Weiden, 50 tys miasteczka, wsparli cel charytatywny FCR 2018 donacją w wys. 1000 Euro. Dzięki w imieniu dzieci, tych którym zamierzamy pomóc.
Dzisiaj doszła do nas wspaniała wiadomość! Ale o tym już jutro...
Dzień 8,  8.09.2018 r.  Weiden - Nuernberg 90 km
Prezes Rady Ministrów  1997-2001, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 skorzystał z naszego zaproszenia i potwierdził swoją obecność na finiszu biegu w Strasburgu! Mowa oczywiście o prof. Jerzym Buzku, legendzie polskich reform i parlamentaryzmu europejskiego.  Zaproszenie w naszym imieniu wysłała Ania Kuczkowska z LC Leszno - dzięki Aniu. Jego akceptacja to dla nas i całej inicjatywy Freedom Charity Run wielkie uznanie.
Unoszeni tą wiadomością, jak na skrzydłach pobiegliśmy do Norymbergi. Gorąco. Po drodze, widząc zdyszanego Huberta, zatrzymuje się niemiecki rowerzysta i proponuje swoją butelkę wody.
W Lauf an der Pegnitz, ok. 18 km przed Norymbergą, czeka na nas Erwin Bittel. Szczupły, z szerokim uśmiechem 50. latek w kapeluszu, spod którego wylewają się gęste nieco przyprószone siwizną włosy- to legenda niemieckich maratonistów. Do tej pory Erwin przebiegł 281 maratonów, w tym ten w Paryżu, w 2010 roku. Nieświadomi biegliśmy go razem wraz z pozostałymi 50- ma tysiącami maratończyków. Los nas znów ze sobą skojarzył: w innym miejscu, w innym czasie ale tylko dzięki wspólnemu hobby- bieganiu.
Norymberga, miasto wielkości Poznania, ma także około 1000 letnią historię, związaną częściowo z Polską. To tutaj w 1543 r. wydrukowano po raz pierwszy na świecie „De revolutionibus orbium coelestium“- odkrywcze dzieło Kopernika. Tutaj wydano pierwszy, poza granicami naszego kraju, utwór polskiego kompozytora, Wacława z podpoznańskich Szamotuł. Tutaj zmarł autor słynnego ołtarza w krakowskim Kościele Mariackim - Wit Stwosz. Może i dlatego Kraków to miasto partnerskie Norymbergi.
Na rynku wita nas przedstawiciel miasta Nasser Ahmad oraz przedstawiciel miejscowych Lionów Hans- Hermann Ueffing. Tłumy spacerujących mieszkańców tego pięknego miasta przygląda się uroczystemu i serdecznemu powitaniu.
Wszyscy czujemy zmęczenie.  Pozostało 325 km z 1049 zaplanowanych. Za nami więc już 70 % trasy. Jutro czeka nas najdłuższy dystans 112 km do Aalen, potem drugi z kolei „zaledwie“ 109 do Herrenburga, następnie 98 do Kehl i runda honorowa przez Ren do Strasburga. Damy radę. 

Dzień 9, 9.09.2018 r. Norymberga - Aalen 112 km
Chociaż dzisiaj niedziela, Hans- Hermann był już w naszym hotelu przed 8.00. Wsiedliśmy wszyscy do naszego minivana i pojechaliśmy przez pół miasta do ogromnego gmaszyska. To tutaj w latach 1945-49 zwycięzcy sądzili zwyciężonych w tzw. Nuernberger Prozesse. W stan oskarżenia postawiono 185 osób za zbrodnie przeciw pokojowi, przeciwko ludzkości oraz za zbrodnie wojenne. Sędziami byli przedstawiciele „Czterech Mocarstw“: USA, ZSRR, W. Brytanii i Francji. Patrzyliśmy zadumani na to historyczne miejsce z tą samą refleksją- jakie szczęście, że żyjemy teraz w zupełnie innym świecie, zupełnie innej Europie, tej którą wspólnie budujemy.

Hans-Hermann, pomimo swoich 65 lat, co niedzielę biega z kolegami 18 km i prawie codziennie jeździ na rowerze.Widać to doskonale po sylwetce i dynamice w działaniach. Dzisiaj, właśnie na rowerze odprowadził nas do zamku położonego w miejscowości Stein, 10 km od Norymbergi. Właścicielem był (zmarł 2 lata temu) znany na całym świecie Anton Wolfgang graf von Faber Castell. Znany, bo to tutaj podczas Procesu Norymberskiego mieszkali sędziowie i oskarżyciele. Znany, bo pióra i długopisy Faber Castell służą do spisywania wspomnień i nie tylko wspomnień na całym świecie.
Po serdecznym pożegnaniu z Hansem- Hermanem ruszyliśmy w dalszą drogę tego najdłuższego odcinka. Blisko, co raz bliżej- pozostało niecałe 30% trasy. Pogoda doskonała, atmosfera w naszym teamie wspaniała, tylko nasze nogi jakby dużo cięższe niż te na początku.
Trasa mocno górzysta, dużo podbiegów. Pod zamkiem Lauchheim ok. 13 km przed Aalen czeka na nas Christoph Striner, młody członek miejscowego klubu Lion, wraz z grupą kilkunastu biegaczy. Wszyscy zakładają nasze koszulki biegowe. Dużą grupą, jak zwykle z flagami czterech państw plus Unii Europejskiej, wbiegamy na rynek. I tutaj ogromne zaskoczenie. Wraz z nadburmistrzem Thilo Rentschlerem, jest tam ok. tysiąc mieszkańców. Okazuje się, że trafiamy w Dni Miasta Aalen. Pan Rentschler wita nas niezwykle serdecznie, natychmiast zakłada naszą koszulkę. Podkreśla wielką rolę Unii Europejskiej dla pokoju na świecie, szczególnie koncentrując się na relacjach polsko-niemieckich. Opowiada o historii biegu Freedom Charity Run i jego roli w propagowaniu pokoju i działalności charytatywnej. Przekazuje nam czek na 200 Euro, a prezydent LC Aalen na 500 Euro. Radość nasza jest ogromna. Na koniec wraz ze wszystkimi  mieszkańcami skandujemy We Run, we serve, We Serve, WE SERVE!!!
Błyskawiczny prysznic i o 18.30 wyjazd autokarem na wspólną kolację dla przedstawicieli miast partnerskich Alen: z Francji, Węgier, Turcji i Mozambiku. Na miejscu wszystkich wita nas p. Rentschler, a następnie podczas przemówienia, wciąż trzymając w rękach naszą koszulkę, na pierwszym miejscu pozdrawia biegaczy Freedom Charity Run. Wiele osób podchodzi do nas z gratulacjami. Jest okazja do wymiany poglądów. Wraz z nami, przy stole siedzi Michaela Struchalla. To w jej rękach leżała cała organizacja naszego pobytu w Aalen. Dziękujemy Michaela!


Dzień 10, 10.09.2018 r. Aalen - Herrenberg 109 km
Dzień zaczęliśmy od złożenia biało-czerwonej wiązanki pod Freiheit Denkmal - miejscem pomięci tych, którzy stracili życie za wolność.
Janek wrócił! Wsiadł na stacji Poznań Główny wczoraj o 16.13 w pociąg do Berlina i po kilku przesiadkach dojechał do Aalen dzisiaj o 6.35. Cieszymy się, bo zżyliśmy się przez to wspólne bieganie. W dodatku po 9 dniach biegania czeka na nas dzisiaj 109 km, drugi najdłuższy etap. Lepiej też podzielić go na 6- ciu niż jak wczoraj na 5-ciu.

Jest ok 10.30 - dobiegamy do Schwabische Gmuend. Pomimo poniedziałku, czekają tam na nas Lioni z trzech sąsiednich klubów m.n. Michael Lang, Hartmut Schaal i Konniev Mangold. Stoły zastawione napojami, owocami i przysznymi preclami posmarowanymi masłem. Opowiadamy o historii i celach biegu. Niestety czas już ruszać w dalszą drogę.
Następny przystanek w Weiler, dzielnicy Schorndorfu. Czeka na nas Claudia Mischon, przedstawicielka burmistrza Matthiasa Klopfera. Claudia jest Polką i choć urodzona w Niemczech po polsku mówi bez najmniejszego akcentu. Wraz z członkami miejscowych klubów Lions jest tu także  Przewodniczący Strefy Ulrich Fritz. Nie ma wymówek - musimy zjeść lunch- pyszny, czas nas jednak pogania. Ulrich deklaruje, że w przyszłym tygodniu na spotkaniu Strefy omówi wsparcie dla naszego celu charytatywnego.
10 km przed Herrenbergiem spotykamy  grupę ok 30 miejscowych biegaczy. Wśrod nich jest także Michael Piske. Michael przebiegł ponad 300 maratonów, w tym 39 w Berlinie. Mam tam już swój nr - 1149. Pomimo 70-tki na karku energia nadal go rozpiera.
Całą grupą kieruje Clivia Schuker. To ona zaprosiła współbiegaczy, konsultowała z Danielem trasę, teraz biegnie razem z nami.
Na kilometr przed metą dołącza się do nas Jolanta Giedrojć- Gorąca, trzykrotna mistrzyni Polski w bojerach w latach 1979-81. Jest Olsztynianką, przyjechała odwiedzić znajomych, to właśnie Silvie i Michael Piske
Wbiegamy na prześliczny rynek w Herrenbergu. Czeka na nas tam duża grupa wraz Ralfem Heinzelmannem, przedstawicielem władz miasta. Z Ralfem uzgadnialiśmy wszystkie szczegóły. Mile zaskakuje nas wydrukowany banner Freedom Charity Run, pod którym kończymy bieg. Przed siedzibą władz miejskich wita nas prezydent  LC Herrenberg Guenter Multrus i od razu deklaruje wsparcie celu charytatywnego w wysokości 500 Euro. Jest też Jochen Schmidt, który z ramienia klubu organizował nasz pobyt w tej niezwykle gościnnej miejscowości w Schwabii.
Wieczorem bierzemy udział w spotkaniu klubowym LC Herrenberg. To pierwszy taki przypadek- jakże miły. Guenter dziękuje za wybranie jego miasta jako etapu biegu FCR 2018. Podkreśla jak ważną i potrzebną w obecnych czasach inicjatywą jest Freedom Charity Run. My dziękujemy za niezwykłą gościnność i za wsparcie celu charytatywnego. Mówię o tym jak istotne są relacje polsko-niemieckie dla budowy bezpiecznej i zasobnej Europy. 
Dzień 11, 11.09.2018 r.  Herrenberg - Kehl 98 km
Na miejsce startu przyjechali Ralf, Jochen i Michael. Z rynku w Herrenburgu, spod „naszego“ bannera startuje nas Oberbuergermeister Thomas Sprissler. Punkt 8.30 wybiegamy z gościnnego Herrengerga do Kehl. Oczekuje nas tam dr Hans-Juergen Lubberger, prezydent LC Kehl. Przez cały czas prowadzimy ożywioną korespondencję z kolegami z Kehl i Strasburga. Jesteśmy też w kontakcie z Europosłem Tadeuszem Zwiefką, który w naszym imieniu zaprasza swoich kolegów z Parlamentu do udziału w ostatnim kilku kilometrowym odcinku. Prowadzić będzie z mostu Mimran na Renie, granicy niemiecko- francuskiej, poprzez krótkie spotkanie przed siedzibą mera Strasburga aż do siedziby Parlamentu Europejskiego. Czyż mamy inne wyjście? Musimy dobiec!!!
Dzisiaj nie mamy spotkań z biegaczami po drodze, mamy za to Czarny Las - Schwarzwald. Jest piękny lecz pełen malowniczych podbiegów i zbiegów. Biegnąc delektujemy się jego pięknem i wspominamy włóczęgi górskie po Beskidzie Wyspowym,  Żywieckim czy Karkonoszach. Zdarza się też, że dziękujemy za Google Map, która przygotowywana co noc przez Daniela, niezawodnie, dzień w dzień prowadzi nas do celu.
Kehl jest kompletnie rozkopane. Przejechanie z jednej strony na drugą graniczy z cudem. Biegnąc na ostatniej zmianie, Mateusz i Jacek zbliżają się szybko do Tram Bridge w Kehl, Tam czekają na nas koledzy z lokalnego klubu.  My zastanawiamy się gdzie zaparkować, żeby zdążyć na ostatni kilometr, który zwyczajowo kończymy razem. Udało się! Od dworca kolejowego do mostu biegniemy już razem. Hans- Jurgen i jego koledzy z LC Kehl machają nam na powitani. Praktycznie to koniec naszej mordęgi!!!
Wbiegamy na środek mostu. Tam jest linia, której dzisiaj nie wolno nam jeszcze przekroczyć. To granica z Francją, przebiegniemy ją jutro o 13.30,  w drodze do urzędu miasta Strasburga, a potem już prosto do Parlamentu Europejskiego.
 
1043 kilometry za nami. Jutro już tylko 6.  

Dzień 12, 12.09.2018 r.  Kehl - Strasburg 12 km
Z 6 km zrobiło się 12! Ale po kolei.
Hans- Juergen Lubberger, doktor chemii, a równocześnie specjalista od zarządzania kryzysowego wraz z kolegą z LC Kehl Danielem, opiekowali się nami od samego rana. Sporym wyczynem było przewiezienie naszego samochodu na metę do Strasburga i powrót na 13.00 do Kehl. Miasto jest kompletnie rozryte, a korki gigantyczne.
O 13.00  przy moście Mimron, pod pomnikiem „Begegnung“, który symbolizuje pojednanie, pojawił się burmistrz Kehl p. Toni Vetrano. Chwilę wcześniej serdecznie powitaliśmy Franka Siegmunda, Past Gubernatora okręgu 111 OM z Niemiec. Przyjechał także z Pilzna nasz wspaniały gospodarz, Vice Gubernator Cestmir Kazelucha. Punkt 13.30 otrzymujemy sygnał, że od strony francuskiej na most wchodzi grupa lionów z Francji. To gubernatorzy kilkunastu dystryktów francuskich, na czele z gubernatorem Strasburga Oliwierem Meazza oraz past gubernatorem Jean- Paul Feldmanem. Zaczynamy, wbiegając na most od strony niemieckiej i żegnamy z uśmiechem ten gościnny kraj. Na szczycie mostu pojawia się grupa ok 100 osób, wśród których jest Prezydent Światowa Lions Clubs Gudrun Yngvadottir. Po serdecznym powitaniu, wszyscy razem skandujemy We Run We Serve!
Z grupą ok 30 biegaczy, wszyscy ubrani w fosforyzujące koszulki biegowe, ruszamy w kierunku siedziby mera Strasburga Ronalda Riesa. Upał. Po ok. 6 kilometrach, kwadrans przed 15.00, dobiegamy tam z wywieszonymi językami. Zamiast do powitań i przemów, rzucamy się na przygotowane napoje- wody! Dopiero po ugaszeniu pragnienia jest czas na część oficjalną.
Pędzimy dalej w kierunku budynku Parlamentu Europejskiego. Nasi gospodarze prowadzą nas malowniczymi nadbrzeżami Renu. Droga wydłuża się znacznie, a czasu coraz mniej. Zamiast rundy honorowej zrobił się kolejny dzień biegu. W punkcie kontroli bezpieczeństwa Parlamentu Europejskiego meldujemy się punkt 16.00. Dzięki decyzji dyrektora   Europarlamentu p. Klausa Welle, jako biegacze mamy zapewnioną tzw. "szybką ścieżkę“. Nie musimy nawet pokazywać dowodów osobistych, które wszyscy, na wszelki wypadek, mamy w spodenkach.
Bez żadnych formalności wbiegamy na tzw. Agorę, wewnątrz okazałego, nowoczesnego budynku Parlamentu Europejskiego. W otoczeniu ponad setki osób, czeka tam na nas premier Jerzy Buzek, europoseł Tadeusz Zwiefka, jest także przewodniczący delegacji niemieckiej CDU w PE Daniel Caspary. Wita nas w imieniu całego Parlamentu Europejskiego. Są też przedstawiciele wszystkich frakcji. Ogromna ilość kamer śledzi nasze ostatnie metry. Przedstawiciel TVN Dariusz Sokołowski przeprowadza z nami wywiad, a następnie zaprasza IP Gudrun Yngvadottir.
Premier Buzek w pięknych słowach gratuluje nam inicjatywy, która scala Europę. Mówi jak ważna dla Polski oraz całej Europy jest Unia Europejska i jak mocno trzeba ją wspierać. Freedom Charity Run robi to od wielu lat, w tym roku na ponad 1000 kilometrowej trasie.
Wieczorem jesteśmy gośćmi Gubernatora Dystryktu 113 Francja,  Oliviera Meazzy. Wśród ponad 160 osób jest wiele gubernatorów z Francji, Niemiec w tym nasz dobry znajomy PDG Frank Siegmund z zaprzyjaźnionego Okręgu 111 OM. Są przedstawiciele: Szwecji, Szwajcarii, USA, Kanady i Libanu, w tym PID Salim Moussan, który specjalnie na tę okazję przyjechał właśnie z tego  kraju. Jest też nasz niedawny gospodzarz z Pilzna, VDG Cestmir Kozelucha. Specjalnie z Polski przyjechała wraz z mężem, zięciem i wnukami Gubernator Ewa Hełka. Zieć oraz oba wnuki biegły z nami całą trasę z Kehl do Strasburga.
Nasz team poproszony o wystapienie jest owacyjnie witany na scenie. Nigdy do tej pory nie mieliśmy takiego wspaniałego finału. Wiele dystryktów deklaruje poparcie finansowe dla naszego celu charytatywnego. Olivier Meaza i Jean Paul Felmann, nasi wspaniali partnerzy organizacyjni przekazują czek w wysokości 1 900 Euro – to połowa dochodu z dzisiejszego bankietu. Drugą połowę przekazują na LCIF (Lions Clubs International Fund).
Po 23.00, szczęśliwi i „trochę“ zmęczeni wracamy do hotelu. Jesteśmy niezwykle zadowoleni zarówno  z przebiegu całej trasy biegu jak i jego wyjątkowego zakończenia. Będziemy jeszcze zbierać fundusze na cel charytatywny aż do końca tego roku. To pewne- znów pomożemy dzieciom z Syrii ale czy uda się zebrać wystarczającą ilość funduszy na przeprowadzenie operacji Matyldy?  Przebiegliśmy, wielu osobom niemożliwy do wyobrażenia długi dystans. Byliśmy prawie 2 tygodnie poza domem. To wszystko aby podkreślić cele społeczne i charytatywne biegu. Reszta jest teraz w rękach naszych przyjaciół, znajomych i sympatyków. Prosimy pomóżcie.
Jeden kilometr "kosztuje" 100 Euro. Można się składać lub kupować część. Dla tych którzy kupią cały kilometr lub kilka, przewidziana jest specjalna nagroda- można sobie wybrać nr swojego kilometra. Część jest zajęta- widać to na www.freedomcharityrun.org.
Nr konta do wpłat/Account number:
nr konta w PLN:    41 1600 1404 0004 0533 6264 6040
nr konta w EURO:  29 1600 1084 0004 0503 6264 6022
nr konta w USD:     56 1600 1084 0004 0503 6264 6021
Swift code: PPABPLPK
Adresat:
Okręg 121 Polska, Międzynarodowe Stowarzyszenie Lions
ul. Skarbka 20/2, 60-348 Poznań
BNP Paribas Bank Polska S.A. O/Poznań
61-569 Poznań, ul. Wierzbięcice 1
Proszę koniecznie dopisać: FCR 2018


20/09/2022
belgia-2022
⇒ wspomnienia Julii Gunerki z uczestnictwa w obozie w Belgii w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży 
usa-2022-camano
⇒ wspomnienia Julii Wiśniewskiej z uczestnictwa w obozie CAMANO w Stanie Washington w USA w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży '2022 
20/09/2022
niemcy-2022
⇒ wspomnienia Julii Chlubek z uczestnictwa w obozie w Niemczech w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży '2022 
usa-2022-atlanta
⇒ wspomnienia Adama Chlubka z uczestnictwa w obozie ATLANTA w USA w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży '2022 
renata-bogacka-lc-kraków-bona-sforza
Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjmujemy wiadomość o śmierci naszej przemiłej, sympatycznej Koleżanki Renaty Bogackiej byłej członkini Lions Club Bona Sforza. Lionowi Krzysztofowi Bogackiemu i Synom Renaty składamy wyrazy szczerego współczucia. Członkinie LC Kraków Bona Sforza 26 kwietnia 2022 r.  
mirosław-jarczyński-lc-szczecin-rainbow-bridge
Dnia  10 kwietnia 2022 roku odszedł od nas Mirosław Jarczyński członek Lions Club Szczecin Rainbow Bridge. Dobry człowiek, doskonały lekarz, oddany kolega. Przed cztery lata sprawował sumiennie funkcję sekretarza klubu. Zawsze obecny, uczynny, chętny do pomocy. Będzie nam go bardzo brakowało. Prezydent LC Szczecin Rainbow Bridge Alicja Potiechin
kieruj-się-wspólczuciem-edycja-konkursu-2022
z lioneskim pozdrowieniem, Katarzyna Cieślak
„życzenia-za-uśmiech-kartka-dla-seniora”-podsumowanie-akcji
W grudniu 2021 roku Lions Club LC Szczecin Gryf po raz pierwszy zorganizował akcję „Życzenia za uśmiech - kartka dla Seniora”, którą zrealizowaliśmy w okresie adwentowym dla  Seniorów Szczecina i okolic. Nasze zaproszenie do włączenia się w tę inicjatywę spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Przerosło nasze przewidywania i niesamowicie pozytywnie nas zaskoczyło! To niesamowite i wspaniałe jak żywa jest wrażliwość, szczególnie najmłodszych, w naszym...
mikołajkowe-dary-dla-rodziny-ze-straszyna-21-12-2021-r
Święta Bożego Narodzenia to taki magiczny czas, przed którym rzadko komu udaje się uciec... Tęsknią za tym czasem przede wszystkim dzieci, które wierzą, że wszystkie pragnienia i marzenia mogą się ziścić w ten jeden grudniowy wieczór. W Straszynie k/Gdańska mieszka samotna matka z 3 córeczkami i niepełnosprawnym synkiem. Trzy dni przed Wigilią zawitał do tej rodzinki amberkowy Mikołaj (z Ewą w roli głównej)...  
pomoc-lc-szczecin-rainbow-bridge-dla-oddziału-psychiatrii-dziecięcej-i-młodzieżowej-w-szczecinie-zdrojach-22-12-2021-r
W nowej kadencji LC Szczecin Rainbow Bridge zaangażował się działalność charytatywną na rzecz Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w Szczecinie-Zdrojach. Małymi i większymi krokami chcemy polepszyć warunki leczenia młodych pacjentów. Nie tylko planujemy własne działania, lecz także szukamy ludzi dobrej woli, którzy mogliby się zaangażować w to przedsięwzięcie. Na nasz apel pierwsi odpowiedzieli artyści z dwóch zespołów Gryfińskiego Dom Kultury: z Grupy...
życ-to-znaczy-walczyć-grudzień-2021-r
Koniec 2019 i początek 2020 roku był walką całego świata z covidem. Był walką o życie i przetrwanie w zdrowiu w odosobnieniu, zachowanie rozsądku, a także o pieniądze. Dotknęło to wszystkich, a więc także i nas – kobiety z Lions Club Szczecin Jantar. Nie mogłyśmy się spotykać, nie mogłyśmy też organizować imprez charytatywnych. Ostatnie nasze spotkanie w czasie prezydentury Krysi Araszkiewicz, to była wigilia w grudniu 2019 roku. A potem spotkanie Świąteczne w plenerze przy ognisku....
i-znów-amberkowy-mikołaj-zawitał-w-sobieszewie-14-12-2021-r
Jak co roku w grudniu do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku-Sobieszewie, prowadzonego przez Siostry Pallotynki, zawitał "Amberkowy" Św. Mikołaj z darami. Podopieczne Siostry Renaty otrzymują mnóstwo dobra wszelakiego: żywność "codzienną" (kawa, herbata, szynka w puszkach (Krakus), groszek, kukurydza, majonez, barszcz czerwony i dużo masy makowej w puszkach), ale też mnóstwo słodkich smakołyków: czekolady, ciastka - pierniki, biszkopty,...
dla-hospicjum-domowego-w-wejherowie-14-12-2021-r
3400 par rękawic medycznych w prezencie od Amberek ułatwi codzienne wspieranie podopiecznych Hospicjum Domowego im. Św. Judy Tadeusza w Wejherowie.
elbląski-kuferek-02-12-2021-r
Tradycją Lionek Elbląskich z LC Elbląg Truso stały się zapoczątkowane 8 lat temu spotkania, na których w formie aukcji zbierane są fundusze dla wybranej osoby. W tym roku naszą beneficjentką była Maja, niewidoma dziewczynka, to dla niej postanowiłyśmy zebrać środki na turnus rehabilitacyjny. Impreza pod hasłem Kuferek Lionek wpisała się na stałe w kalendarz dobroczynności. W tym roku Kuferek odbył się 02.12.2021 r. w Restauracji Amore Mio na Elbląskiej...
wspierajmy-pokoj-edycja-konkursu-2021
Temat konkursu edycji 2021 brzmi: “We Are All Connected – Jesteśmy ze sobą powiązani” Laureatką i zdobywczynią pierwszego miejsca tegorocznej edycji Konkursu została Amelia Sawicka z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, sponsorowana przez LC Elbląg Truso Drugie miejsce zajęła Valeria Demkiv ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy, sponsorowany przez LC...
współpraca-lc-łódź-ladies-z-hospicjum-i-um-łodzi-06-11-2021-r
W dniu 6 listopada 2021 r. Stowarzyszenie Lions Club Łódź Ladies, podpisało trójstronny List Intencyjny ze Stowarzyszeniem Hospicjum Łódzkiei Urzędem Miasta Łodzi, w ramach którego strony deklarują współpracę i wsparcie w celu stworzenia przyjaznej zielonej przestrzeni /parku-ogrodu/, która będzie służyła chorym i cierpiącym, przebywającym w Hospicjum oraz odwiedzającym ich, bliskim. Inauguracją wspólnego działania było obsadzenie klombu przed...
30-lat-lc-krotoszyn-16-10-2021-r
...Być Lionem to przede wszystkim znaczy służyć i pomagać, ale także realizować się na płaszczyźnie społecznej i osobistej. Być Lionem to również mieć świadomość przynależności do największej organizacji charytatywnej na świecie, to możliwość poznawania wielu osób, a znajomości te przeradzają się często w wieloletnie przyjaźnie...   Tymi słowami powitał gości Jubileuszu LC Krotoszyn Prezydent Piotr Bochyński.... 
lions-club-warszawa-centrum-dla-ofiar-covid-19
Od 14 czerwca 2021 do końca roku Centra Krwiodawstwa i Kriolecznictwa w Polsce prowadzą zbiórkę krwi i jej składników w tym osocza od ozdrowieńców wspierane przez LC Warszawa Centrum. Oddając krew lub jej składnik zgłoś, że donacja jest na hasło „Lions”. Adresy regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa znaleźć można między innymi na stronie Instytutu Hematologii i Transfuzjologii: https://ihit.waw.pl/ LC...
walne-zebranie-klubu-hybrydowo-27-09-2021-r
To był kolejny eksperyment (a właściwie rozwijanie umiejętności), który zakończył się naszym sukcesem! Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu, którego głównym celem było zatwierdzenie sprawozdań merytorycznego i finansowego oraz udzielenie absolutorium członkiniom Zarządu za działalność w kadencji 2020/2021, zorganizowałyśmy w trybie hybrydowym (to takie modne teraz słowo smiley) 9 członkiń Klubu spotkała się w poniedziałek 27 września 2021 r. w gościnnych prograch Villi Eva...
lions-charity-run,-czyli-pomaganie-przez-bieganie-23-09-2021-r
W dniach 19-23 września 2021 r. odbył się Lions Charity Run. Na zaproszenie Mariusza Szeiba uczestniczył w nim Lion z Krotoszyna Jacek Zawodny. LCR to międzynarodowy bieg charytatywny. Biegło w nim 5 Polaków, 2 Niemców, 2 Rosjan i 2 osoby z Niemiec jechały na rowerach. Zawodnicy sztafetowo pokonywali dystans. Jego tegoroczna trasa wiodła z Berlina do Kaliningradu. 717 km tyle dzieli Berlin od Kaliningradu i taką właśnie trasę mieli do pokonania członkowie Lions Clubs biegacze z...
święto-ziemniaka-u-elbląskich-lionek-11-09-2021-r
W otoczeniu zielonych lasów, słońca dającego dużo ciepła, spotkało się grono wielu wspaniałych osób. To w sobotę 11 września 2021 roku w Dębinach elbląskie Lionki zorganizowały charytatywne spotkanie, którego celem było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację Karoliny. Zapytacie - jak było? Odpowiedź może być tylko jedna – WSPANIALE. Cudowni goście, m.in. Gubernator Okręgu 121 Polska Ania Werno, koledzy i koleżanki z klubów Lions w Elblągu, Lidzbarku...
z-kuferka-amberek-01-09-2021-r
Nowa kadencja wystartowała. Wprawdzie wakacje i tradycyjne "zawieszenie" na ten czas lioneskich aktywności, ale ponieważ COVID trochę odpuścił i życie toczy się tak, jak - prawie - uprzednio, więc szybka decyzja Klubu... Nie wiadomo jak będzie jesienią - wykorzystajmy dobry czas i zorganizujmy spotkanie towarzyskie dla naszych przyjaciółek, koleżanek i znajomych. Kawa, herbata, słodkości, babskie pogaduchy i... clou programu - aukcja różnych różności, jakie...
kolonie-z-lions-club-krotoszyn-31-08-2021-r
Fotorelacja z projektu "Kolonie z Lions Club Krotoszyn 2021" dla dzieci z rodzin zastępczych i o trudnej sytuacji finansowej z powiatu krotoszyńskiego.
radość-i-uśmiech-od-elbląskich-lionek-20-08-2021-r
20 sierpnia 2021 roku Prezydent Klubu Ania Sowa wraz z koleżankami Lionkami Margeritą i Dorotką przekazały TRAMPOLINĘ DLA DZIECI z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 4 w Elblągu, ul. Chrobrego 4. Mamy nadzieję, że sprawiłyśmy dzieciom dużo radości i miejsce gdzie będą mogły dobrze się bawić....
konferencja-on-line-23-24-08-2021-r
Konferencja „Szkoła jako środowisko stymulujące kompetencje społeczno-emocjonalne uczniów – budowanie, oddziaływanie, wspieranie” Ponad 150 osób wzięło udział w konferencji online zorganizowanej przez Okręg 121 Polska oraz Wyższą Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu w dniach 23-24 sierpnia 2021 roku. Wykłady i warsztaty poruszały kwestie istotne dla rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych u uczniów. Prelegenci podkreślali wartości programu Lions...
trzęsienie-ziemi-na-haiti-viii-2021
Drodzy Lioni, Koleżanki i Koledzy W sobotę 14 sierpnia 2021 r. w godzinach porannych (czasu lokalnego), Haiti nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2. Według stanu na dziś spowodowało ono śmierć 1297 osób, liczba rannych przekroczyła 5700 osób, wiele osób jest zaginionych (za Służbą Ochrony Cywilnej Haiti). Wtrzech najbardziej dotkniętych obszarach kraju na południu wyspy zostało doszczętnie zniszczonych ok. 14 tysięcy domów, a kolejne 14 tysięcy jest znacząco...
bieszczadzki-odważnik-czas-nietuzinkowy-11-08-2021-r
Czy możemy włączyć piosenkę „Nie bój się chcieć”? – tak zaczął się piąty obóz o tematyce profilaktycznej organizowany przez Hanię Sobiech, Stowarzyszenie Lions Club Warszawa Arka oraz firmę Mówiący Kij. Na obóz wyjechało czterdzieścioro dzieci z powiatu węgrowskiego. Jak każdego roku uczestnicy rekrutowani byli przy współpracy z lokalnymi szkołami i placówkami wychowawczo-opiekuńczymi Obóz odbył się w Ustrzykach Dolnych w...
powódź-w-europie-vii-2021
Polscy Lioni (Kluby i wpłaty indywidualne) przekazali na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi w Niemczech w VII'2021 r. darowizny w kwocie łącznej 14.700 zł. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!  Drodzy Lioni, Koleżanki i Koledzy W zeszłym tygodniu wiele rejonów Europy dotknęła straszna powódź, która prawie 200 osobom odebrała życie. Ponad 1000 osób zaginęło. Ucierpiało tysiące domostw, ludzie utracili nierzadko dobytek swojego życia. Wiadomości te...
w-trosce-o-ochronę-środowiska-dwa-projekty-członków-klubów-leo-z-leszna-i-warszawy-wiosna-2021-r
CZĘŚĆ I. LEO X ENVIRONMENT – sadzenie drzew w przestrzeni miasta Leszna  Projekt był dedykowany lokalnej społeczności. Każdemu kto mieszka w Lesznie lub chociaż odwiedza nasze miasto. Podczas samego sadzenia podchodzili do nas przechodnie i gratulowali pomysłu. Dodatkowo okres pandemiczny spowodował mniejszą ilość akcji podejmowanych przez nasz klubu. Sadzenie drzew zaktywizowało 14 członków naszego leszczyńskiego klubu Leo.  Sadząc nasze drzewa wypromowaliśmy nasze...
charter-z-przygodami-28-06-2021-r
Nasze spotkanie 28 czerwca 2021 r. było pierwszym w realu – od ponad roku. Kilka dni wcześniej Prezydent Krzysztof Biedulski otrzymał paczkę z Oak Brook z certyfi katami i pin-ami dla członków nowego Klubu Lions. Paczka była w Polsce kilka miesięcy wcześniej, ale została odesłana do Oak Brook. Zaniepokojeni nadawcy skontaktowali się z Mariuszem Szeibem (LC Poznań Rotunda). Przysłali ją na jego adres. Mamy więc pin-y i certyfi katy „podróżniczki”, które 2...
konkurs-w-cieniu-pandemii-24-06-2021-r
„Peace through service” (Wspierajmy Pokój) to hasło konkursu „Plakat Pokoju” edycji 2020/2021. Ten międzynarodowy konkurs organizuje Lions Clubs International. Z powodu pandemii laureatom wręczyliśmy nagrody dopiero 24 czerwca 2021 r. W Szczecinie konkursowe plakaty rysowali i malowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Finał konkursu odbył się dn. 10.11.2020, kiedy Komisja LC Szczecin Gryf dokonała wyboru najlepszych prac. Komisja wybrała 9 prac...
wieczór-pełen-wrażeń-w-lc-elbląg-truso-23-06-2021-r
23 czerwca 2021 roku w Elblągu odbyło się spotkanie, na które przybyło wielu gości - Koleżanek i Kolegów Lionów z klubów Lions. W programie spotkania było wręczenie nagród przez Gubernatora Mariana Sieńkowskiego, wręczenie uhonorowania MJF dla Krystyny Milkowskiej, zaprzysiężenie Zarządu na kadencję 2021/2022 LC Elbląg Truso, a w części kulturalnej wysłuchano utworów w wykonaniu saksofonisty Wojciecha Hazy. Gubernator Marian Sieńkowski wręczył...
polscy-lioni-na-wsparcie-młodych-syryjczyków
Drodzy Lioni dzięki Waszej hojności udało się zebrać 9.047,00 zł na nasz udział w projekcie polsko-niemieckim pomocy młodym Syryjczykom. Wielkie dzięki! Na kwotę powyższą składają się darowizny ośmiu klubów, w kolejności przekazanych kwot: LC Szczecinek, LC Poznań Polonia, LC Leszno 2000, LC Poznań Patria, LC Szczecin Jantar, LC Elbląg Truso, LC Poznań Rotunda i LC Poznań Pro Futuro oraz darowizny 12 Koleżanek i Kolegow indywidualnie. Nie wymieniam ich ze względu na ochronę danych...
charter-lc-łódź-ladies-19-06-2021-r
W sobotę 19 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość powołania Lions Club Łódź Ladies. Misją Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions jest kreowanie i umacnianie wśród ludzi ducha zrozumienia dla potrzeb humanitarnych, poprzez wolontaryjną służbę, zaangażowanie społeczne i międzynarodową współpracę. Lions Clubs International jest największą na świecie pozarządową, wolontaryjną organizacją humanitarną, zrzeszającą prawie 1,5 miliona członków w 208 krajach...
dziecięca-akademia-w-kibeho-rwanda-efektem-fcr-2019
Dziecięca Akademia w Kibeho Rwanda w trakcie budowy - VI'2021 Tam gdzie jeszcze w grudniu 2020 r. były zaledwie fundamenty (Z1 i Z2 z 12.12.2020 r.), stoi już obecnie okazały budynek Dziecięcej Akademii. Ks. Leszek Czeluśniak, pomysłodawca i organizator budowy, właśnie przesłał nam ostanie zdjęcia. Budowa akademii ruszyła niezwłocznie po przekazaniu przez nasz Okręg funduszy, zabranych w wyniku Freedom Charity Run 2019. To ok. 15 000$, na które złożyło się aż 47 darczyńców z 5...
dzień-dziecka-w-elblągu-1-06-2021-r
Dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu od dawna zajmowały wiele miejsca w sercach elbląskich Lionek. Trudności spowodowane brakiem możliwości pozyskiwania funduszy na cele charytatywne nie zniechęciły elbląskich Lionek do kontynuowania pomocy i wparcia dla tych, którzy jej potrzebują. Pandemia spowodowała, że większą część czasu dzieci spędzały w pokojach i wychodzić mogły tylko na teren placówki...
podziękowanie-za-wsparcie-chorwatów
W sobotę 29 maja 2021 r. uczestniczyłam, na zaproszenie chorwackich Lionów, w XXVII Konwencji Okręgu D126 Chorwacja, odbywającej się w trybie on-line. W pierwszej części spotkania wzięło udział ok. 20 gości - przedstawicieli Okręgów europejskich i Indii, tych z których Lioni wsparli poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Chorwacji w ostatnich dniach grudnia 2020 r. Zaprezentowano odzew Lionów na apel o pomoc poszkodowanym oraz wykorzystanie tej pomocy i zakres działań...
dla-dzieci-chorych-na-nowotwory-i-ich-rodzin-projekt-szczecińskich-lionów-v-2021
Szanowne Koleżanki i Koledzy Lioni przed chwilą otrzymaliśmy wspaniała wiadomość - kolejny polski projekt został zaakceptowany przez LCIF i uzyskał dofinansowanie. Tym razem gratulacje dla Lionów z LC Szczecin Gryf, którzy zmotywowani przez Marylę Czerniecką i Marię Danilkiewicz (członkinie tego Klubu) przygotowali projekt i aplikację grantową z puli grantów pilotażowych LCIF, wspierających rodziny dzieci z chorobami nowotworowymi. Dzięki przystąpieniu do tego...
separator-osocza-już-pracuje-12-05-2021-r
W piątek 12 maja 2021 r. członkowie LC Poznań Concordia i LC Poznań Pillory uroczyście przekazali separator osocza dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. To final wspólnego projektu poznańskich Lionów, na który złożyli się Lioni z całej Polski oraz fundusze RCKiK. Nasza wspólna akcja to doskonały przykład współpracy wielu środowisk...
park-lwie-serce-już-rośnie-08-05-2021-r
Park Lwie Serce powstaje wiosną 2021 r., by uświetnić 30. rocznicę oficjalnego rozpoczęcia pracy członkiń Lions Club Poznań Patria. Będzie miejscem spotkań, rozważań, obserwacji, miejscem integracji. Służyć ma temu również zaprojektowana w centralnym punkcie parku ławka o otwartym charakterze w postaci dwóch przeciwległych łuków. Park oprócz ludzi będą odwiedzać - a także zamieszkiwać - ptaki i inne małe żyjące stworzenia, które w całości razem z roślinami...
może-warto-współpracować-może-nam-się-uda
Akcja popierana przez Gubernatora Mariana Sieńkowskiego i I Wicegubernator Annę Werno Kochani Lioni (wszyscy), Jest taki pomysł, który może dać dużo dobrego – dla nas, dla dzieci, może dla rodziców tych dzieci… i jeszcze do tego można nań zdobyć pieniądze w LCIF (75% dofinansowania). W trudnym okresie zamknięcia może warto podjąć wyzwanie. Zaczęło się wszystko od akcji LEO wydrukowania książeczki  (Zał.- jedna strona,całość duża)w ramach profilaktyki...
nasze-dzieci-nie-mogą-być-głodne-wesprzyj-projekt-szczecińskich-klubów-lions
https://zrzutka.pl/wyposazenie-swietlic-maszewo
kuchnia-dla-hospicjum-w-sopocie-29-03-2021-r
DOM HOSPICYJNY w SOPOCIE potrzebuje NOWĄ KUCHNIĘ, bo dotychczasowa odmówiła pracy po kilkunastu latach działania - taki apel zamieściłyśmy w połowie marca 2021 r. na FB, prosząc o wsparcie finansowe zakupu kuchni. Z wielką radością informujemy, że Ludzie Otwartych Serc dołączyli do nas ze swoimi cegiełkami i po tygodniu od apelu uruchomiłyśmy płatność za nową kuchnię dla Hospicjum. Montaż urządzenia w ciągu tygodnia!!!! 29 marca 2021 r. nowa kuchnia już działała w Domu Hospicyjnym im....
lc-poznań-patria-30-lat-dla-potrzebujących-09-03-2021-r
9 marca 1991 miała miejsce uroczystość Charter Night Lions Club Poznań Patria. W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zebrały się setki gości z Polski – był to pierwszy żeński Lions Club w tej części Europy i zagranicy – naszymi matkami chrzestnymi były Lionki ze Szwecji z LC Brunkullan. 35 członkiń – założycielek rozpoczęło pracę pod charyzmatycznym przywództwem Krystyny Szmeji. Wśród nas znalazła się też Kazimiera Milanowska, dzięki której powstał...
witamy-w-klubie-08-03-2021-r
8 marca = Święto Kobiet, ale tegoroczny Dzień Kobiet był podwójnym świętem. W szeregi LC Gdańsk Amber wstąpiły dwie nowe Członkinie: Alina Brownridge i Hania Kosycarz. I mimo, iż uroczystość odbywała się on-line na platformie zoom, nie zabrakło ceremoniału lioneskiego, certyfikatów i pinów. Słowa Kodeksu Etycznego, ślubowanie, wzruszenie, kwiaty w każdym "okienku". Gratulacje od Amberek, Gubernatora Mariana i Kolegów z innych trójmiejskich...
lions-quest-–-warsztaty-dla-nauczycieli-klas-1-3
Zaczęlo się wreszcie to, na co wszyscy czekaliśmy - ruszyły WARSZTATY LIONS QUEST. Na razie w wersji online na platformie zoom, ale czekamy z niecierpliwością kiedy warunki nam pozwolą na wersję offline. Długo się przygotowywałyśmy do tej nowej formy prowadzenia warsztatów z naszymi trenerkami Agnieszką, Heleną i Moniką pod czujnym okiem senior trenerki z Turcji Rengin Erdogmus. Trzeba było dostosować zarówno sposób prowadzenia warsztatów, jak i samą...
radość-w-hospicjum-w-pucku-25-02-2021-r
Teraz naprawdę możemy powiedzieć, że nasz projekt został zakończony! Przez 1,5 miesiąca prowadziłyśmy aukcję charytatywną na allegro.pl, by zdobyć fundusze na WYPOSAŻENIE POKOJU z ŁAZIENKĄ w NOWO WYBUDOWANYM SKRZYDLE HOSPICJUM w PUCKU. Naszą akcję wsparli także darowiznami Ludzie wielkich serc. W styczniu 2021 przekazałyśmy 21.900 zł do Hospicjum - w czwartek 25 lutego 2021 r. dwie Amberki [Krysia i Mirka] odebrały "klucz patrona"...
specjalistyczne-łóżko-dla-szpitala-miejskiego-w-elblągu-17-02-2021-r
Lions Club Elbląg zakupił łóżko wielofunkcyjne dla Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu za kwotę 10 854 zł. Zakup był możliwy dzięki naszym członkom LC Elbląg, którzy przekazali w formie darowizny kwotę na powyższy cel. W dniu 17 lutego 2021r. członkowie Zarządu LC Elbląg spotkali się z Dyrektorem Szpitala Miejskiego w Elblągu Mirosławem Gorbaczewskim w celu podpisania umowy przekazania łóżka placówce. Ze strony LC Elbląg podpis złożyli Prezydent Henryk...
zbieramy,-by-ulżyć-niepełnosprawnym-16-02-2021-r
Dzisiaj przy gate 19 na lotnisku w Gdańsku-Rębiechowie nasza Mireczka ustawiła skarbonkę Amberek. Co najmniej rok tam będzie stała i zapełniać ją będą Ci, którzy zechcą wesprzeć nowy projekt LC Gdańsk Amber zakupu ELEKTRYCZNYCH PODNOSNIKÓW DO TRANSPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH dla podopiecznych Hospicjów w: Sopocie, Gdyni i Pucku oraz dla Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gdańsku-Sobieszewie:) Pamiętajcie: GATE 19 -...
rehabilitacja-po-covid-19-15-02-2021-r
Nie zapominamy o "naszych" kombatantach! W dniu 15.02.2021 wolontariuszki z LC Warszawa Arka przekazały dla podopiecznych Domu Kombatanta w Warszawie 15 urządzeń do ćwiczeń oddechowych, poprawiających pracę płuc i oddychanie, dla kombatantów, którzy przeszli Covid-19.
podziel-się-jedzeniem-29-01-2021-r
W 2017 r. jedna z członkiń LC Szczecin Jantar w lokalnej gazecie internetowej przeczytała, że Jadłodzielnia w Szczecinie poszukuje wolontariuszy. Poszła na spotkanie z nimi. Zachwyciła ją idea, ale przede wszystkim zaangażowanie młodych ludzi. Problemem jest to, że działają nieformalnie, nie mają konta w banku i nie mogą legalnie otrzymywać datków od darczyńców. Zaproponowałyśmy naszą pomoc organizacyjną i finansową, udostępniłyśmy konto charytatywne do wpłat finansowych od...
alojzy-bończa-tomaszewski-wspomnienie
Alojzy Bończa Tomaszewski - – dla przyjaciół Alek, a wśród nas Lionów miał ich wielu, więc tej formy będę używała. Miałam szczęście poznać Alka wcześnie, w drugim roku swojej lioneskiej działalności, oczywiście na konwencji krajowej, na Get Together Party. To był dla mnie pamiętny wieczór. Przyjechałam po raz pierwszy zachęcona przez przyjaciółkę z większym stażem w LC Warszawa Nike Anię Uścińską, która wówczas już wiedziała o moim zamiarze...
dobre-miejsce-dla-bezdomnych-z-gdyni-2021
  Szanowni Koleżanki i Koledzy Lioni radość rozpiera! złota seria! Fundacja LCIF po raz trzeci w bieżącej kadencji przyznała grant na polski projekt!  Spieszę Wam poinformować, że projekt "DOBRE MIEJSCE" - wyposażenie kuchni, przygotowującej posiłki dla bezdomnych i bezrobotnych w Gdyni-Chylonii otrzymuje dofinansowanie grantem w kwocie 50.962 USD. Liderem tego projektu klubów trójmiejskich jest LC Gdańsk Neptun, pełnomocnikiem...
lions-quest-european-meeting-lqem
Po raz pierwszy spotkanie dyrektorów programu i trenerów programu Lions Quest z całej Europy  i kilku gości odbyło się na platformie Zoom 22 i 23 stycznia 2021 r. Wzięło w nim udział 110 osób z ponad 30 krajów, a ja miałam przyjemność prowadzić jeden z paneli. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie grupy roboczej powołanej na poprzednim spotkaniu LQEM, której też jestem członkiem. Staramy się stworzyć taką strukturę LQ w Europie, która zapewni wysoki...
dobry-start-dla-beneficjentów-wtz-w-zaborowie
  Szanowni Koleżanki i Koledzy Lioni jesteśmy naprawdę dobrzy w przygotowywaniu aplikacji grantowych do LCIF  Właśnie dostałam półoficjalną wiadomość, że Fundacja LCIF przyznała grant w kwocie 14.380 USD na projekt Klubów wielkopolskich, którego liderem jest LC Leszno 2000 z Jolą Mikołajczak na czele. GRATULACJE!!! Projekt "Dobry start" czas zaczynać! Powodzenia! PDG Kasia Gebert Koordynator LCIF w D121...
pomoc-dla-bezdomnych-w-elblągu-20-01-2021-r
Po wielu staraniach, które niweczyła trwająca pandemia, w dniu 20 stycznia 2021 r. Elbląskie Lionki przekazały zakupione i zebrane rzeczy do Domu dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta w Elblągu. Z wielką radością zostałyśmy przywitane przez pensjonariuszy domu i którzy z ochotą pomogli rozładować samochód pełen prezentów. Niektórzy z nich byli bardzo wzruszeni i dziękowali ze łzami w oczach za prezenty...
pdg-alojzy-bończa-tomaszewski-lc-gdańsk-neptun
From: Jacek Jassem Jestem bardzo poruszony. Łączyły mnie z Alkiem przyjazne więzi. Był jednym z pionierów Lionizmu w Polsce; jest to dla naszej społeczności ogromna strata. Jacek Jassem /LC Gdańsk-1/ From: Tadeusz Wilkicki Co za smutna i zaskakująca  wiadomość! Bardzo lubiłem Alka. Dawno go nie widzialem (to było wówczas, gdy lecial  na operację oczu do Niemiec) i trochę sobie porozmawialiśmy.  Prowadził przez długi czas biuro...
wspieramy-chorwatów-12-01-2021-r
11 stycznia 2021 r. spotkaliśmy się online podjęłyśmy uchwałę o przekazaniu 122 dolarów na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Anna KarbownikLC Wrocław Wratislavia
trzesienie-ziemie-w-chorwacji
W sobotę 29 maja 2021 r. uczestniczyłam, na zaproszenie chorwackich Lionów, w XXVII Konwencji Okręgu D126 Chorwacja, odbywającej się w trybie on-line. W pierwszej części spotkania wzięło udział ok. 20 gości - przedstawicieli Okręgów europejskich i Indii, tych z których Lioni wsparli poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Chorwacji w ostatnich dniach grudnia 2020 r. Zaprezentowano odzew Lionów na apel o pomoc poszkodowanym oraz wykorzystanie tej pomocy i zakres działań...
biegamy-i-pomagamy-19-12-2020-r
Pomysł Charytatywnego Maratonu Biegowego powstał w wielkich sercach członków Lions Club Krotoszyn. Bieg miał zakończyć się tradycyjnym jarmarkiem bożonarodzeniowym "Złota Niedziela" w dn. 19 grudnia 2020 r. Ze względu na epidemię, po raz pierwszy od 30. lat, jarmark się nie odbył. Kodeks etyczny Liona mówi o tym, żeby okazać pomoc i współczucie tym, którzy cierpią, wspierając moralnie i materialnie słabszych i potrzebujących. Natomiast podstawowa...
szlachetna-paczka-od-lc-szczecin-rainbow-bridge-11-12-2020-r
„Z wielką radością potwierdzam, że akcja „Szlachetna paczka” udała się pod każdym względem mimo obostrzeń związanych z pandemią”. - napisała 12 grudnia 2020 r. do członków klubu prezydent Grażyna Walaszczyk. Dzień wcześniej 15 paczek przewieziono do wyznaczonego przez organizatora miejsca i tego samego dnia wieczorem obdarowani mogli cieszyć się prezentami. A była to rodzina samotnej mamy z czwórką dzieci (jednym niepełnosprawnym), mieszkająca w Szczecinie, wybrana przez Klub z listy wielu...
pulmotrainery-dla-lindleya-w-warszawie-11-12-2020-r
W dniu 11 grudnia 2020 r. członkinie LC Warszawa Arka przekazały pulmotrainery® dla Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej - Odcinek COVID Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Lindleya w Warszawie. Jest to innowacyjne urządzenie do rehabilitacji oddechowej, które umożliwia korzystanie z pozytywnych efektów dodatniego ciśnienia wydechowego oraz wibracyjnego masażu dróg oddechowych...
allegro-charytatywni-dla-mateuszka-04-12-2020-r
Elbląskie Lionki postawiły skorzystać z dobrego pomysłu Koleżanek z Gdańska i również założyły Licytację na Allegro Charytatywni. Celem licytacji jest zebranie funduszy na rehabilitację i leczenie 10-letniego Mateuszka Pawlika. Historia Mateuszka: w pierwszej dobie życia, prawdopodobnie z powodu neuroinfekcji stracił funkcje życiowe. Został uratowany, ale pierwsze miesiące swojego życia spędził w wielu szpitalach, klinikach. To był bardzo trudny czas, po zakończonej walce o życie...
mikolajowo-w-sobieszewie-02-12-2020-r
Jak co roku w grudniu do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku-Sobieszewie, prowadzonego przez Siostry Pallotynki, zawitał "Amberkowy" Św. Mikołaj z darami. Podopieczne Siostry Renaty otrzymują mnóstwo dobra wszelakiego: w paczkach były czekolady, ciastka - pierniki, biszkopty, delicje, marcepanowe batony, cukierki różne, sezamki, czekoladowe mikołajki i bombki, pralinki, orzeszki w czekoladzie, rodzynki, wiórki kokosowe, migdały itp. Były też inne...
wspierajmy-pokoj-edycja-konkursu-2020
PROTOKÓŁ ZE SPOTKANIA KOMISJI KONKURSU NA PLAKAT POKOJU „Peace through service” edycja 2020/2021 Marian Sieńkowski - Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions - zwołał posiedzenie Komisji Konkursu na 27 listopada 2020 roku, we Wrocławiu. Powołano komisję w składzie: 1. Przewodnicząca: Prezydent LC Wrocław Wratislavia Bożena Seredyn 2. Lion Katarzyna Cieślak - Pełnomocnik Gubernatora ds. Konkursu, LC Wrocław Wratislavia 3....
pomozmy-piwnicy-pod-baranami
Szanowni Kolezanki i Koledzy Wszyscy znacie zapewne Piwnicę pod Baranami. To kultowe miejsce Krakowa. Przez długie lata Piwnica pomagała w uzyskaniu środków na pomoc świadczoną potrzebującym przez nasz Klub, Lions Club Kraków Śródmieście. Obecnie Piwnica jest w potrzebie. Z powodu pandemii nie ma występów. Pomóżmy im proszę przetrwać ten trudny czas. Wpłać jakąkolwiek kwotę na nasze konto charytatywne, koniecznie z dopiskiem: Darowizna na cele...
separator-osocza-razem-mozemy-zwalczyc-covid19
Drodzy Lioni!   Jedną z bardziej skutecznych metod walki z COVID-19 jest osocze ozdrowieńców stosowane w leczeniu pacjentów w bardzo ciężkich stanach klinicznych. Jest to preparat często ratujący życie. Na ostatnim spotkaniu Regionu Poznań , przedstawiliśmy  informację dotyczącą zakupu przez naszych Lionów „Separatora osoczowego krwi” dla RCKiK - Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, będącego elementem...
amberki-z-allegro-charytatywni-11-11-2020-r
Jak pomagać potrzebującym w czasie pandemii? zastanawiają się wszyscy Lioni - nie tylko w Polsce. Potrzeb nie ubyło. Ludzi w potrzebie również nie. Ale nie chcemy się poddawać! Szukamy możliwości i pomysłów i... jest! Allegro.pl oferuje organizacjom pozarządowym bezkosztową możliwość organizowania zbiórek i licytacji. Startujemy! Przechodzimy formalną weryfikację i otrzymujemy placet. Rozpuszczamy wśród naszych członkiń i przyjaciół wici o poszukiwaniu...
niespodzianka-od-elblag-truso-09-11-2020-r
Przez panującą pandemię kontakty są bardzo ograniczone. Dotyczy to również dzieci, przebywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2 w Elblągu. Dzieci nie mogą wychodzić i bawić się na zewnątrz, cały czas przebywają w budynku. Dlatego też elbląskie Lionki postanowiły przekazać dla dzieci: gry planszowe, zabawki, klocki, kolorowanki. Nie obyło się bez słodyczy, bo może i niezdrowe ale na pewno sprawiają dużo przyjemności...
srodki-higieny-dla-potrzebujacych-27-10-2020-r
Lions Club Wrocław L&L w dobie wzrostu infekcji koronawirusem SARS - COV - 2 zmodyfikował sposób prowadzenia akcji dobroczynnych. Członkowie zdecydowali, że celem nadrzędnym jest maksymalna ochrona zdrowia zarówno podopiecznych, jak i nas - członków. Zdecydowaliśmy się na przekazanie środków higieny osobistej dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej we Wrocławiu, w ramach działań organizowanych przez MTB Medica...
ryszard-stefanowicz-lc-sopot
Modlitwa św. Tomasza z Akwinu Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam,  że się starzeję i pewnego dnia będę stary.   Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania,  że muszę coś powiedzieć na każdy temat  i przy każdej okazji.   Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.    Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym;  czynnym lecz nie narzucającym się.   Szkoda mi nie spożytkować wielkich...
22-lata-amberek-19-10-2020-r
To już ponad 22 lata minęło od momentu, gdy PDG Alek Bończa Tomaszewski (LC Gdańsk Neptun) postanowił powołać do życia pierwszy w Polsce północnej kobiecy Klub Lions. Członkiniami Klubu było i jest wiele pań o różnorodnych profesjach, różnych doświadczeniach i umiejętnościach. Nie było więc innej możliwości - taki konglomerat pozytywnych cech skazany był na sukces w podejmowanych wyzwaniach i realizacji celów prospołecznych. Tradycyjnie w październiku (w rocznicę...
samochod-dla-elblaskiego-hospicjum-01-10-2020-r
W czwartek 1 października 2020 r. Lions Clubs International Foundation, LC Elbląg oraz LC Elbląg Truso w ramach wspólnego projektu podarowały samochód Elbląskiemu Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Jest to nowy citroën berlingo o wartości ok. 90 000 zł. Środki na zakup pojazdu zostały uzyskane z dofinansowania LCIF, a także dzięki hojności darczyńców okazanej podczas Balu Charytatywnego, który odbył się 2 lutego 2020 r. Auto będzie przeznaczone m. in. do...
partnerstwo-z-lc-schneverdingen-19-09-2020-r
Dnia 19.09.2020 r. dwa kluby partnerskie: LC Barlinek oraz LC Schneverdingen po wieloletniej współpracy podczas konwencji Dystryktu 111 w Stade uroczyście podpisały dokument o współpracy. Ze strony polskiego klubu Jumelage podpisała prezydent LC Barlinek Arleta Wirhanowicz-Patrzykąt, zaś po stronie niemieckiej prezydent LC Schneverdingen Wolfgang Dreßler. Uroczystość podpisania Jumelage uświetniła orkiestra smyczkowa Młodzieżowej Szkoły Muzycznej w Stade poprzez...
moja-przygoda-z-fcr-2020-03-09-2020-r
Na zaproszenie Mariusza Szeiba uczestniczyłem w VIII. maratonie Freedom Charity Run 2020 na trasie Gdańsk-Berlin. Towarzyszyli mi koledzy z LC Krotoszyn – Sławomir Bujakiewicz, który biegł w sztafecie i Zbigniew Romała, który był naszym kierownikiem technicznym i suportem, pomagając w trakcie biegu. 3 września pobiegliśmy, we wspólnej sztafecie, na odcinku 17. km z Suchego Lasu do Poznania. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w międzynarodowym biegu na trasie z Gdańska do Belina (675 km)....
bernard-rozwalka-lc-poznan-1990
  Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela i Kolegi, Członka LC Poznań 1990 Bernarda Rozwałki Zostaniesz na zawsze w naszej pamięci Przyjaciele z Lions Club Poznań 1990 Pogrzeb ś.p. Bernarda odbędzie się w poniedziałek 7 września 2020 r. w Poznaniu na cmentarzu Miłostowo (wejście od ul. Warszawskiej) o godz. 12.45; przedtem o godz. 11:00 msza św. w kościele ewangelickim na ul Obozowej.
freedom-charity-run-2020
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,   W dniach 1-6 września 2020 r. biegliśmy, ósmy już raz, Freedom Charity Run. Tym razem z okazji 75. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej 675 kilometrową trasą połączyliśmy symbolicznie dwa miasta, tam gdzie ta straszna wojna się rozpoczęła i tam gdzie się zakończyła. Razem z PDG Susanne Hindahl-Reede z Okręgu 111 NB Niemcy biegliśmy pod hasłem „PL&D: Zawsze sąsiedzi, teraz przyjaciele – Immer Nachbarn, jetzt Freunde”....
druzyna-z-lochowa-na-wszystko-gotowa-viii-2020-r
Kolejny raz rozbrzmiały w autokarze radosne słowa obozowej piosenki, którą każdego roku dzieci z gminy Łochów śpiewają podczas wyjazdów z Lions Club Warszawa Arka oraz "Mówiącym Kijem". 26 lipca 2020 roku grupa około 30 dzieci z Łochowa i okolicznych miejscowości wyjechała na kolejny, już siódmy obóz, zorganizowany w Katach Rybackich przez stowarzyszenie LC Warszawa Arka, które współfinansowało całe przedsięwzięcie. Dziękujemy...
marek-zaradniak-poznanski-przyjaciel-lionow
W sobotę 15 sierpnia 2020 r. zmarł redaktor Marek Zaradniak, dziennikarz zajmujący się wydarzeniami kulturalnymi w Głosie Wielkopolskim. Wielki przyjaciel poznańskich Lionów, kronikarz wszystkich poznańskich wydarzeń lioneskich. Będzie nam Go brakowało. Lioni z poznańskich klubów Lions Pogrzeb ś.p. Marka w najbliższy piątek 21 sierpnia o godzin ie 11-ej  na Cmentarzu Górczyńskim. Przedtem o godzinie 9.30 msza święta w kościele Św. Stanisława Kostki na Winiarach,...
tragedia-w-bejrucie-viii-2020
Szanowni Koleżanki i Koledzy Lioni tragedia, jaka kilka dni temu spotkała mieszkańców Bejrutu porusza serca.  Mimo, że wakacje, mimo że COVID-19 daje się nam coraz bardziej we znaki, polscy Lioni piszą smsy, emaile, dzwonią z jednym pytaniem: jak możemy pomóc? Czy możemy wesprzeć poszkodowanych? W Libanie są Kluby Lions, ale nie wiążą nas z nimi bezpośrednie relacje. Skontaktowaliśmy się więc z Gudrun Ingvadottir [Przewodniczącą...
przekazanie-wladzy-we-wroclawiu-10-07-2020-r
Część I. Zostały odczytane przez Halinkę Podbielską wyznawane przez Lionów wartości zapisane w Kodeksie Etycznym. Nastrój był podniosły. Pani Prezydent Jolanta Gołuchowska złożyła wyrazy wdzięczności wszystkim za pracę w poprzednim roku swojej kadencji. Podziękowaniom towarzyszyły piękne róże oraz przeuroczy upominek. Specjalne podziękowania zostały przekazane dla Małgosi Stanisławskiej-Kurian. Za swój wkład dla ruchu lioneskiego została uhonorowana złotą odznaką. Odznakę wręczyła i...
zosia-matuszczak-wyrozniona-leo-of-the-year
GRATULUJEMY ZOSIU !!!!!
dom-przy-malczewskiego-w-gdansku-czerwiec-2020-r
Nasz Klub został zarejestrowany w maju 1990 roku a więc jesteśmy jednym z najstarszych klubów w Polsce i w tym roku obchodzimy 30-lecie naszej działalności. Tym razem postanowiliśmy to zmienić i napisać o naszej współpracy z Gdańską Fundacją Innowacji Społecznej, operatorem sześciu Domów dla dzieci w Trójmieście. Dzięki pomocy trójmiejskich klubów Lions zebraliśmy pewną sumę pieniędzy i wystąpiliśmy do LCIF o grant, równowarty zgromadzonej przez nas sumie. Wszystko się udało i dysponowaliśmy...
dlugo-wyczekiwane-spotkanie-klubowe-juz-za-nami
Po wielu tygodniach trwania w izolacji, z końcem czerwca spotkałyśmy się w otoczeniu leśnej scenerii, w pięknej posiadłości Miry, naszej serdecznej Koleżanki z naszego Klubu. Godziny mijały, podczas których, omawiałyśmy nadchodzące cykliczne wydarzenia oraz te, których rama i kształt dopiero powstają. Ciepły, serdeczny i wzruszający charakter spotkania nadała chwila, w której zostały przekazane podziękowania i szczególne wyróżnienia dla zasłużonych i...
szybko-mija-czas-24-06-2020-r
We wtorek 24 czerwca 2020 roku odbyło się ostatnie spotkanie w tej kadencji członkiń Lions Club Elbląg Truso. Na spotkaniu była obecna Past Gubernator Okręgu Katarzyna Gebert (LC Gdańsk Amber) oraz koledzy z zaprzyjaźnionego klubu LC Elbląg. Wspólnie zgromadziło nas przyjęcie nowych koleżanek oraz przekazanie władzy Prezydentowi i Zarządowi na nową kadencję 2020/2021. Po powitaniu gości koleżanka Anna Stasiewicz-Pawlik poprowadziła uroczystość zaprzysiężenia nowych koleżanek...
dar-dla-specjalnego-osrodka-szkolno-wychowawczego-nr-1-w-elblagu-16-06-2020-r
Od wielu lat elbląskie Lionki wspierają dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Lionki pamiętały o dzieciach również w tych trudnych czasach. 16 czerwca 2020 roku Prezydent Margerita Wawryszuk z koleżanką Elżbietą Kosecką przekazały dla dzieci interaktywną podłogę SmartFloor V850...  
niecodzienne-spotkanie-lc-gdansk-neptun-15-06-2020-r
W poniedziałek 15 czerwca 2020 r. odbyło się w gościnnym Hotelu BONUM spotkanie członków Klubu Lions Gdańsk Neptun z bogatym programem. Było to pierwsze, w sensie fizycznym spotkanie po długim okresie kontaktów jedynie on-line. Przewodniczył prezydent Stefan Szypulski, który był inicjatorem i głównym organizatorem dzisiejszego spotkania w którym uczestniczyło 13 członków oraz zaproszony przez Czesława Stobę kandydat na członka Klubu pan Mieczysław...
nowy-piec-dla-105-12-06-2020-r
Zespół Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu ma już nowy piec do wypału ceramiki. Cieszymy się niezmiernie ze względu na dzieci i ich zajęcia. Jest nam też niezwykle miło, gdyż mamy w tym przedsięwzięciu niemały udział. Wspólnymi siłami zebraliśmy środki na dofinansowanie zakupu pieca...
sloneczny-dzien-dziecka-01-06-2020-r
1 czerwca to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci i tych małych i tych dużych. Pamiętają o tym Członkinie LC Elbląg Truso. Prezydent Margerita Wawryszuk z klubowymi koleżankami przekazała kosz pełen prezentów, a w nim: słodycze, piłki, maskotki, gry planszowe i wiele innych zabawek...
kondolencje-corka2
    Pogrzeb Alicji odbędzie się 1 czerwca o godz. 13:10 na poznańskim cmentarzu na Junikowie.  
rok-2020-marzec-czas-zaczac-zyc-z-koronawirusem
Czas dziwny dla wszystkich. Strach o zdrowie swoje i bliskich. Niepewność o byt. Wszyscy nawołują – zostań w dom. Jednak kiedy jesteśmy odpowiedzialne za ludzi w swoich firmach to strach o pensje dla nich, a jeśli prowadzimy własne jednoosobowe działalności to zastanawiamy się skąd pieniądze na opłaty i na życie. To pytania, wątpliwości i dylematy jakie towarzyszyły nam od marca. Wtedy też nasze myśli skierowałyśmy na podopiecznych. Wtedy nastąpiła burza mózgów...
dps-na-farmie-zycia-w-maseczkach-od-lionow
Kilka dni temu Lioni z LC Kraków Śródmieście przekazali maseczki ochronne z logo Lions podopiecznym i opiekunom z Domu Pomocy Społecznej "Na Farmie Życia".
lc-opole-dziala-dalej
Przekazuję aktualne dane odnośnie działania naszego Klubu w okresie pandemii. Dane zmieniają się z dnia na dzień, bo tak działamy. Lions Club Opole bardzo wcześnie włączył się w działanie na rzecz pomocy opolskim szpitalom w okresie pandemii kierując się mottem, że pomoc jest skuteczna, jeżeli jest szybka.  Już 31 marca 2020 r. przekazaliśmy 140 przyłbic do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu na gorącą prośbę naszego klubowego kolegi - ordynatora oddziału zakaźnego i intensywnej...
wsparcie-dla-borysew-zoo-safarii
Lions Club Łódź w ramach pomocy dla Borysew Zoo Safari zakupił za sumę 4 tys. PLN bilety dla dzieci z łódzkich domów dziecka. Bilety będą wykorzystane przez dzieci po zakończeniu pandemii. Lions Club Łódź as aid for the Zoo in Borysew Zoo Safari purchased for the sum of 4,000 PLN tickets for children from orphanages in Łódź. Tickets will be used by children after the pandemic.  
nie-zapomnimy-o-pani-pani-krysiu
Przez lata członkostwa w Leo Club Poznań spotkałam wielu życzliwych Lionów, którzy służyli nam, Leosiom swoją radą, pomocą i doświadczeniem. Jedną z takich osób bez wątpienia była Pani Krystyna Szulczewska. Panią Krysię poznałam przy okazji organizacji konkursu „Plakat Pokoju”, w którym rokrocznie nasz  klub brał udział, organizując mini konkursy na „Plakat Pokoju” w poznańskich szkołach podstawowych i szkołach specjalnych. Jako...
krystyna-szulczewska-lc-poznan-pro-futuro
Krysia była Człowiekiem, jakich dziś bardzo rzadko się spotyka. Dobrym Człowiekiem. Serdecznym Człowiekiem. Wyciągającym pomocną dłoń natychmiast, gdy rodziły się potrzeby. Z nostalgicznym uśmiechem i dobrocią w oczach. Nie oczekującym niczego w zamian. Prawdziwym Przyjacielem, dla którego słowa nie były zbyt ważne - Przyjacielem, z którym się po prostu było. Żegnaj Kochana Krysiu! Kasia Gebert
lc-krotoszyn-wspiera-szpital-w-krotoszynie
Ze względu na obecne występowanie pandemii Covid-19 musimy się zastosować do zaleceń epidemicznych. Przez to Lions Klub Krotoszyn nie może organizować naszych imprez, podczas których wspieracie nas w działalności charytatywnej. Pomimo tego czujemy obowiązek pomocy i zdecydowaliśmy o wsparciu Szpitala Powiatowego w Krotoszynie w walce z epidemią ze środków, które wcześniej nam powierzyliście. Do tej pory, w porozumieniu z działem zaopatrzenia Szpitala, zakupiliśmy 150...
lions-club-poznan-pillory-w-walce-z-epidemia
Lions Klub Poznań Pillory w ciągu ostatnich 2 tygodni uczestniczył w ogromnej operacji charytatywnej, będącej następstwem darowizny 20 mln zł, dokonanej przez panią Dominikę Kulczyk działającą w imieniu Kulczyk Foundation na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom. Celem tej darowizny był zakup sprzętu ochronnego dla personelu medycznego i przekazanie go pro bono pracownikom służby zdrowia walczącym na terenie całego kraju z epidemią koronawirusa. Nasz klub, a w szczególności jego prezydent...
kwiaty-z-porcelana-rosenthal
Lions Club Calisia i Czas na Kwiaty z Porcelaną Rosenthal organizują zbiórkę pieniędzy, by wspomóc Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza, w którym o życie walczą pacjenci chorzy na COVID-19. Od 6 do 16 maja przybądź do kwiaciarni przy Staszica 23 i kup przepiękne tulipany. Tylko teraz 25 sztuk możesz mieć za 30 złotych. Możesz dać więcej pieniędzy lub upić więcej kwiatów. Pamiętaj, że tulipany kupić można tylko w...
dla-gdynskich-bezdomnych-28-04-2020-r
W parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni Caritas parafialny wydaje od kilku już lat zupę dla bezdomnych (www.zupachylonska.pl). Zupa jest serwowana w każdą sobotę. Jest ona przygotowywana w pojemnikach jednorazowych i wykładana w trzech miejscach w Parku Kilońskim w Gdyni-Chyloni. Bezdomni ustawiają się w kolejkach, zachowując pomiędzy sobą odległość około 2m...
leo-gdansk-artus-w-domu-im-j-korczaka-w-gdansku
W dniu 28 kwietnia 2020 roku przedstawiciele klubu Leo przekazali przedstawicielom Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej im. J. Korczaka w Gdańsku środki ochrony indywidualnej. Obejmowały one maski ochronne FFP1, fartuchy ochronne, rękawice ochronne i maski wielokrotnego użytku. To kolejna aktywność Klubu na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami i dzieci przewlekle chorych. Klub Artus regularnie organizuje Mikołajki w gdańskich szpitalach, jak też w placówkach opiekuńczych...
z-dominika-kulczyk-przeciw-koronawirusowi
Walka z koronawirusem. 57 ton maseczek, kombinezonów, gogli i przyłbic przyleciało we wtorek 14 kwietnia br. do Poznania. – To piękny gest solidarności z lekarzami walczącymi z koronawirusem. Dzięki takiemu wyposażeniu mamy szansę być w tej walce skuteczniejsi – mówi prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. To właśnie NIL, a dokładnie działająca przy niej fundacja Lekarze Lekarzom, dostała na ten cel 20 mln zł od Dominiki Kulczyk, pochodzącej z...
arka-w-walce-z-koronawirusem-3
Dziś [23.04.2020 r.] znowu odwiedziłyśmy nasz podopieczny Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Warszawie, przekazując dla personelu 400 szt maseczek ochronnych, gogle i przyłbice. Chętnych zapraszamy do współpracy! WE SERVE. Today, we again visited our Social Welfare Home in Warsaw, handing over 400 protective masks, goggles and helmets to the staff. We would like to invite you to cooperation! WE SERVE.
dla-elblaskich-ratownikow-20-04-2020-r
"Aby każdy dzień był ważny i radosny" śpiewa Stanisław Soyka, w dzisiejszym trudnym czasie jakże ważne są to słowa... Dla Lions Club Elbląg Truso 20 kwietnia 2020 roku to był ważny dzień, gdyż mogłyśmy spotkać się z Ratownikami Medycznymi w Elbląskim Pogotowiu. Prezydent Klubu Margerita Wawryszuk przekazała voucher na kwotę 5000 zł na sfinansowanie zakupu masek odpowiednich dla służb medycznych....
arka-w-walce-z-koronawirusem-2
Dziś przekazałyśmy 100 fartuchów ochronnych dla pracowników naszego podopiecznego DPS "Kombatant"!!! To następna transza pomocy po przekazanych wcześniej przyłbicach ochronnych. Jutro przeszukamy hurtownie, aby zamówić bardzo potrzebne teraz maseczki ochronne. Today we have passed 100 protective aprons for employees of our charge DPS "Kombatant" !!! This is the next tranche of assistance after the protective helmets previously given. Tomorrow we will search...
lc-gdansk-gedania-mysl-globalnie-dzialaj-lokalnie
Z takim hasłem miesiąc temu zwróciłem się do wszystkich klubów w Polsce. Polski Lion i strona internetowa Okręgu opisuje wiele wspaniałych działań klubów z całej Polski. Dzisiaj o działaniach Lions Club Gedania Gdańsk:  LC Gedania zaopiekował się  ludźmi bezdomnymi, ich opiekunami, wolontariuszami z hospicjów i z domów pomocy społecznej. W Gdańsku, w schroniskach, domach noclegowych zostało zamkniętych 450 osób. Na ulicach w...
dla-poznanskich-ratownikow-16-04-2020-r
Usłyszałyśmy dramatyczny apel poznańskich ratowników medycznych o wsparcie finansowe - sami kupują maski i wkłady do filtrów. Ich życie jest w niebezpieczeństwie – kto będzie walczył z COVID-19, jak ich zabraknie? Udało nam się pomóc finansowo pracownikom Podstacji Pogotowia Ratunkowego z Rataj. Przy okazji poznałyśmy Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, który dwoi się i troi, by sprostać wyzwaniom...
lc-krakow-bona-sforza-w-okresie-pandemii
Lions Club Kraków Bona Sforza włączył się aktywnie we wsparcie walki z pandemią koronawirusa, przekazując darowizny pieniężne: dla krakowskiego "Domu Nadziei" na zakup niezbędnych środków ochrony  na wspólną akcję klubów krakowskich wsparcia krakowskich szpitali na wspólną akcję polskich Lionów "Zostań w Domu! A co jak Domu nie masz?" - na wyżywienie dla bezdomnych  
lc-opole-wspiera
Wspierając służby medyczne w walce z pandemią koronawirusa, w ostatnim czasie Lions Club Opole przekazał nieodpłatnie dla opolskich szpitali: - 340 szt. przyłbic,                                                                                              ...
lc-wysoka-dla-medykow
Lions Club Wysoka właczył się w akcję walki z pandemią koronawirusa i zakupił z własnych środków fartuchy jednorazowe dla służb medycznych Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Rita Jóźwiakowska LC Wysoka
lc-krotoszyn-w-walce-z-koronawirusem
W związku z epidemią koronawirusa odczuwalne są ogromne braki, jeśli chodzi o płyny do dezynfekcji i środki ochrony osobistej. Lions Club Krotoszyn włączył się w pomoc dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. Dołączając do akcji zbiórki środków ochrony osobistej, które gromadzone są na potrzeby Pacjentów i Personelu szpitala zostało już przekazane: 150 litrów płynu do dezynfekcji i 2000 masek ochronnych. Wierzymy, że nasza...
katowice-barborka-dziala
Drogie Koleżanki i Koledzy Lioni Przyłączając się do ogólnopolskich działań polskich Lionów w walce z korona wirusem, LC Katowice Barbórka zakupił specjalistyczne maski ochronne dla Oddziału Pediatrii w GCZD, w którym są hospitalizowane dzieci z rozpoznaną mukowiscydozą. Są to pacjenci z przewlekłymi problemami płucnymi, szczególnie narażeni na tę infekcję. Aktualnie pozostajemy z nimi głównie w kontakcie telefonicznym i służymy całodobowy...
haloursynow-pl-07-04-2020-r
Koronawirus uderzył w bezdomnych. Ursynowski społecznik zorganizował zbiórkę. Gdy wokół słychać nawoływania do pozostania w domu są wśród nas osoby, które nie mają własnych czterech ścian. Bezdomni w czasie epidemii nie zniknęli z naszych ulic, trudniej im jednak zdobyć pożywienie. O podzielenie się z potrzebującymi apeluje ursynowski społecznik, który zorganizował w sklepach zbiórkę najpotrzebniejszych...
amberki-przeciw-koronawirusowi
Członkinie LC Gdańsk Amber włączyły się aktywnie we wspieranie działań, związanych z walką z pandemią koronawirusa, przekazując darowizny pieniężne na: posiłki dla ratowników medycznych - posiłki są przygotowywane przez kucharzy z restauracji hotelu So Stay (Gdańska Fundacja Inicjatyw Społecznych przyjmuje darowizny i kupuje niezbędne prodkty żywnościowe)  wyżywienie świąteczne dla 100 podopiecznych domów dziecka w Gdańsku   Od kwietnia br....
cegielka-do-walki-z-covid-19
Lions Club Poznań Polonia w dniu 2 kwietnia 2020 r. przekazał dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, będącego obecnie jednoimiennym szpitalem zakaźnym kwotę 10.000 zł na środki ochrony osobistej dla służb ratowniczych i personelu medycznego. Barbara Jakimowicz Sekretarz LC Poznań Polonia
w-walce-z-koronawirusem
Nasz Klub Warszawa Arka od dawna pomaga Przychodni dla Bezdomnych w Warszawie. W tych trudnych czasach, w których przyszło nam się zmagać z pandemią również dorzucamy małą cegiełkę. 1 kwietnia 2020 r. przekazałyśmy dar dla Przychodni w postaci: gogli i przyłbic, rękawiczek ochronnych oraz kombinezony ochronne. Dodatkowo zakupiłyśmy 200 sztuk fartuchów jednorazowych dla Szpitala na Wołoskiej. Jesteśmy w trakcie gromadzenia kolejnych darów dla...
w-trosce-o-zdrowie-i-zycie
Laboratorium Centrum Przemysłów Kreatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie posiada nowoczesne drukarki 3D i drukuje przyłbice ochronne, które dostarcza personelowi medycznemu Wojewódzkiego Samodzielnego Szpitala Zespolonego (zakaźnego) przy ul. Akrońskiej w Szczecinie. Niestety środki z zasobów Uczelni na finansowanie tej akcji kończą się. Nasz klub - LC Szczecin Rainbow Bridge - powziąwszy tę informację postanowił wesprzeć Akademię Sztuki darowizną - aby...
akcja-centralna-okregu-i-lionow
Drodzy Lioni – Koleżanki i Koledzy! Wystartowała Akcja Centralna "Zostań w domu! A co jak domu nie masz…?” - dosłownie przed chwilą, o północy! https://pomagam.pl/acojakdomuniemasz Pod przewodnictwem Gubernatora Reginalda Sasa Jaworskiego  cłżonkowie zespołu GAT - Anna Werno GLT, Mariusz Szeib GMT i ja GST - przyjął inicjatywę warszawskiego Liona i jego kolegów, którzy wykazali iż mają wielkie możliwości propagacji tej akcji poprzez telebimy...
jantarki-przeciw-koronawirusowi-26-03-2020-r
Nasz Lions Club Szczecin Jantar w ramach pomocy w walce z pandemią koronawirusa podjął współpracę z Oddziałem Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Transplantacji Wątroby Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Po szybkich konsultacjach z przedstawicielami Szpitala i ustaleniu najpilniejszych potrzeb podjęłyśmy ekspresową decyzję. W ciągu kilku godzin...
spot-reklamowy-o-dzialaniach-lionow-26-03-2020-r
Kilka dni temu Michał Wigurski (LC Warszawa) zachęcał nas do przesłania króciutkich materiałów - klipów video, promujących działania polskich Lionów. Michał zainicjował kampanię reklamową - od kilku dni w różnych miejscach Warszawy na wielkich telebimach prezentowany jest bliski nam znak. GRATULACJE Michale za pomysł i skuteczność! Szanowni Lioni, Istnieje możliwość uruchomienia ogólnopolskiej kampanii reklamowej dot. Stowarzyszenia...
pillory-walczy-z-koronawirusem-24-03-2020-r
Dzisiaj (24 marca 2020 r.) udało nam się zakończyć akcję przekazania pieniędzy z Klubu do dwóch instytucji walczących z epidemią koronawirusa. Przelaliśmy w formie darowizny 30 000 zł Szpitalowi Ginekologiczno-Położniczemu Uniwersytetu Medycznemu w Poznaniu na zakup komory izolacyjnej na czas transportu pacjenta. Wspólnie z Lions Club Poznań Rotunda przekazaliśmy także - w tym przypadku po 20 000 zł...
2020-03-19-list-dg-r-jaworskiego-do-dg-sycylii
Wiece Szanowny Angelo, Gubernatorze Okręgu Sycylia. Pragnę solidaryzować się z Pana członkami Lions Club Sycylia i z Panem osobiście w tym trudnym dla narodów świata okresie pandemii koronowirusa w wyniku, której straciło życiem wielu synów i córek narodu Włoch i Sycylii. W tych trudnych chwilach jestem myślami z Wami wszystkim, a w szczególności z Lions Club Okręgu Sycylia. Nie tak dawno, niespełna miesiąc temu świętowaliśmy Konwencję LC Sycylia nie myśląc...
wzrok-naszych-dzieci-w-warszawie-15-03-2020-r
Warszawskie żłobki kibicują akcji „Wzrok naszych dzieci”. Strefa Warszawska już drugi rok uczestniczy w naszej lioneskiej ogólnopolskiej akcji „Wzrok naszych dzieci”. Ten wspaniały projekt daje szansę dzieciom naszej warszawskiej społeczności na szybkie i odpowiednio wczesne wykrycie wad wzroku, a dodatkowo, dzięki temu iż jest to wspólny projekt, mocno scala i jednoczy nasze warszawskie kluby. Razem „ramię w ramię” pracujemy nad...
2020-03-12-pomozmy-sycylii
Od: Domenico Di Bisceglie (WKB) Data: czw., 12.03.2020 Temat: RE: Prośba Do: Reginald Jaworski <reginaldjaworski@gmail.com>   Szanowni Lioni, Pewnie już wiecie, że całe Włochy zostały boleśnie dotknięte przez chorobę koronawirusa. Na samej Sycylii do dniu obecnego zachorowały 83 osoby, na szczęście nikt nie umarł. Potrzeb jest wiele, i sytuacja w szpitalach trudna. Zwracam się do wszystkich Polskich Lionów z serdeczną prośbą o wsparcie...
piosenki-z-kapelusza-07-03-2020-r
7 marca 2020 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się zorganizowany przez Lions Klub Gdańsk Amber koncert dobroczynny pt. „Piosenki z Kapelusza”. Beneficjentem byli podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku Sobieszewie. Na powitanie wszyscy goście otrzymali Gazetkę Wieczorną oraz losy z numerkami, zapowiadające niespodziankę tego wieczoru. Po przywitaniu gości przez Prezydent Joasię Wasiluk rozpoczęła się krótka część oficjalna. Czapiewskiego z firmy Z-27 oraz...
camp-krakow-2020
KRAKÓW 2020 – PROGRAM OBOZU Dzień tygodnia Data PROGRAM Sobota 18.07.2020 Przyjazd uczestników obozu Uroczyste przywitanie Zapoznanie uczestników z regulaminem obozu Przydzielenie pokoi Integracja Niedziela 19.07.2020 Zwiedzanie Starego Miasta...
50000-zl-dla-domu-marzen-07-02-2020-r
W piątek 7 lutego 2020 r. w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni w obecności Prezydenta Miasta, patrona honorowego Koncertu Dobroczynnego zorganizowanego przez Lions Club Gdynia 4 stycznia br. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, miała miejsce skromna uroczystość przekazania 50.000 zł darowizny dla Gdyńskiej Fundacji Dom Marzeń. Możliwe to było dzięki wieloletniej, partnerskiej współpracy Lions Club Gdynia z Teatrem Muzycznym oraz Sponsorom wspierającym nasze akcje dobroczynne i ponad tysiącu...
hollywood-w-elblagu-01-02-2020-r
Elbląskie Kluby Lions postanowiły wspólnie wesprzeć Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Jednym z działań była organizacja Balu Charytatywnego w dniu 1 lutego 2020 roku w Nowej Holandii w Elblągu. Przygotowania do Balu trwały parę miesięcy a przewodzili nimi Prezydent Lions Club Elbląg Leszek Wójcik i Prezydent Lions Club Elbląg Truso Margerita Wawryszuk. Częste spotkania klubów, długie i burzliwe dyskusje pozwoliły nam na lepsze poznanie się, ale też okazało się, że...
wyposazenie-rodzinnego-domu-dziecka-w-gdansku-2020-r
To kolejna wspólna inicjatywa trójmiejskich Lionów, której przewodzą jej inicjatorzy - Koledzy z LC Gdańsk-1. . Wniosek o dofinansowanie projektu został złożony w Lions Clubs International Foundation w X'2019 r. Dziś - po zakończeniu obrad Komitetu Kwalifikacyjnego LCIF - przyszła do nas wspaniała wiadomość: Congratulations! Your district’s project “Furnishing in Furnitures and Necessary Equipment of a New Building Home for Homeless Children in Gdansk...
pozary-w-australii-i-2020
Szanowni Koleżanki i Koledzy Lioni SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za wpłaty darowizn na wsparcie działań Lionów w Australii, którzy dzięki funduszom z LCIF (czyli m.in. naszym darowiznom) fundują zbiorniki na wodę i otaczają opieką osoby poszkodowane pożarami. Informacje docierające z Australii o ogromie zniszczeń środowiska, śmierci setek tysięcy zwierząt, dewastacji ziemi są przerażające... Dotychczas darowizny do LCIF za pośrednictwem Okręgu przekazały Kluby: Duszniki Zdrój,...
koncert-dobroczynny-w-teatrze-muzycznym-w-gdyni-04-01-2020-r
Tradycyjnie, na początku roku, 4 stycznia 2020 roku LIONS CLUB GDYNIA zorganizował KONCERT DOBROCZYNNY W TEATRZE MUZYCZNYM, który był wspaniałym wydarzeniem artystycznym i społecznym. Jako członek Klubu i współorganizator naszych imprez w Teatrze, pragnę w imieniu Lions Club Gdynia podziękować i podkreślić rolę tych, bez których wsparcia nasza impreza nie byłaby możliwa. Czyli całej ekipie Teatru Muzycznego: dyrekcji, technice, pracownikom BOW i zespołowi artystycznemu...
remembering-first-vice-president-haynes-h-townsend
It is with great sadness that I am writing you today. We have experienced an incredible loss to our Lion family. On December 17, International First Vice President Judge Haynes H. Townsend passed away. We are heartbroken by this tragic loss to our Lion family, to the Townsend family and his loving wife, Donna. Judge Townsend was a capable man, a humble man, a man who believed in the power of kindness to help and to heal. He was a judge who presided over his courtroom with integrity...
mikolaj-w-jarocinie-16-12-2019-r
- Mikołaj, Mikołaj, on nigdy nie zawiedzie, bez względu na pogodę na pewno przyjedzie! - śpiewano w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Świąteczne spotkanie zorganizowane zostało dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Dla nich najważniejsza tego dnia była wizyta św. Mikołaja. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele LCJ: Janusz Szulc, Paweł Jachowski, Piotr Pryczek i Artur Łagodziński...
jaselka-w-osrodku-wczesnej-interwencji-w-gdansku-sobieszewie-15-12-2019-r
Zaproszenie na Jasełka otrzymane, ale jak trudne do zrealizowania.... Dni przedświąteczne pełne zabiegania i pracy: tej w domu i tej w firmie. No, ale cóż - bycie Lionem zobowiązuje. Mając tak bliską współpracę z Domem Świętego Ojca Pio w Sobieszewie nie możemy nie odpowiedzieć na zaproszenie nas na tak ważne wydarzenie jakim są Jasełka w wykonaniu maluchów - najmłodszych podopiecznych Ośrodka Wczesnej Interwencji dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących, który...
28-zlota-niedziela-w-krotoszynie-15-12-2019-r
W dniach 14 i 15 grudnia 2019 roku - już po raz 28 - na Krotoszyńskim Rynku odbył się Jarmark bożonarodzeniowy "Złota Niedziela" z Lions Club Krotoszyn. Członkowie stowarzyszenia wraz z rodzinami, przygotowali stoiska z kulinariami, ozdobami świątecznymi, jemiołą, choinkami, a także grillem, gulaszem z dziczyzny. Był rónież food truck, który serwował pyszne burgery z dziczyzny. Co roku podczas kiermaszu można wziąć udział w loterii fantowej. Tym razem nagrodą...
glos-wielkopolski-15-12-2019-r
Uczestnicy Freedom Charity Run przekazali w Poznaniu karetkę dla uchodźców syryjskich w Libanie. Pomysłodawcą VI Freedom Charity Run był Mariusz Szeib, past gubernator okręgu 121 Lions Polska, a trasa tego maratonu licząca 1049 kilometrów prowadziła z Poznania do Strasbourga. Zakupiony w Niemczech ambulans marki Mercedes będzie przeznaczony dla uchodźców syryjskich mieszkających w obozie Arsal w Libanie. W uroczystości w niedzielę 15 grudnia 2019 r. wzięli też udział m.in....
radosc-dzieci-z-domu-im-janusza-korczaka-w-gdansku-12-12-2019-r
12 grudnia członkowie LC Gdańsk Gedania uczestniczyli w spotkaniu świątecznym zorganizowanym w Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku-Oliwie. Wspólnie z dziećmi zaśpiewali kolędy, podzielili się opłatkiem oraz zasiedli przy wspólnym stole. Tego dnia wszyscy się bardzo wzruszyli, a możliwe to było z uwagi na występ "Taniec śnieżynek" przygotowany przez grupę naszych dzieci, w oprawie muzycznej zespołu Holy Wins, a także dzięki odwiedzinom Mikołaja z prezentami dla małych...
kolejne-spotkanie-wigilijne-w-patrii-09-12-2019-r
Już kolejne spotkanie wigilijne za nami. Wspaniali ludzie, świąteczna atmosfera, piękne wnętrza BELLDECO. Wiele radości ze spotkania z przyjaciółmi, którzy rozumieją idee pomagania. Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim gościom. Ponadto ogromne podziękowania dla florystów za przepiękne wianki, które zostały zlicytowane a pieniądze przekazane dla potrzebujących. Zebrane słodycze przekazaliśmy dla uczniów ZSS nr 105 w...
kolejna-wigilia-klubowa-09-12-2019-r
9 grudnia 2019 w przytulnym i świątecznym już nastroju restauracji Casa Cubeddu w Gdyni Orłowie zorganizowałyśmy nasza klubową Wigilię. Rozświetlona choinka, pięknie nakryty stół i cicho rozbrzmiewające kolędy w tle stworzyły od razu świąteczny klimat. Prezydent Joasia Wasiluk złożyła życzenia naszej solenizantce Ewie, wręczając Jej z tej okazji grudniowy kwiatek. Następnie życząc wszystkim koleżankom prawdziwej radości z niesienia pomocy potrzebującym oraz cudownych i magicznych...
dwadziescia-piec-lat-minelo-7-12-2019-r
W pięknej Sali Koncertowej Akademii Muzycznej  im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku już po raz drugi w 2019 roku uczestniczyliśmy w magicznym wydarzeniu muzycznym i znowu sala była wypełniona do ostatniego miejsca. Członkowie Lions Club Gedania Gdańsk w sobotę 7 grudnia 2019 roku zaprosili Gości na swój jubileuszowy koncert charytatywny z okazji ćwierćwiecza istnienia Klubu. Prezydent Paweł Majewski przedstawił w skrócie długofalowe projekty realizowane z pomocą...
badanie-wzroku-slaskich-dzieci-6-12-2019-r
25 listopada 2019 w Domu Dziecka Zakątek Lion Halina i Lion Zosia wraz z wolontariuszami z LEO Klub Katowice przeprowadziły badanie wzroku dzieci. Badanie ma na celu wczesne wykrycie wad wzroku takich jak: nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, anisometropia, anisocoria oraz zez. Wykonywane jest urządzeniem Welch Allyn VS100. Badanie jest całkowicie bezpieczne, bezstresowe, a nawet przyjemne, trwa około kilku sekund i jest wykonywane w sposób bezkontaktowy z odległości jednego metra....
mikolaj-dla-sobieszewa-05-12-2019-r
Jak co roku na Boże Narodzenie do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Pallotynek w Sobieszewie przychodzi Św. Mikołaj z prezentami. Podopieczni Siostry Renaty dostają mnóstwo słodyczy i produkty spożywcze do codziennego przygotowania posiłków. Od wielu lat trzy firmy wspierają nasz klub są to: firma MERCO i jej prezesem Marek Theus, hotel CHOPIN i prezes Kazimierz Kalenda, firma DOMO i jej prezes Adam Walentynowicz...
kolejny-kuferek-lionek-05-12-2019-r
Tym razem w Restauracji Amore Mio w Elblągu po raz VII został otwarty „Kuferek Lionek”. W „kuferku” znajdowały się różne przedmioty min. biżuteria, książki, płyty, stroiki świąteczne, torebki i wiele innych niespodzianek. Podczas spotkania odbyła się aukcja, której celem było zebranie funduszy dla Elbląskiego Hospicjum i tu jak zawsze mogłyśmy liczyć na wsparcie obecnych Pań. Członkinie LC Elbląg Truso zatroszczyły się o miłą atmosferę, rozmowy przy kawie i dobrym...
drogi-do-pokoju-konkurs-na-plakat-pokoju-edycja-2019
Konkurs na PLAKAT POKOJU edycja '2019 rozstrzygnięty! PROTOKÓŁ ZE SPOTKANIA KOMISJI KONKURSU  NA PLAKAT POKOJU „JOURNEY OF PEACE” edycja 2019/2020 Pan Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions Reginald Sas-Jaworski zwołał posiedzenie Komisji Konkursu na 21 listopada 2019 roku, we Wrocławiu. Powołano komisję w składzie: 1. Przewodnicząca: Prezydent LC Wrocław Wratislavia Jolanta Gołuchowska 2. Lion Katarzyna Cieślak...
wolontariat-w-iop-31-10-2019-r
Od około trzech miesięcy jestem zaangażowana jako wolontariuszka w Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku. Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa. W każdą wolną sobotę staram się jeździć na cały dzień...
jazz-blues-rock-dla-zdrowia-27-10-2019-r
Lions Club Opole większość swoich imprez charytatywnych, dedykowanych potrzebującym organizuje w Teatrze Eko Studio. 27 października 2019 r. odbył się tam koncert w wykonaniu muzykujących lekarzy z Opola i Chicago. Medycy opolscy, tworzący istniejące od kilku lat zespoły Reanimators Classic i Reanimators New, zagrali wspólnie z kolegami z chicagowskiego Zespołu Second Opinion. Ich wspólny koncert charytatywny dla Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu "Uczymy się żyć razem"...
tajfun-hagipis-w-japonii-x-2019
Szanowni Koleżanki i Koledzy Lioni W ostatni weekend (12-13.10.2019 r.) tajfun Hagibis przedarł się przez Japonię, powodując katastrofalne powodzie i masowe osuwiska, powodując setki tysięcy awarii prądu i ogromne zniszczenia. Miliony mieszkańców Japoni zmuszonych zostało do ewakuacji. Tragedia humanitarna na tak wielką skalę sprawia, że Lioni z różnych części świata śpieszą z pomocą. Międzynarodowa Fundacja Lions Clubs International (LCIF) współpracuje z lokalnymi...
ziemniak-upieczony-po-raz-piaty-05-10-2019-r
Po kilku deszczowych dniach, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaświeciło słońce w Dębinach. Tak oto w promieniach słońca i radosnej atmosferze spędziliśmy kolejne, piąte już obchody „święta pieczonego ziemniaka” w Brzostkowisku. Miła, rodzinna atmosfera, spotkania z przyjaciółmi i hojność wszystkich gości sprawiły, że dzień ten był wyjątkowo piękny. Gry, konkursy i tańce cieszyły wszystkich, tych dużych i małych bo również dzieci bardzo chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji....
25-lat-lc-poznan-pro-futuro-28-09-2019-r
Jubileuszowa uroczystość odbyła się 28 września 2019 r. w Kolegium Rungego, zabytkowym budynku Uniwersytetu Przyrodniczego, w stylowym wnętrzu sali reprezentacyjnej. Naszymi gośćmi byli m.in.: Reginald Sas Jaworski - Gubernator Okręgu 121 Polska i Mariusz Wiśniewski - Wiceprezydent UM Poznania. W pierwszym rzędzie olśniewał sznur eleganckich białych marynarek Past Gubernatorów Okręgu. Wśród nich PDG Mariusz Szeib, który był prowadzącym nasze jubileuszowe...
ogrodek-dla-sopockich-dzieci-05-09-2019-r
Nareszcie!!! W czwartek 5 września 2019 r. odbyło się oficjalne przekazanie ogródka rekreacyjnego, jaki zbudowaliśmy dla podopiecznych „Sopockiego Domu”, placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci w sytuacjach kryzysowych, której misją jest przeciwdziałanie patologiom społecznym. Nie było łatwo, budynek w którym mieści się Sopocki Dom, to stara sopocka kamienica, podlegająca nadzorowi konserwatora zabytków, więc oprócz uzyskiwania pozwoleń na budowę musieliśmy także spełniać wymagania...
motyle-i-kolibry
Zakończył się LIONS Camp „Legnica 2019” organizowany w Polsce przez Okręg 121 Polska w dniach 20-28 lipca 2019 r. w ramach Światowego Programu Wymiany Młodzieży Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. Trudów organizacyjnych podjął się LC Legnica Silesia, a duchem sprawczym był Lion Jurek Ciesiul - Pełnomocnik Gubernatora ds. obozu „Legnica 2019”. Nasi młodzi goście powrócili już do swoich krajów zadowoleni i pełni wrażeń. W tym...
lc-gdansk-1-z-wizyta-w-lubece-31-08-2019-r
Harmonia doczesna była przypadkowa, ale rozwinęła się niezwykła siła symboliczna: 31 sierpnia 2019 r. odbyła się w Lubece Noc Muzeów. Po raz pierwszy uczestniczył w nim Lions Club Lübeck. Włączył program Domu Hanzeatyckiego Miasta Gdańska do programu Engelsgrube (Noc muzeów) i zaprosił przyjaciół z Lions Club Gdańsk-1. Oba kluby współpracują od kilku lat nad różnymi projektami. Piętnastu gdańskich Lionów udało się na 19 Noc Muzeów do...
w-zoo-jest-super-12-08-2019-r
W ZOO jest super! W dniu 13 sierpnia 2019 roku członkowie Lions Club Łódź zorganizowali wycieczkę do ZOO w Borysewie dla 52 dzieci z domów dziecka i pogotowi o
kolejny-rok-kolejny-oboz-juz-szosty-lipiec-2019
Wakacje to czas radości i przygód. Grupa ponad trzydziestu dzieciaków z gminy Łochów 15 lipca 2019 r. wyruszyła po przygody do Marianówki, uroczej miejscowości u stóp Góry Iglicznej, jednego z sudeckich szczytów. Dzięki wsparciu Lions Club Warszawa Arka dzieci spędziły fantastyczne 10 dni, zwiedzając, ucząc się i bawiąc, a przy tym poznając się i nawiązując przyjaźnie, które – jak już nam relacjonują – rozwijają się w ich...
przekazanie-wladzy-u-amberek-14-07-2019-r
We włoskim, przytulnym klimacie Casa Cubeddu - restauracji w Gdyni Orłowie, odbyło się kolejne przekazanie władzy w naszym Klubie. Czas szybko mija. Po udanym, jubileuszowym roku, "panująca" nam Małgosia Kolesińska przekazała władzę Koleżance Joannie Wasiluk. Nową Prezydent wspierać będą: I wiceprezydent Dorota Michalska i II wiceprezydent Jagoda Michałkiewicz. Nasza kochana Wiesia Ludwikowska-Matera po wieloletniej pracy na stanowisku skarbnika otrzymała od Klubu gorące podziękowania i...
opolscy-lioni-w-mediolanie-lipiec-2019
W dniach 5-7 lipca 2019 roku w Mediolanie odbyła się doroczna Konwencja Międzynarodowa Lions Club International. Wśród Lionów z całego świata nie zabrakło też Opolan. LC Opole reprezentowały: Dominika Pulit, Jolanta Kawecka i Urszula Ciołeszyńska, która pełniła tam ważną rolę Koordynatora. Niezapomniane wrażenie wywarła na wszystkich parada Międzynarodowa Parada LCI. Polska 200-osobowa reprezentacja wyróżniała się jednakowymi...
kolonie-letnie-z-lc-krotoszyn-1-7-07-2019-r
W terminie od 1 lipca do 7 lipca 2019 roku 25 dzieci z powiatu krotoszyńskiego po raz 7. wyjechało na kolonie letnie w ramach projektu „Wakacje z Lions Club Krotoszyn”. Tym razem celem wakacyjnych wojaży była czeska miejscowość Harrachov. Przez tydzień koloniści korzystali z uroków wakacji, biorąc udział w konkursach, zajęciach sportowych, tanecznych oraz profilaktycznych. Był czas na relaks i odpoczynek, jak również poznawanie nowych miejsc. Główną atrakcją...
pokaz-filmowy-dla-dzieci-03-07-2019-r
W dniu 3 lipca 2019 roku Lions Club Łódź oraz Kino Helios Sukcesja zorganizowali pokazy filmowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Trzy różne filmy na pięciu seansach obejrzało prawie 400 dzieci. Każde dziecko na salę kinową weszło z popcornem i colą....
murale-pelne-slonca-na-strzalowskiej-w-szpitalu-onkologicznym-01-07-2019-r
Lions Club Szczecin Jantar przeznacza pieniądze uzyskane z listopadowego Balu Dobroczynnego oraz z marcowego Dnia Kobiet na różne cele. Przeważnie dla dzieci i kobiet chorych lub poszkodowanych przez los. Suma uzyskana podczas tegorocznego Dnia Kobiet przeznaczona została na rzecz Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie. Wszak to dzień pod hasłem „KOBIETY- KOBIETOM”. Na co konkretnie? Pomysłów było wiele, ale jeden szczególnie przemówił do naszej wyobraźni. MURAL w szpitalnym...
ogrod-4-pory-roku-w-poznaniu-iii-vi-2019-r
OGRÓD TERAPEUTYCZNY 4 PORY ROKU został dziś otwarty dla gości i dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu, przy ul. Nieszawskiej 21. Pani Dyrektor Katarzyna Przybył z dumą wymieniła stowarzyszenia i firmy, które pomogły w realizacji projektu. Szczególnie dziękowała wielkopolskim Klubom Lions i Lions Clubs International Foundation. Goście podziwiali sprzęt edukacyjny - instrumenty muzyczne do zabawy w ogrodzie, piękną zieloną trawę i kilkaset roślin....
dbamy-o-wzrok-opolskich-dzieci-28-06-2019-r
Na zakończenie mojej kadencji Prezydenta Lions Club Opole zainaugurowaliśmy w dniu 28 czerwca 2019 projekt DBAMY O WZROK OPOLSKICH DZIECI, który wpisuje się w ogólnopolski program przesiewowych badań wad wzroku wykonywanych nieodpłatnie przez wolontariat organizowany przez Kluby Lions w różnych regionach Polski. Nasz projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Opolskim – bo to studenci w szczególności Wydziału Lekarskiego będą wykonywać nieodpłatnie badania wad wzroku dzieci w...
freedom-charity-run-2019
..   Dzień 6, 1.07.19. Zagreb- Ljubljana 140 km  Jutro Treste. Znów 6.00 start? Zapewne, choć ma „tylko" 32 stopnie   Dzień 6, 1.07.19. Zagreb - Ljubljana 140 km  To najdłuższy nasz dotychczasowy odcinek. Prognozy jak najgorętsze co w naszym wypadku nie wróży dobrze. W aplikacji pogodowej widzimy, że w Ljubljanie na być dzisiaj 36 stop. Startujemy o 6.00. Jest już ponad 20 ale jeszcze do wytrzymania.   Biegniemy...
pieniadze-z-balu-i-koncertu-trafia-na-dobry-cel-21-06-2019-r
Dzięki wsparciu Lions Club Jarocin w Zespole Szkół Specjalnych uda się stworzyć stanowisko wspierające mowę i komunikację. Stanowisko to znajdzie się w pracowni wczesnego wspomagania rozwoju. Członkowie Lions Club Jarocin zorganizowali dwa wydarzenia - charytatywny bal oraz koncert, a dochody z tych wydarzeń zostały m.in. przekazane stowarzyszeniu działającemu przy ZSS na realizację projektu. Przekazano prawie 5.000 zł. To pozwoli na zakup dobrego laptopa, programu MÓWiK...
ogrod-4-pory-roku-otwarty-18-06-2019-r
OGRÓD TERAPEUTYCZNY 4 PORY ROKU został dziś otwarty dla gości i dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu, przy ul. Nieszawskiej 21. Pani Dyrektor Katarzyna Przybył z dumą wymieniła stowarzyszenia i firmy, które pomogły w realizacji projektu. Szczególnie dziękowała wielkopolskim Klubom Lions i Lions Clubs International Foundation. Goście podziwiali sprzęt edukacyjny - instrumenty muzyczne do zabawy w ogrodzie, piękną zieloną trawę i kilkaset roślin....
20-lat-lc-elblag-truso-14-06-2019-r
Jubileusz 20-lecia działalności charytatywnej, my - członkinie LC Elbląg Truso obchodziłyśmy uroczyście 14 czerwca 2019 r. Zorganizowałyśmy benefis klubowy, czyli nie jednej osoby, ale nas wszystkich. Miejsce spotkania było wyjątkowo urokliwe. Duży ogród z kolorową fontanną, pełen zapachów kwitnących krzewów i kwiatów. Trójkondygnacyjna perłowo-biała willa z żyrandolami, misternie ułożonymi parkietami, kunsztowną boazerią. Meble stylowe, wygodne, piękne. To...
dary-dla-hospicjum-08-06-2019-r
W ciepłe sobotnie przedpoludnie, 8 czerwca koleżanki z Zarzadu LC Amber przekazaly zakupione dary dla Hospicjum - Bursztynowej Przystani w Gdyni. Były to 2 koncentratory tlenu EVERFLO z nawiżaczem i cewnikiem do tlenu oraz kamizelka oscylacyjna mobilna VIBRA VEST, dary o łącznej wartości 25.100 zł. Pieniądze na ten cel zostaly pozyskane na koncercie charytatywnym...
spotkanie-w-arsenale-miejskim-08-06-2019-r
Członkinie Lions Club Wrocław Wratislavia z okazji 30-lecia działalności Klubów Lions w Polsce zorganizowały 8 czerwca 2019 roku imprezę integracyjną na rzecz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Dzięki przyjacielowi Klubu Dyrektorowi Muzeów Wrocławskich, Panu doktorowi Maciejowi Łagiewskiemu, goście mogli się spotkać na dziedzińcu i w kuluarach Arsenału Miejskiego. Wśród gości byli przedstawiciele zaprzyjaźnionych Klubów...
slodko-barwnie-i-uroczyscie-07-06-2019-r
Przekazanie władzy to bardzo ważna uroczystość w każdym Klubie Lions. A ważna uroczystość wymaga pięknej i specjalnej oprawy. Tak było zawsze w LC Szczecin JANTAR, dlatego - aby kontynuować tradycję - w tym roku również szukałyśmy czegoś niezwykłego. Kto szuka, ten znajduje - znalazłyśmy więc......... Studio Kulinarne BATATY. Z czym kojarzą się Wam bataty? ... myślę, że z czymś słodkim i egzotycznym. I tak było – słodko, barwnie i jednocześnie uroczyście. Zacznijmy opowieść...
iv-integracyjny-splyw-kajakowy-lions-2019-05-06-2019-r
Na przełomie maja i czerwca 2019 r. uczestniczyliśmy po raz kolejny w integracyjnym spływie kajakowym na rzece Piławie i Rurzycy. Wystartowaliśmy w miejscowosci Szwecja i dopłynęliśmy aż do Krępska, a naszą bazą wypadową był gościnny „Pensjonat w Głowaczewie”. Wszyscy spłynęliśmy bez uszczerbku dla zdrowia, pełni niezwykłych wrażeń i emocji. Dla niektórych lionów było to pierwsze zetknięcie się z tą formą rekreacji. Dziękujemy za obecność pani gubernator Ewie...
kolonie-z-lc-krotoszyn-04-06-2019-r
W dniu 04 czerwca 2019 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyło się spotkanie w sprawie organizacji kolonii dla dzieci z rodzin potrzebujących i zastępczych z terenu powiatu krotoszyńskiego. Uczestniczyli w nim Grzegorz Szmolke i Jacek Zawodny (Lions Club Krotoszyn), Anita Głód, Renta Zych-Kordus (PCPR) i Andrzej Piotrowski (dyrektor PCPR) oraz organizator wyjazdu Grzegorz Kosmacz z Firmy Brokos. Celem spotkania było...
przekazanie-wladzy-w-lc-opole-03-06-2019-r
W poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godz.18 w Restauracji OPOLANKA odbyło się uroczyste spotkanie członków Lions Club Opole wraz z małżonkami. Spotkanie poniedziałkowe miało wyjątkowy charakter ponieważ było to ostatnie spotkanie, które zakończyło moją kadencję 2018-2019 i odbyło się przekazanie władzy dla nowego Zarządu Prezydent Krystyny Keck-Leszczyńskiej na następną kadencję 2019 - 2020....
amberki-dla-dzieci-31-05-2019-r
31 maja 2019 r. w przededniu Światowego Dnia Dziecka, odbył się X Festyn Rodzinny, w formie pikniku rekreacyjno-edukacyjnego w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. W tym spotkaniu biorą udział dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną wraz z rodzinami. Piszę o tym dlatego, że mam przyjemność pracować w tym miejscu i z tymi cudownymi istotami. Wszystkie dzieci są niepełnosprawne intelektualnie w różnym stopniu tj. lekkim, umiarkowanym, znacznym i...
kolejny-dzien-dziecka-w-lodzi-29-05-2019-r
W dniu 29 maja 2019 roku Lions Club Łódź oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zorganizowali obchody Dnia Dziecka dla wszystkich wychowanków łódzkich domów dziecka. W spotkaniu wzięło udział 300 dzieci. Dzięki naszym staraniom i hojności sponsorów program tego wydarzenia obejmował m.in transport dzieci na tereny ŁSSE oraz następujące atrakcje: zabawy plastyczne i sportowe, gry planszowe, malowanie twarzy oraz ściankę wspinaczkową, pokaz...
wyjatkowy-dar-elblaskich-lionek-28-05-2019-r
Rehabilitacyjny plac zabaw? Czemu nie! Wyjątkowy dar elbląskich Lionek dla małych pacjentów. Wyjątkowe prezenty, w przededniu święta dzieci, sprawiły panie z Lions Club Elbląg Truso młodym pacjentom ośrodka rehabilitacyjno-terapeutycznego przy ul. Królewieckiej. Jednym z darów jest wyposażenie sali integracji sensorycznej. Żmudna rehabilitacja bywa mało atrakcyjna dla dzieci. Spotykamy się z buntem, płaczem, tutaj możemy przemycić pewne formy aktywności poprzez zabawę w...
tylko-mozart-we-wroclawiu-28-05-2019-r
W dniu 28 maja 2019 r. w sali koncertowej Radia Wrocław odbył się koncert „Tylko Mozart” w wykonaniu orkiestry symfonicznej (około 40 muzyków, w tym zaproszonych z kraju i zagranicy) dedykowany 30-leciu obchodów Lions Clubs International w Polsce. Koncert prowadził dyrygent Opery Królewskiej w Sztokholmie Andrej Nikolaev. Na fortepianie zagrała Alice Power utalentowana i już utytułowana młoda pianistka ze Szwecji. Było to dla nas Lionów z Wrocławia...
spotkanie-przyjaciol-16-18-05-2019-r
Gdyby nie otwartość i odwaga dwóch wspaniałych kobiet Heike Fuhrmann i Ani Kamińskiej, nigdy by się nie nawiązała przyjażń między klubami LC Szczecin Rainbow Bridge a LC Suhl-Zella-Mehlis z Turyngii. Ich rozmowa trzy lata temu sprawiła, że przyjacielskie kontakty zaowocowały spotkaniami zarówno w Suhl, jak w Szczecinie. 17 maja 2019 r. kolejny raz przyjaciele niemieccy odwiedzili Szczecin. 14 osób jechało kilka długich godzin, aby spędzić czas z kolegami i koleżankami z...
wzrok-naszych-dzieci-w-kadencji-2018-2019
Koleżanki i Koledzy Lioni Relacja z działań moich jako Koordynatora Okręgu ds. projekt WZROK NASZYCH DZIECI (WND) 13.10.2017 r. – na posiedzeniu Gabinetu Gubernatora w Będlewie postawiłem wniosek o wystąpienie o grantd do LCIF na zakup 6 urządzeń Welch Allyn VS100S-2 (Spot Vision Screener EU) do badania przesiewowego wzroku. 13.10.2017 r. - na posiedzeniu Gabinetu Gubernatora w Będlewie zaproponowałem siebie na Koordynatora – próbowałem namówić kilka...
jacek-wojcicki-w-krotoszynie-13-04-2019-r
W sobotę 13 kwietnia 2019 r. w kinie Przedwiośnie odbył się koncert charytatywny, na którym wystąpił Jacek Wójcicki. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc dla osób ciężko dotkniętych przez los – mieszkańców naszego powiatu. Organizatorem koncertu był Lions Club Krotoszyn, we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury. Jacek Wójcicki to wszechstronnie uzdolniony aktor i piosenkarz. Najwcześniej ujawnił swój talent w...
witamy-agnieszke-9-04-2019-r
We wtorek 9 kwietnia 2019 r. ślubowanie członkowskie do LC Poznań Polonia złożyła Agnieszka Kaczmarek. Od prezydent Klubu Barbary Jakimowicz otrzymała odznakę i certyfikat członka Lions Club Poznań Polonia...
olimpiada-jezyka-migowego-6-04-2019-r
W dniu 6 kwietnia 2019 roku odbyło się wręczenie nagród w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Migowego dla uczniów szkół średnich dla dzieci głuchych i słabo słyszących, która odbyła się w Łodzi. Informujemy z wielką satysfakcją, że Lions Club Łódź był jednym ze sponsorów nagród dla uczestników Olimpiady.
jubileusz-amberek-6-04-2019-r
Na jubileusz 20-lecia charteru LC Gdańsk Amber, w sobotę 6 kwietnia 2019 roku, Amberki zaprosiły Gości do Teatru Szekspirowskiego, jednej z najciekawszych, wielokrotnie nagradzanej inwestycji kulturalnej ostatnich lat w Gdańsku. Teatr przyjął nas dzięki naszej klubowej Koleżance Dorocie i jej mężowi Andrzejowi Kuczyńskim (Firma ABAKUS Gdynia), głównym Sponsorom wydarzenia, którym serdecznie dziękujemy !!! Wśród Gości urodzinowej gali byli m.in.: posłanka na Sejm RP...
zagrali-dla-kuby-06-04-2019-r
Już po raz czwarty Lions Club Jarocin zorganizował koncert charytatywny. W sobotę 6 kwietnia 2019 r. w Jarocińskim Ośrodku Kultury wystąpił Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa. Do udziału w koncercie upoważniały bilety-cegiełki, które można było nabyć w JOK-u. Dochód z koncertu, przeznaczony zostanie na pomoc Kubie Ochnio oraz zakup protez mowy dla podopiecznych stowarzyszenia „Tacy Sami” w Jarocinie działającym prze Zespole Szkół Specjalnych. Imprezę...
koncert-dla-sopockich-dzieci-31-03-2019-r
W niedzielne popołudnie 31 marca 2019 r. spotkaliśmy się w Sali Kameralnej Opery Leśnej w Sopocie na koncercie „La Vie en Rose” – zorganizowanym na rzecz Sopockiego Domu, przy którym zamierzamy utworzyć tej wiosny ogródek rekreacyjny dla jego podopiecznych. Sopocki Dom to placówka opiekuńczo wychowawcza, rodzaj świetlicy dla dzieci w sytuacjach kryzysowych, często z rodzin dysfunkcyjnych, miejsce do którego te dzieci przychodzą po szkole, żeby...
przesiewowe-badania-wzroku-w-warszawie2
Lions Club Warszawa Centrum zorganizował kolejne przesiewowe badanie wzroku. Tym razem dzieci starszych i młodzieży z warszawskiej dzielnicy Praga Północ - podopiecznych Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny "KARAN" . Badanie zostało przeprowadzone u ponad pięćdziesięciorga z nich. Wady wzroku wykryto u ośmiu. Wszyscy otrzymali zalecenie udania się na leczenie do okulistów. Organizatorem przedsięwzięcia był członek LC Warszawa Centrum Jacek Mackiewicz, a...
cyklon-w-mozambiku-malawi-i-zimbabwe-iii-2019
Cyklon Idai i powodzie przetoczyły się w miniony weekend przez południowo-wschodnią Afrykę, w tym Mozambik, Zimbabwe i Malawi, dotykając według ONZ 2,6 mln ludzi. W środkowej części Mozambiku dach nad głową straciło ponad 400 tysięcy osób. Mozambik otworzył centrum leczenia cholery w obawie przed wzrostem ryzyka epidemii tej i innych chorób. Malawi, Mozambik i Zimbabwe znajdują się w stanie zagrożenia narodowego. Władze tych krajów prowadzą działania humanitarne,...
20-lecie-teatru-ekostudio-23-03-2019-r
23 marca 2019 r. Lions Club w Opolu świętował 20-lecie Teatru Ekostudio, na stałe związanego z opolskimi Lionami i ideą lionizmu. Andrzej Czernik dyrektor i właściciel Teatru jest członkiem LC Opole oraz dwukrotnym jego Prezydentem. Rokrocznie w Teatrze organizowany jest spektakl charytatywny, a podczas tych imprez zebrano ponad 120 tysięcy złotych na rzecz dzieci niewidomych, autystycznych i z trisomią...
badania-profilaktyczne-lodzkich-dzieci-29-03-2019-r
Lions Club Łódź rozpoczął kolejny projekt lekarskich badań profilaktycznych, skierowany do wszystkich dzieci z łódzkich Domów Dziecka. Tym razem są to badania endokrynologiczne. Pomysłodawcą badań jest nasz kolega klubowy Prof. dr hab. n. med. Andrzej Lewiński z Kliniki Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Celem badań będzie ocena, czy dzieci z Domów Dziecka spożywają prawidłową ilość...
freedom-charity-run-2018
Pomogli małej Matyldzie i dzieciom syryjskim w Libanie W poniedziałek 5 marca 2019 r. w hotelu Meridian uczestnicy biegu charytatywnego Freedom Charity Run z Poznania do Strasbourga przekazali czek rodzicom Matyldy Klimowicz, która urodziła się z krótszą nóżką i jej leczenie wymaga kosztownej operacji. We wrześniu ubiegłego roku sześciu członków klubów Lions uczestniczyło w szóstym biegu charytatywnym Freedom Charity Run. Biegli z Poznania do...
kolejny-dzien-kobiet-02-03-2019-r
W Polsce Dzień Kobiet jest utożsamiany z ideologią PRL-u, ale tak naprawdę Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uczczeniem sufrażystek, walczących o równouprawnienie kobiet. Początki tego święta są związane ze strajkiem w USA, kiedy to w 1910 roku, podczas takiego strajku zginęło 126 kobiet. Od tego czasu obchodzi się to święto jako hołd ich pamięci. Z założenia Dzień Kobiet miał służyć utrwalaniu idei równości, ale dziś to święto jest również okazją do miłego i radosnego...
iv-turniej-pilkarski-w-krotoszynie-24-02-2019-r
W dniach 23 – 24 lutego 2019 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej  przy ul. Olimpijskiej 10 w Krotoszynie, odbył się IV Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezydenta Lions Club Krotoszyn. Wzięło w nim udział 20 drużyn, prawie 250 chłopców i dziewczynek w dwóch rocznikach: 2008 oraz 2009. Na sztucznej murawie, licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowały się drużyny z województw wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Głównym organizatorem...
2019-02-24-dzieci-pomagaja-dzieciom-koncert-w-szczecinku
Świetny koncert młodych rosyjskich wirtuozów, drugi w Polsce, po Gdańsku. Mamy za sobą największe jak dotąd wydarzenie w tym roku - koncert "Dzieci Pomagają Dzieciom". Zorganizowaliśmy go wspólnie z Lionami z Rosji. Zebrane fundusze przeznaczymy na pomoc dla małych pacjentów z kliniki traumatologii i ortopedii w Moskwie. We Serve  PDG Radosław Bielicki LC Szczecinek
dzieci-pomagaja-dzieciom-koncert-w-gdansku-23-02-2019-r
W dniu 23 lutego 2019 r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbył się koncert "Dzieci pomagają dzieciom". Organizatorem koncertu było sześć trójmiejskich Klubów Lions. W świat wspaniałych utworów muzyki klasycznej rosyjskich i zagranicznych kompozytorów wprowadzili nas młodzi artyści-wirtuozi ze Szkoły Muzycznej przy Moskiewskim Państwowym Konserwatorium im. P. Czajkowskiego. Przed koncertem uczczono pamięć zmarłego...
przesiewowe-badania-wzroku-w-warszawie
Lions Club Warszawa-Centrum przyłączył się do ogólnopolskiej akcji polskiego Okręgu LCI „Wzrok naszych dzieci”. Przesiewowe  badania wzroku zostały przeprowadzone w przedszkolu nr 400 przy ul. Lokajskiego 2 na warszawskim Ursynowie. Badaniu zostało poddanych prawie 80 dzieci oraz pracownicy przedszkola.  Badanie zostało przeprowadzone aparatem pomiarowym Spot Vision Screener, które w kilka sekund umożliwia wykazanie takich dolegliwości, jak...
koncert-mam-marzenie-15-02-2019-r
Z przyjemnością i radością infromuję, że piątkowy Charytatywny Koncert Karnawalowy "Mam marzenie" młodych Leo był bardzo sympatycznym wydarzeniem, który zgromadził (wg moich obliczeń) ok. 80 osób (w tym dzieci). Koncert odbył się w Centrum Kultury Stara Rzeźnia w Szczecinie. Leo zbierali pieniądze na spełnienie marzenia Gabrysi - 6-letniej, bardzo chorej Marzycielki. Gabrysia marzy o wyjeździe do ciepłych krajów razem ze swoimi rodzicami. Miejsce koncertu - sala...
2019-02-09-wsparcie-plynace-z-serca
Przed wyjazdem polskiej delegacji do Palermo na zimową Konwencję Okręgu 108YB Włochy-Sycylia (8-10.02.2019 r.) wymieniliśmy listy akceptujące wspólny program pn. „Kąciki Zabaw dla Dzieci” na dworcach kolejowych Warszawy, Katanii, a potem w innych miastach. Pomysł powstał w Klubie Lions Warszawa Centrum, w porozumieniu i deklaracji podobnych akcji i pomocy ze strony ich bliźniaczego klubu LC Aci Castello Riviera dei Ciclopi. Wzajemne darowizny na rzecz miejsc służących...
bal-charytatywny-w-katowicach-09-02-2019-r
W Domu Przyjęć " Calvados" w Katowicach odbył się Charytatywny Bal Karnawałowy, na którym wszyscy goście przybyli ciekawie przebrani, a gości witały Lwice Halina i Lidia. W trakcie trwania zabawy przedstawiciele LEO Club Katowice zaprosili na „Wiosenny bal Charytatywny”, który organizują...
badzmy-szczodrzy-bo-warto-09-02-2019-r
Tegoroczne „Klimaty Świata” to już trzynaste, cykliczne spotkanie organizowane przez Członkinie Lions Club Elbląg Truso. Odbyło się 9 lutego 2019 r. w niepowtarzalnej scenerii Hotelu „Młyn” w Elblągu. Gościłyśmy naszych wieloletnich przyjaciół oraz sympatyków Klubu. Cieszyłyśmy się z obecności Lionów z Klubów Trójmiasta, Lidzbarka Warmińskiego oraz Elbląga. Długo trwały uzgodnienia nad wyborem klimatu naszej kolacji. Żaden z dotychczas...
wiecej-badan-profilaktycznych-30-01-2019-r
Lions Club Łódź rozszerzył zakres badań medycznych oferowanych podopiecznym łódzkich domów dziecka podpisując porozumienie z Centralnym Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na profilaktyczne badania stomatologiczne dzieci...  
pozegnanie-pdg-pawla-cieslinskiego
Drodzy Lioni, w pamięci i w sercu pozostaje nam wszystkim Paweł i Jego ostatnie pożegnanie w piątkowe popołudnie 25 stycznia 2019 r. Każdy z nas ma związaną z Nim jakąś historię i wspomnienie pełne ciepła i dobroci. Praca z Pawłem w Gabinecie była dla mnie dużym wyzwaniem, doświadczeniem i sprawdzianem. Wymagający, jasno wyznaczający cele i oczekujący rezultatów, często podnoszący poziom adrenaliny. Towarzyszyły temu pozytywne i konstruktywne emocje, które z czasem...
pdg-pawel-cieslinski-lc-poznan-rotunda
Dr Paweł Jacek Cieśliński (1953-2019) członek LC Poznań Rotunda Gubernator Okręgu 121 Polska 2013-2014 Dzisiaj rano odszedł od nas na zawsze Paweł Cieśliński - człowiek niezwykły, pełen życia i uśmiechu. Walczył ze śmiertelną, jak już teraz wiemy, chorobą... 30 lat. Wielu z nas załamałoby się na jego miejscu już dawno, wielu - lecz nie Paweł. Poznaliśmy się 50. lat temu. Wojska Układu Warszawskiego wkraczały do "bratniej" Czechosłowacji, a my zaczynaliśmy naukę w III...
badania-profilaktyczne-lodzkich-dzieci-16-01-2019
Lions Club Łódź kontynuuje profilaktyczne badania lekarskie skierowanie do wszystkich dzieci z łódzkich Domów Dziecka. W dniu 16 stycznia 2019 r. nasi koledzy klubowi prof. dr hab. n. med. Jerzy Niedzielski oraz dr n. med. Jerzy Kociuga przeprowadzili badania kolejnej grupy dzieci. Badania dotyczyły wad chirurgicznych: przepukliny, stulejki...
pawel-adamowicz-prezydent-miasta-gdanska
Jako Gubernator Okręgu Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, największej organizacji humanitarnej na świecie skupiającej wolontariuszy działających w myśl motta We Serve-Służymy stanowczo potępiam okrutne morderstwo Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i wszelkie akty nienawiści skierowane przeciwko człowiekowi. W imieniu wszystkich Lionów w Polsce i na świecie i swoim własnym! Splot tego okrutnego aktu z dobroczynnym zrywem społeczeństwa, z chęcią pomagania i...
podsumowanie-w-swiatecznej-atmosferze-20-12-2018-r
Spotkanie wigilijne Klubu Lions Łodź oprócz ciepłej i świątecznej atmosfery było również okazją do posumowania działań, które Klub zrealizował w roku 2018. A było ich nie mało - wśród nich m.in.: Przekazanie jednemu z wychowanków domu dziecka kompletnie wyremontowanego mieszkania. Zorganizowanie obchodów Dnia Dziecka na terenie Teatru Muzycznego, w którym wzięło udział ponad 400 wychowanków ze wszystkich Domów Dziecka...
wigilia-nie-zawsze-musi-byc-powazna-18-12-2018-r
Ponieważ Mikołaj w tym roku jest bardzo zajęty, przekazał Reniferowi zadanie, by obdarował elbląskie Lionki piernikowymi prezentami. Atmosfera naszego wigilijnego wieczoru była bardzo miła. Tym razem miałyśmy trochę więcej czasu dla siebie, aby porozmawiać na tematy świąteczne i nie tylko...
kartki-swiateczne-naszych-podopiecznych
W ramach działalności, prowadzonej przez nasz Klub (LC Poznań Pillory) wydaliśmy w tym roku kartki świąteczne, z których całkowity dochód będzie przeznaczony na wsparcie rodzinnych domów dziecka. Autorami kartek są dzieci z domów, którymi opiekuje się nasz Klub. Kartki sprzedajemy w 2 pakietach: po 24 sztuki razem z kopertami (cena 72 zł) w ozdobnym kartonowym pudełku, w którym jest 8 sztuk kartek (cena 30 zł) - to pudełeczko z...
nowe-czlonkinie-w-lc-opole-08-12-2018-r
8 grudnia 2018 r. w Teatrze Eko Studio po zakończeniu spektaklu „Stara miłość nie rdzewieje" w reżyserii Mirosława Połatyńskiego, uroczyście przyjęto do Lions Club Opole 4 nowe członkinie...
lc-opole-dla-stowarzyszenia-uczmy-sie-zyc-razem-08-12-2018-r
LC Opole od chwili założenia Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu „Uczmy się żyć razem” jest patronem bezpośrednim organizacji. W dniu Jubileuszu Prezydent Lions Club Opole Leszek Ciołeszyński uroczyście wręczył Pani Prezes Stowarzyszenia Elżbiecie Sobolewskiej List Gratulacyjny. Ponadto przedstawił historię współpracy, wkład Lions Club Opole w działania Stowarzyszenia oraz wielkość pomocy materialnej, która była efektem dwunastu zbiórek przeprowadzonych podczas...
charter-night-nowego-klubu-lc-krakow-centennial
W dniu 8 grudnia 2018 r. odbył się Charter Night nowego klubu LC Kraków Centennial. Spotkanie odbyło się w miłej, świątecznej atmosferze z udziałem Gubernator Ewy Hełki, Past Gubernator Marii Sterczewskiej i II Wicegubernatora Reginalda Jaworskiego. Zespół Gubernatorów świetnie sobie poradził z formalną częścią tego spotkania – przyjmując do stowarzyszenia 21 Lionów nowego Klubu. Spotkanie uświetniły występy młodych muzyków stypendystów LC...
uslysz-wiecej-07-12-2018-r
II Jesienny Koncert Charytatywny „Usłysz Więcej” zorganizowany przez Lions Club Szczecin Rainbow Bridge na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego dla dzieci niedosłyszących przy ul. Grzymińskiej w Szczecinie odbył się 7 grudnia 2018 r. w pięknej Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie im. Feliksa Nowowiejskiego. Koncert powstał dzięki współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Szczecinie i Akademią Sztuki w...
amberkowa-wigilia-05-12-2018-r
Wieczorem 5 grudnia 2018 roku bez śniegu, bez mrozu, za to z wielkimi nadziejami na serdeczne rodzinne spotkanie licznie przyjechały Amberki do gościnnego domu Doroty i Andrzeja na klubową Wigilię... Świątecznie przystrojony salon, płonące świece, oryginalna choinka i długi stół dla 18 osób, uginający się od wigilijnych dań. Każda z nas włożyła całe serce w przygotowanie potraw, a było ich nie dwanaście, ale co najmniej trzydzieści. Przepyszny czerwony barszcz, pierogi,...
kuferek-lionek-po-raz-szosty-05-12-2018-r
Kuferek to takie targowisko różnych przedmiotów, które my Lionki przynosimy ze sobą na spotkanie i w ramach licytacji zamieniamy to na pieniądze, niezbędne do realizacji naszych statutowych celów. Tak w skrócie można zdefiniować naszą piękną, kobiecą inicjatywę, która oprócz tego, że stała się jednym ze źródeł finansowania naszych celów, jest też chwilą na którą czekamy. Dlaczego? Dlatego, że zapraszamy nasze koleżanki,...
pracowity-adwent-02-12-2018-r
W pierwszą niedzielę Adventu (02.12.2018 r.) w siedzibie Jantarek w Willi West Ende odbyło się spotkanie z młodzieżą LEO, a dokładniej szkolenie dla LEO dotyczące przygotowywania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy na Obozy Międzynarodowe YEC (Youth Camp And Exchange... Program Wymiany Młodzieży (YCE) daje tysiącom młodych ludzi możliwość doświadczenia życia w innych kulturach i cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi. Do wakacji jest jeszcze sporo czasu,...
Początek strony