Dzień 1 - 1.09.2018 r., Poznań - Leszno
Wieniec miał biało-czerwone kwiaty i szarfy z nadrukowanymi flagami wszystkich krajów z naszej, planowanej trasy. Złożyliśmy go w hołdzie ułanom, którzy w 1920 w Bitwie Warszawskiej obronili rodzącą się 100 lat temu niepodległość Polski. Na pl. Wolności w imieniu władz miasta żegnała nas dr. Ewa Bąk oraz Past Gubernator Lions Clubs Maria Sterczewska. Przepięknie przemawiał Konsul Honorowy Francji, prof Szram, wspominając generała Focha i wsparcie, bardzo zaprzyjaźnionej z Polską,  Francji. Wzruszenie ogarniało wszystkich gdy Dominik Górny, przedstawiciel Towarzystwa Powstania Wielkopolskiego, ubrany w mundur powstańczy, mówił o patriotyzmie i odwiecznym dążeniu Polski w kierunku wolnej i demokratycznej Europy. Polały się nam wszystkim łzy gdy mama Matyldy Klimowicz z córeczką na rękach dziękowała za ogłoszenie zbiórki na operację jej nóżki. Będziemy biec i zbierać przez ponad 1 000 kilometrów w 4 krajach na operację Matyldy oraz na dzieci, które przed wojną uciekły z Syrii, a teraz żyją w obozie dla uchodźców w Arsal na terytorium Libanu. Operacja Matyldy musi się udać, bo przecież Matylda we Freedom Charity Run 2038 pobiegnie z nami!

W Poznaniu żegnało nas blisko 100 osób. Wielu z nich miało na sobie nasze koszulki biegowe, a w rękach niebieskie balony z logo FCR 2018. Piotr Horbulewicz w imieniu  Lions Club Poznań Pillory już zadeklarował pierwszą wpłatę dla Matyldy i dzieci z Syrii - 5 000 zł. Jacek Janowiak, fotograf, całe swoje honorarium też przekazał na leczenie Matyldy. Dobry początek? Dobry to niewłaściwe słowo- rewelacyjny dopiero brzmi właściwie!

O pomoc w organizacji startu poprosiliśmy Anię Guziałek. Z zadania wywiązała się z charakterystycznym dla siebie profesjonalizmem, entuzjazmem i wdziękiem. Jej opieka roztoczyła się także na podpoznańskie Puszczykowo- miasto Angeliki Kerber, tegorocznej triumfatorki Wimbledonu. Przepięknie położone, świetnie zorganizowane.

Tutaj, koło pomnika poległych za niepodległość, czekali na nas harcerze. Gdy Janek i Hubert, którzy biegli na pierwszej zmianie, dobiegli, wszyscy razem złożyliśmy wiązankę. Potem popędziliśmy już prosto na puszczykowski rynek. Czekał na nas tam burmistrz Andrzej Balcerek z grupą mieszkańców i naszą koleżanką z Lions Clubs Poznań Polonia Asią Szafarkiewicz. Choć czuliśmy się tam jak w domu, po pysznym posiłku ruszyliśmy w drogę.
Ok 10 km przed Lesznem dołącza się do nas Łukasz Kisło, triatlonista. Po kolejnych kilometrach także jego żoną Ulą, jej koleżanką Anią i z córką Dobrochną, jeszcze w wózeczku. Pomimo ulewnego deszczu, wszyscy w dobrej formie dobiegają do mety na rynku. Ceratka świetnie ochroniła Dobrochnę, która słodko się do nas na mecie uśmiechała. Dla koleżanek i kolegów z Leszna nie ma rzeczy nie możliwych. Okazuje się, że dla ich dzieci również.
Pod dmuchaną bramą wraz z viceprezydentem Leszna Adamem Mytychem w strugach deszczu czekało na nas ok. 100 osób. To koleżanki z Lions Club Leszno wraz ze swoimi podopiecznymi- dziećmi z zespołem Downa. Większość ubrana w nasze koszulki biegowe. My "musimy" biec nawet w deszczu, bo tak sobie przecież postanowiliśmy oraz wszem i wobec ogłosiliśmy. Oni mokną w deszczu bo chcą nas podtrzymać na duchu i pokazać, że to co robimy znajduje ich absolutne wsparcie. Serce nam rośnie, a nogi same przyśpieszają.
Jest jeszcze jeden powód dlaczego biegnie nam się wspaniale. To buty od naszego sponsora sportowego Saucony. Michał Bartoszak dobrał indywidualnie na każdą naszą stopę modele Everun Support Frame o kolorze ocean blue. Szczególnie to istotne w moim przypadku. Zerwane 20 lat temu więzadło krzyżowe z upływem lat coraz głośniej przypomina mi, że go nie mam. Muszę uważać. Umówiliśmy się z kolegami, że w tym roku pobiegnę 1/2 tego dystansu co pozostali: Daniel, Jacek, Mateusz, Jasiu i Hubert. Jasiu ma ślub w rodzinie, będzie miał więc kilkudniową przerwę w bieganiu, a przecież tegoroczna trasa  1 049 km będzie najdłuższa w historii FCR. Właśnie dlatego w tym roku nasz team powiększył się aż o dwóch nowych kolegów Jasia i Huberta.  Dzięki tym zmianom czujemy się z teraz bezpieczniej, a Saucony nam, a mnie szczególnie, ten komfort wzmacnia. Dzięki Michał.

PDG Mariusz Szeib
LC Poznań Rotunda

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23849850,by-mala-marianna-mogla-chodzic-oni-pobiegna-do-strasburga.html

 • D-01_00
 • D-01_01
 • D-01_02
 • D-01_03
 • D-01_04
 • D-01_05
 • D-01_06
 • D-01_07
 • D-01_08
 • D-01_09
 • D-01_10

Dzień 2 - 2.09.2018 r. Leszno - Wrocław
Rano Ania Werno i Małgosia Milczarek-Woźna z rowerami czekały na nas przy pomniku 55 pułku piechoty. Strzegł on polskich granic od 1918 r., bo granica przebiegała zaledwie 3 km na zachód od Leszna. Tam też czekał nasz wczorajszy co-runner Łukasz. Hubert Jaskółka i Janek Deckert pobiegli wraz z Łukaszem na pierwszej zmianie.

Hubert i Janek to w naszym teamie debiutanci. Hubert jest po 2 maratonach ( najlepszy 4:10), z tym że pierwszy maraton przebiegł dopiero na swoją 60- tkę. W młodych latach grał w piłkę na prawej pomocy w Otmęcie Krapkowice. Daniel też ma na swojej liście dwa maratony (ten lepszy 4:02). Janek jest w naszym gronie rekordzistą z 38 maratonami (najlepszy 3:50). Poza maratonami od 15 lat zalicza triatlony- do tej pory zebrało się tego ponad 30. Jacek Trębecki, jest najszybszy- kilka lat temu przebiegł maraton w Edynburgu w 3:26. To był najlepszy  z 32, które już zaliczył w ciągu ostatnich 10 lat. Wszystko to jednak blednie przy wyczynach Mateusza. Potrzebował „zaledwie“ 31 godzin na podwójnego Ironmena (7,6 km pływania, 360 km na rowerze i ponad 84 km biegu, czyli podwójny maraton). Na regenerację nie miał zbyt wiele czasu, bo wszystko to machnął w zeszłym tygodniu.
Po drodze zatrzymujemy się na herbatę pod Rawiczem, w „Restauracji pod Topolami“. Właściciel, Tomek Kopij, kusi nas pysznym rosołem i pomidorową. Też jest sportowcem- -zalicza triatlony. Kiedy przychodzi do płacenia okazuje się, że posiłek został przez niego zasponsorowany. Dzięki Tomku! Nasza biegowa koszulka niech będzie dla Ciebie dowodem naszej wdzięczności.
6 km przed Wrocławiem dołącza do nas Piotr Janas członek LC Wrocław M2M. Rozem z Danielem, Mateuszem i Jackiem biegną w kierunku pl. Solnego. Pozostali z nas dołączają tuż przed metą gdzie pod Iglicą czekają na nas Piotr Mazur, przedstawiciel Urzędu Miasta z Wrocławia oraz Irek Maj, przyszły gubernators Okręgu Lions Clubs w Polsce wraz z żoną Elżbietą i całą masą przyjaciół. Wspaniała atmosfera przywitania we Wrocławiu napędza nas na następne dni.
Właśnie otrzymaliśmy pismo od Sekretarza Generalnego Parlamentu Europejskiego Klausa Welle, że wyjątkowo wyraża zgodę na zakończenie biegu Freedom Charity Run nie tylko przed budynkiem Parlamentu Europejskiego ale na Agorze, czyli w jego wnętrzu. W dobie zamachów terrorystycznych i masy dodatkowych formalności to brzmi absolutnie wyjątkowo. To wyróżnienie napędza dodatkowo nasze mięsnie. Będzie to nam potrzebne- jutro pierwszy z trzech etapów o długości powyżej  100 km. W dodatku pobiegniemy go w 4 i pół osoby. Poza moją „połówką“ do resztę podzielą się Daniel, Jacek, Mateusz i Hubert. Janek w pilnych sprawach zostawia nas na 1 dzień. Dojedzie jutro wieczorem do Kamiennej Góry.  Pobiegnie następnie z nami do Pragi i wróci do Polski na ślub w rodzinie, aby następnie wrócić na ostatnie 3 etapy.
Dzień 3, 3.09.2018 r.  Wrocław - Kamienna Góra

Plac Freedom we Wrocławiu doskonale nadawał się do startu Chrytatywnego Biegu Wolności. Wrocławianie częściej używają nazwy „pl. Wolności“, a my „Freedom Charity Run“ ale przecież w jakim byśmy języku tego słowa nie wymawiali sens pozostaje identyczny.
Irek Maj wraz z Jackiem Garstką dali sygnał startu. Pierwsze metry przebiegliśmy w komplecie a potem, w ponad 20 kilometrową trasę, ruszyli Daniel z Hubertem. Dzisiaj przed nami 102 km. Wszyscy mają więc w perspektywie odcinki półmaratonowe, ja ćwierć.
Dobrze, że dostaliśmy łubiankę śliwek od Eli i Irka- bardzo nam witaminy będą potrzebne. Temperatura teraz- 20 C, w południe ma być 27. Uff jak gorąco!
Biegniemy z Wrocławia na Sobótkę. Kilka razy przebiegamy nad autostradą lub będąc w jej pobliżu. Poniedziałek rano, tak jak krew podczas biegu szybciej krąży w naszych tętnicach,  tak strumień samochodów przyśpiesza na autostradzie (tutaj A4), krwiobiegu polskiej gospodarki. Hale magazynowe, budynki biurowe, drogi w przebudowie, Polska jednym wielkim terenem inwestycyjnym. Duma rozpiera obserwując obecny poziom naszego rozwoju, tego co zrobiliśmy razem w niespełna 30 lat. 
Mijam skrzyżowanie ulic Koreańskiej i ul. LG- bawię się świetnie, gdzie ja jestem??? Za moment rozumiem skąd te nazwy- po lewej ogromne hale koreańskiego koncernu, jedna z największych inwestycji zagranicznych minionych lat w Polsce. Niektórzy w kraju załamują ręce, że to nie „Neptuny“ i „Szmaragdy“. Inni cieszą się, że mamy tak sprzyjające otoczenie makroekonomiczne, które przyciąga zagraniczny kapitał. W około takiej inwestycji powstaje tysiące polskich firm kooperujących, powstają tysiące miejsc pracy, a krwiobieg naszej gospodarki przyśpiesza. Bogaćmy się wspólnie, z Europą i światem, tak jak robimy to od 1989 budząc powszechne uznanie. 
W tym roku Hubert pozyskał dodatkowych sponsorów: Cementownię Górażdże, Filplast- producenta okien na rynki europejskie i światowe, Powiat Krapkowice. Dziękujemy, pomoże to nam pokryć bieżące wydatki, a resztę przekażemy dla dzieci z Syrii i dla Matyldy.
Skoro mowa o sponsorach, trzeba też wspomnieć o dofinasowaniu  Okręgu Lions Clubs, które pomogło nam pokryć koszty nadruków na 500 koszulkach ufundowanych przez Texet Poland. Będzie co rozdawać lub zamieniać na 10 Euro/szt. O taki dobrowolny datek zazwyczaj prosimy. Wszytkie zebrane w ten sposób fundusze bez żadnych potrąceń trafią do naszych beneficjentów. Koszulki w tym roku są tak atrakcyjne, że już teraz jest wielu chętnych.
W tych koszulkach, 8 km przed Kamienną Górą czekało na nas KGB. Właściwie to nie „czekało“ a „czekała“ bo to skrót od Kamienogórskiej Grupy Biegowej. Dziesięcioro młodych ludzi m.n Arek Jaracz i Arek Dybiec z Urzędu Miasta, o których już wspominałem w rozdziale o naszych przygotwaniach oraz Ada Pakuła, świetna organizátorka, władająca perfekt czeskim. KGB obiecało pobiec jutro z nami do granicy z naszymi południowymi sąsiadami, a dzisiaj prowadziło na Rynek. Takiego przyjęcia nie spodziewaliśmy się. Setki mieszkańców z burmistrzem Krzysztofem Świątkiem na czele czekało na nas pod wielką dmuchaną bramą mety. Wkrótce po jej przekroczeniu zaproszono nas na scenę abyśmy mogli opowiedzieć o celu biegu. Następnie specjalna grupa taneczna nauczyła nas Salsy, którą wkrótce tańczył, wraz z nami cały  rynek.  Doskonały streching mięśni po jednym z najdłuższych odcinków.
Wieczór spędzamy w restauracji „u Leszka“. Świetne golonki, którymi uzupełnialiśmy kolagen w stawach oraz cały zestaw dań, zapewne równie wybornych. Leszek urządzał przyjęcie w Strasburgu 19.11.2002, wtedy gdy zadecydowano o akcesji Polski do UE. Do Strasburga wybiera się za 2 dni, niestety musi wrócić przed końcem tygodnia, więc na ponowne spotkanie, tym razem w Strasburgu nie mamy szans. 
Mariusz
 
P.S.
Etap dłuższy od dwóch pierwszych nie tylko dlatego,  że po prostu dłuższy ale również dlatego, że Janek musiał udać się do Krakowa w sprawach służbowych. Każdemu z nas przypadło trochę więcej kilometrów. Ponadto to był trzeci dzień biegu, więc podobno kryzysowy. Po wybiegnięciu z Wrocławia szerokimi arteriami wbiegliśmy na drogi węższe, lokalne często bez pobocza, aż w końcu wyznaczona trasa poprowadziła nas przez drogi polne wśród kukurudzy i chylących się ku ziemi słoneczników. Wprawdzie trudno je porównać do prostych jak strzała wywołujących poczucie zagubienia w czasie i przestrzeni śródkukurydzianych dróg w Kentucky lub w Indianie ale wspomnienia zostały przywołane. Po 22km, w takich między innymi okolicznościach przyrody, ostatni kilometr zostawiliśmy sobie z Hubertem na obiegnięcie Kamiennej Góry i wbiegnięcie na Rynek. Było rewelacyjnie o czym Mariusz napisał powyżej.    
Daniel

 • D-03_01
 • D-03_02
 • D-03_03
 • D-03_04
 • D-03_05
 • D-03_06
 • D-03_07

Dzień 4, 4.09.2018 r.   Kamienna Góra
Po pięknym ratuszu, wybudowanym ponad 100 lat temu, przed startem oprowadzał nas burmistrz Krzysztof Świątek. Piękny budynek z ciekawą historią. Punkt 8.30 pan burmistrz strzałem z pistoletu startowego dał nam znak- w drogę ku granicy.
Czeka tam na nas Miroslav Vlasak, burmistrz granicznej miejscowości Zacler ,w otoczeniu czeskiej młodzieży z pobliskiej szkoły.
Opowiadamy im co to „We Serve“, dlaczego biegamy, czemu warto pomagać innym, zarówno tym co blisko, jak i tym co daleko. Prosimy o rozpropagowanie celu charytatywnego FCR 2018 wśród znajomych i rodziny.
Młodzież wszędzie jest taka sama. Za każdym razem, w Polsce, na Litwie, czy w Niemczech tłumaczymy, że razem, że w jednym kierunku, że z tą samą prędkością. Funkcjonuje to przez pierwsze 100 do 200 m. Potem energia i młodzieńczy entuzjazm biorą górę-  młodzi zasuwają co sił w nogach. Udało nam się jednak tuż przed końcem młodzież wystopować i razem wbiegliśmy na boisko szkolne.
Na 6 km przed Jicinem, miastem Rumcajsa, Hanki i Cipiska zatrzymał na radiowóz policyjny. „To my już Was do samego Jicina popilotujemy“ tak po czesku powiedział Pan Policjant, że wszystko zrozumieliśmy. Jeden z policjantów pobiegł z Jackiem i Mateuszem, bo była to ich szychta. Po drodze krótki przystanek w Valdicach, w unikalnej budowli Loggi Wallensteina. W tej romantycznej scenerii czekał na nas starosta dr Jan Maly oraz Alena Stillerova, wspaniała osoba, przedstawicielka władz miasta, na której spoczywała cała organizacja naszej wizyty.  Nawodniono nas, pokazano Loggię i ruszyliśmy wraz z 20 lokalnymi biegaczami w kierunku rynku. Po drodze dołączali do nas kolejni biegacze wraz z grupą ok 20 dziewcząt trenujących w miejscowym klubie koszykówkę. Ostatni kilometr, prowadzenie przez Starostę  przebyliśmy w blisko 100 osobowej grupie.
Na słynnym i pięknym Jicinskim rynku zamiast Rumcajsa czekała na nas kolejna grupa fanów.  Z przygotowanej sceny mogliśmy podzielić się ideą FCR i wytłumaczyć dlaczego We Run We Serve służy zarówno przyjaźni między krajami jak i tym co w potrzebie.
Jutro wstaniemy wcześniej. Mamy ważny powód - o tym w Dniu 5.
 
Mariusz 
 
P.S.
W wyprawach biegowych jedną z większych frajd są ludzie, których spotykasz. W Kamiennej Górze to było zdarzenie dwóch różnych pokoleń. Niecałe 20 km za Kamienna Górą, naszym biegowym wyczynom, przyglądał się starszy gentleman. Ponieważ wyróżniamy się swymi kanarkowym koszulami, podszedł żeby życzliwie spytać, kim jesteśmy. Od słowa do słowa okazało się Pan Zbigniew Hyziak jest z pokolenia pierwszych polskich osadników. Miał 13-14 lat jak w 1945 roku z małej wioski koło Stanisławowa załadowano ich w wagony węglarki bez dachu. Mama spodziewając się wywózki już kilka tygodni wcześniej zaczęła piec chleby. Te chleby i mleko od krowy, która jechała z nimi wagonie stały się walutą wymienialna na długiej dwumiesięcznej wędrówce na Zachód. Ich pociąg ciągle stawał na stacjach by przepuszczać jadące na wschód wojskowe eszelony pełne zdobycznych dóbr. Piętrzyły się pod gołym niebem, w listopadowych deszczach fortepiany, maszyny do szycia, silniki. Pierwszy gorący posiłek w postaci grysika na mleku zjedli dopiero pod Krakowem. Aż pewnego dnia pociąg stanął, drzwi się otworzyły i głos powiedział, koniec podroży. Przez dwa lata mieszkali w jednym domu z niemiecka rodziną, szybko się dogadali zjednoczeni wspólnymi losem. Jednych już wypędzono ze Stanisławowa, drugich za chwile wypędzą z Landeshut.
I genialna Ada, ze swym szefem Arkiem pracujący w Kamiennogórskim urzędzie miejskim. Ada kończyła bohemistykę w Brnie i filozofię we Wrocławiu. Inteligentna wysportowana, razem z Arkiem i kilkunastoma młodymi zapaleńcami utworzyli Kamiennogórski Klub biegowy. Niezmordowanie obiegali wszystkie szlaki górskie. I rzeczywiście są nie do zdarcia. Towarzyszyli nam przez ostatnie kilkanaście kilometrów do Kamiennej i rzeczywiście dawali takiego czadu, że z Mateuszem (facetem, który jako 9 Polak zrobił double ironman) dali nam niezły wycisk. Ale za to na Rynku, nie uwierzycie, brama, scena, tłumy ludzie, ech na filmie wszystko widać. W każdym bądź razie z Arkiem przegadaliśmy pół nocy. To naprawdę ciekawy kawałek Polski z olbrzymim potencjałem. Piękne szlaki, coraz czystsze powietrze, jeziora, szlaki narciarskie i przede wszystkim brak ludzi. Mogliby się reklamować jak dawna Chorwacja – przyjedź do nas zanim zrobią to tysiące turystów. Jesień tu jest piękna.
Arek i Ada reprezentują już to pokolenie, które dzięki obyciu w świecie, znajomości języków, otwartości nie pielęgnuje kompleksów, jest otwarte na współpracę i znajduje partnerów w Czechach Niemczech. Mają też szefa otwartego na takie działanie.
Burmistrz Kamiennej Góry z dumą pokazywał nam swe miejsc pracy. Niewiele osób wie, że Kamiennogórski ratusz kilka lat temu został uznany za jeden z dwóch najlepiej odrestaurowanych obiektów tego typu w Polsce. Nietrudno sobie wyobrazić jak w tych sklepionych izbach zbierali się co zacniejsi obywatele miasta by radzić. Piękne są witraże, bez problemów odwołujące się do historii tego miejsca. Jeden z nich piękną szwabachą opisuje podstęp wojsk Bolka II Świdnickiego, który odebrał w XIV w Kamienną Górę z rąk czeskich najemników, przemycając swych żołnierzy ukrytych w wozach z sianem. Drugi mówi o szczycie świetności miast a w XVIII wieku, gdy wytwarzany tutaj len trafiał do całej Europy w tym, jako wyposażenie okrętów jej Królewskiej Mości Królowej Anglii. Trzeci pokazuje bitwę podczas wojen śląskich, gdy pruski garnizon został wybity niemal, co do jednego przez zjednoczone wojska austriacko –rosyjskie. Od totalnej klęski uchroniło Fryderyka niespodziewana śmierć cara i gwałtowna zmiana sojuszy.
Jako ciekawostkę podam, że na powtórzenie takiego cudu liczył Adolf Hitler stąd feta, z jaką uczcił śmierć FD Roosevelta. Okazało się jednak, że Harry Truman nie miał najmniejszego zamiaru zmieniać sojuszy.
Ada była skarbnicą wiedzy o Czechach. Po kilka latach studiów nie tylko świetnie poznała język, ale również poznała samych Czechów. Ciekawie naświetlała nam relacje polsko - czeskie.
Okazało się wśród Czechów nadal żywy jest stereotyp Polaka- frajera. Słowo to ma w Czechach trochę inne znaczenie. Frajer to nie jeleń tylko raczej cwaniak albo jeszcze lepiej, pozer, szpaner. Gość który udaje, ze ma więcej niż ma. Właśnie ta ostentacyjna chęć pokazania się razi skromnych raczej Czechów. W dodatku pamiętają jeszcze najazdy Polaków na kurorty narciarskie i kradzież nart. Polacy po prostu brali jak swoje wystawione przed barami i pubami- oczywiście nigdy nie oddawali.
Do tego olbrzymi żal, jaki jeszcze teraz czują Czesi. Termin sierpień '68 jest tam ciągle żywy. O dziwo nie mają takiego resentymentu do Niemców, Węgrów, Rosjan nawet, co do Polaków. I jeszcze wcześniej zagarnięcie Zaolzia. W oczach Czechów, nasze żale, co do przebiegu II wojny światowej są, co najmniej niepoważne. Gdy Czesi zwracali się z prośbą o pomoc, z pogardą się odwróciliśmy, zagrabiając nawet część ich terytorium. 
Dzień 5, 5.09.2018 r.  Jičin- Praga
Zdena Klemesova wyszła ze sklepu, w którym pracowała, bo usłyszała krzyk młodej dziewczyny - napastował ją pijany żołnierz. W obronie dziewczyny stanął także Jaroslav Vesely młody muzyk z Jicina - oboje zostali zastrzeleni. Jarek najpierw dostał w nogę, a kiedy leżąc na ziemi zwijał się z bólu, żołnierz poszedł i dobił go kolejnym strzałem. Ta straszna zbrodnia miała miejsce dokładnie 50 lat temu.  8 września 1968 r., podczas okupacji Czechosłowacji przez Armię Czerwoną i jej „bratnie“ (ludowe) armie PRL, DDR, WRL i LRB. Mordercą był niestety Polak. Dziś przed biegiem złożyliśmy wiązankę biało- czerwonych kwiatów z szarfą w tych samych kolorach. Łzy w oczach, wielki wstyd-  nigdy więcej totalitaryzmów prowadzących do tak haniebnych zachowań.
Na Jičinskim rynku, tuż obok muzeum Rumcajsa, żegnali nas burmistrz Jan Maly i Alena oraz kilku mieszkańców, w tym Peter Kordik, znany maratończyk, organizator biegów w Jicinie. Żegnała nas także p. Wildova, reporter Česku Rozhlas Hradec Kralové. Kolejne osoby „kupiły“ T- shirt biegowy, przekazując korony na nasz cel charytatywny. Kelnerka z hotelu, w którym mieszkaliśmy, zapytała czy może kupić koszulkę. Chcieliśmy jej dać ją w podziękowaniu za wspaniały serwis. Uparła się- przekazała na dzieci 500 ČKR.
W przy murach zamku w Čtenicach, ok 15 km przed Pragą, czekają na nas dwaj biegacze praskiego klubu RunCzech- Tomek i Martin. Poza nimi dwaj prascy policjanci na rowerach. Prowadzą nas jak po sznurku na Marianske Namesti, gdzie czeka już na nas grupa członków praskich Klubów Lions wraz z przedstawicielem władz Pragi Martinem  Churavy i  gubernatorem Janem Kalašem. Przyjechał także z Pilzna vice gubernator  Čestmir Koželucha. Mówił, że Pils z Pilzen już się chłodzi.
Ku naszemu , jakże miłemu zaskoczeniu, władze Pragi przygotowały czek na 15 000 CZK. Przekazał nam go Martin Churavy. To pierwszy przypadek, kiedy na powitanie władze miasta robią naszym beneficjentom taki wspaniały prezent.
Wieczornych rozmów z naszymi braćmi Czechami nie było końca. Choć wspomnienia zaczęły się od Nemocnicy na Kraji Mesta i Czterech Pancernych, to  w trakcie upływu czasu zaczęliśmy się koncentrować na obecnej współpracy w ramach UE. Byliśmy całkowicie zgodni - budujemy spolu svobodnou a bezpečnou Evropu!

Dzień 6, 6.09.2018 r. Praga - Pilzno 
Janek Deckert się uparł - „będę biegał w Poznaniu“. Cóż mieliśmy zrobić- zgodziliśmy się. W maju, w miesiąc po potwierdzeniu swojego udziału w FCR 2018, Janek zadzwonił zmieszany- „siostrzenica wychodzi za mąż, pobiegnę tylko do Pragi“. Zaprosiliśmy więc do naszego teamu Huberta, który zgodził pobiec się od Wrocławia. Potem Hubert zdecydował się pobiec całą trasę, a Janek dołączyć do nas z powrotem w Aalen.
Teraz Janek też nie zamierza odpuścić. Podczas pobytu w Polsce, przed i po ślubie siostrzenicy, swoje odcinki, w tym dzisiejszy 16,5 km, pobiegnie korespondencyjnie, a na naszej trasie jego dystans będzie pusty. Zsumowana ilość kilometrów przebiegnięta przez nasz team będzie równa, jak co dzień, ilości kilometrów wcześniej zadeklarowanych.
Przed „Hotel Golf  Prague“, punktualnie o 8.30 czekali nasi czescy przyjaciele, z Janem Kalasem, Antonem Gerákiem i Hagen Samesem  na czele. Uroczystego startu dokonał vice starosta Pragi Lukáš Herold. Razem z nami wybiegła na trasę Veronika, instruktorka fitness z Pragi. Cały czas biegła z uśmiechem na twarzy, co i rusz podkręcając tempo. Daniel z Hubertem z językami do pasa ledwo dociągnęli do tablicy Praha, gdzie po przebiegnięciu 5 km pożegnaliśmy Veronikę.
9 kilometrów przed metą w Pilźnie minęliśmy połowę naszego całego biegu- teraz już będzie z górki! Fakt, że największe górki dopiero przed nami...
W drodze do Pilzna, na kilka kilometrów przed metą, czekali na nas miejscowi biegacze, w tym Čestmir- triatlonista, syn przyszłego gubernatora Czech i Słowacji Čestmira Koželuhy. Tym razem Jacek i Mateusz, z prędkością 5:15 min/km, ambitnie nadążali, pomimo słynnych „czeskich kopców“, za wspaniale wybieganą czeską młodzieżą.
Ostatni kilometr kończyliśmy, jak zwykle wspólnie, na przepięknym rynku. Wieczorem przy najlepszym piwie na świecie Pilzneńskim Pilsie opowieściom o wspólnych działaniach nie było końca. Čestmir (senior) przyjedzie ze swoją żoną na metę w Strasburgu. Cieszymy się z góry na to spotkanie.
Ze strony Braci Czechów przez minione 3 dni doświadczyliśmy wiele serdeczności i dowodów przyjaźni. Jak to wspaniale przybiec, porozmawiać, podzielić się spostrzeżeniami, tym co nam się podoba i tym czego nie lubimy. Bez względu na niuanse wszyscy jesteśmy zgodni- Unia Europejska to wspaniały projekt, który powinniśmy ze wszelkich sił wspierać- to po prostu nasza jedna, wielka rodzina.
P.S. W trakcie dnia Janek poinformował nas, że dzisiaj w Poznaniu na trasie Lusowo- Zakrzewo-Pokrzywno przebiegł 16,5 km, a jutro przebiegnie to, co na niego teoretycznie przypada 18,2 km. Zaliczyć jemu te korespondencyjne biegi?
P. S. 2 w Pilźnie zbierzemy na pomoc dzieciom prawdopodobnie kolejne 1 000 Euro. To nasz największy tryumf!
 • IMG_8820
 • IMG_8821
 • IMG_8822
 • IMG_8823
 • IMG_8824
 • IMG_8825
 • IMG_8826
 • IMG_8827
 • IMG_8828
 • IMG_8829
 • IMG_8830
 • IMG_8831
 • IMG_8832
 • IMG_8833
 • IMG_8834
 • IMG_8835
 • IMG_8836
 • IMG_8837
 • IMG_8838
 • IMG_8839


Dzień 7,  7.09.2018 r.  Pilzno - Weiden 100 km 
Ahoj gościnne Czechy! Ruszyliśmy punkt 8.30 z pilzneńskiego, przepięknego rynku w kierunku granicy z Niemcami. Od Čestmira dowiedzieliśmy się, że czeskie „cześć” to skrót od łacińskiego wyrażenia Ad HOnorem Jesu! (czyli: Ku chwale Jezusa!). Co najbardziej zaskakujące ,to że przejął to niemorski kraj jakim są Czechy od ...żeglarzy. "Ahoj" krzyczane na morzu pojawiło się wówczas, kiedy wykrzykiwano to do statków, żeby się dowiedzieć, czy ci co właśnie nadpływają to nie jacyś Saraceni. Sprawdźmy lepiej;  nasi to, czy obcy? Na morzach i jeziorach zawołanie to pozostało do dziś.
Na granicy nasi koledzy z Niemiec nie mówili Ahoj, a Herzliche Wilkommen. Na leśnej drodze czekała na nas grupa lionów z na czele z DG Wolfgangiem Deblerem i naszym contact person w Weiden, Wolfgangiem Wuerschingerem. Pobliskie miasto reprezentował burmistrz Johan Mauer. Wybiegliśmy z Polski z dwoma flagami Polski i UE, do Czech wibegliśmy z trzema flagami: Polski, Czech i UE. Teraz dodaliśmy flagę niemiecką. Cieszyliśmy się wspólnie, że tak gdzie jeszcze 30 latemu stały czołgi i karabiny maszynowe, teraz jedynie mała tabliczka przypomina o granicy między dwoma unijními, zaprzyjaźnionymi państwami. W lipcu byłem na wycieczce na Białorusi. Nasz autobus, jedyny na granicy, czekał na odprawę blisko 3 godz- no comments.
Ostatni odcinek przed Weiden biegną Jacek z Mateuszem, końcówkę znów wszyscy razem, wraz z 4 flagami. Trzy kilometry przed metą dołączyli biegacze z Weiden: Maria, Klaus, Ludwig, Herald, Georg i Martin. Niektórzy biegają maratony ok. 4 h, Maria 3:20, a jeden z naszych nowych współbiegaczy 2:44 (sic!). Znów mogli nas przeczołgać, skończyło się na wspólnym biegu z tą samą prędkością w tym samym kierunku.
Tego jeszcze nie bylo. Na rynku czekali na nas przedstwiciele miasta i Lions Klubów wraz z 20 osobową orkiestrą ludową Stadt Kapelle Weiden- OPF. Od DG Wolfganga Deblera i naszego wspaniałego organizatora Wolfganga Wuerschingera dowiedzieliśmy się, że lioni z Weiden, 50 tys miasteczka, wsparli cel charytatywny FCR 2018 donacją w wys. 1000 Euro. Dzięki w imieniu dzieci, tych którym zamierzamy pomóc.
Dzisiaj doszła do nas wspaniała wiadomość! Ale o tym już jutro...
Dzień 8,  8.09.2018 r.  Weiden - Nuernberg 90 km
Prezes Rady Ministrów  1997-2001, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 skorzystał z naszego zaproszenia i potwierdził swoją obecność na finiszu biegu w Strasburgu! Mowa oczywiście o prof. Jerzym Buzku, legendzie polskich reform i parlamentaryzmu europejskiego.  Zaproszenie w naszym imieniu wysłała Ania Kuczkowska z LC Leszno - dzięki Aniu. Jego akceptacja to dla nas i całej inicjatywy Freedom Charity Run wielkie uznanie.
Unoszeni tą wiadomością, jak na skrzydłach pobiegliśmy do Norymbergi. Gorąco. Po drodze, widząc zdyszanego Huberta, zatrzymuje się niemiecki rowerzysta i proponuje swoją butelkę wody.
W Lauf an der Pegnitz, ok. 18 km przed Norymbergą, czeka na nas Erwin Bittel. Szczupły, z szerokim uśmiechem 50. latek w kapeluszu, spod którego wylewają się gęste nieco przyprószone siwizną włosy- to legenda niemieckich maratonistów. Do tej pory Erwin przebiegł 281 maratonów, w tym ten w Paryżu, w 2010 roku. Nieświadomi biegliśmy go razem wraz z pozostałymi 50- ma tysiącami maratończyków. Los nas znów ze sobą skojarzył: w innym miejscu, w innym czasie ale tylko dzięki wspólnemu hobby- bieganiu.
Norymberga, miasto wielkości Poznania, ma także około 1000 letnią historię, związaną częściowo z Polską. To tutaj w 1543 r. wydrukowano po raz pierwszy na świecie „De revolutionibus orbium coelestium“- odkrywcze dzieło Kopernika. Tutaj wydano pierwszy, poza granicami naszego kraju, utwór polskiego kompozytora, Wacława z podpoznańskich Szamotuł. Tutaj zmarł autor słynnego ołtarza w krakowskim Kościele Mariackim - Wit Stwosz. Może i dlatego Kraków to miasto partnerskie Norymbergi.
Na rynku wita nas przedstawiciel miasta Nasser Ahmad oraz przedstawiciel miejscowych Lionów Hans- Hermann Ueffing. Tłumy spacerujących mieszkańców tego pięknego miasta przygląda się uroczystemu i serdecznemu powitaniu.
Wszyscy czujemy zmęczenie.  Pozostało 325 km z 1049 zaplanowanych. Za nami więc już 70 % trasy. Jutro czeka nas najdłuższy dystans 112 km do Aalen, potem drugi z kolei „zaledwie“ 109 do Herrenburga, następnie 98 do Kehl i runda honorowa przez Ren do Strasburga. Damy radę. 

Dzień 9, 9.09.2018 r. Norymberga - Aalen 112 km
Chociaż dzisiaj niedziela, Hans- Hermann był już w naszym hotelu przed 8.00. Wsiedliśmy wszyscy do naszego minivana i pojechaliśmy przez pół miasta do ogromnego gmaszyska. To tutaj w latach 1945-49 zwycięzcy sądzili zwyciężonych w tzw. Nuernberger Prozesse. W stan oskarżenia postawiono 185 osób za zbrodnie przeciw pokojowi, przeciwko ludzkości oraz za zbrodnie wojenne. Sędziami byli przedstawiciele „Czterech Mocarstw“: USA, ZSRR, W. Brytanii i Francji. Patrzyliśmy zadumani na to historyczne miejsce z tą samą refleksją- jakie szczęście, że żyjemy teraz w zupełnie innym świecie, zupełnie innej Europie, tej którą wspólnie budujemy.

Hans-Hermann, pomimo swoich 65 lat, co niedzielę biega z kolegami 18 km i prawie codziennie jeździ na rowerze.Widać to doskonale po sylwetce i dynamice w działaniach. Dzisiaj, właśnie na rowerze odprowadził nas do zamku położonego w miejscowości Stein, 10 km od Norymbergi. Właścicielem był (zmarł 2 lata temu) znany na całym świecie Anton Wolfgang graf von Faber Castell. Znany, bo to tutaj podczas Procesu Norymberskiego mieszkali sędziowie i oskarżyciele. Znany, bo pióra i długopisy Faber Castell służą do spisywania wspomnień i nie tylko wspomnień na całym świecie.
Po serdecznym pożegnaniu z Hansem- Hermanem ruszyliśmy w dalszą drogę tego najdłuższego odcinka. Blisko, co raz bliżej- pozostało niecałe 30% trasy. Pogoda doskonała, atmosfera w naszym teamie wspaniała, tylko nasze nogi jakby dużo cięższe niż te na początku.
Trasa mocno górzysta, dużo podbiegów. Pod zamkiem Lauchheim ok. 13 km przed Aalen czeka na nas Christoph Striner, młody członek miejscowego klubu Lion, wraz z grupą kilkunastu biegaczy. Wszyscy zakładają nasze koszulki biegowe. Dużą grupą, jak zwykle z flagami czterech państw plus Unii Europejskiej, wbiegamy na rynek. I tutaj ogromne zaskoczenie. Wraz z nadburmistrzem Thilo Rentschlerem, jest tam ok. tysiąc mieszkańców. Okazuje się, że trafiamy w Dni Miasta Aalen. Pan Rentschler wita nas niezwykle serdecznie, natychmiast zakłada naszą koszulkę. Podkreśla wielką rolę Unii Europejskiej dla pokoju na świecie, szczególnie koncentrując się na relacjach polsko-niemieckich. Opowiada o historii biegu Freedom Charity Run i jego roli w propagowaniu pokoju i działalności charytatywnej. Przekazuje nam czek na 200 Euro, a prezydent LC Aalen na 500 Euro. Radość nasza jest ogromna. Na koniec wraz ze wszystkimi  mieszkańcami skandujemy We Run, we serve, We Serve, WE SERVE!!!
Błyskawiczny prysznic i o 18.30 wyjazd autokarem na wspólną kolację dla przedstawicieli miast partnerskich Alen: z Francji, Węgier, Turcji i Mozambiku. Na miejscu wszystkich wita nas p. Rentschler, a następnie podczas przemówienia, wciąż trzymając w rękach naszą koszulkę, na pierwszym miejscu pozdrawia biegaczy Freedom Charity Run. Wiele osób podchodzi do nas z gratulacjami. Jest okazja do wymiany poglądów. Wraz z nami, przy stole siedzi Michaela Struchalla. To w jej rękach leżała cała organizacja naszego pobytu w Aalen. Dziękujemy Michaela!


Dzień 10, 10.09.2018 r. Aalen - Herrenberg 109 km
Dzień zaczęliśmy od złożenia biało-czerwonej wiązanki pod Freiheit Denkmal - miejscem pomięci tych, którzy stracili życie za wolność.
Janek wrócił! Wsiadł na stacji Poznań Główny wczoraj o 16.13 w pociąg do Berlina i po kilku przesiadkach dojechał do Aalen dzisiaj o 6.35. Cieszymy się, bo zżyliśmy się przez to wspólne bieganie. W dodatku po 9 dniach biegania czeka na nas dzisiaj 109 km, drugi najdłuższy etap. Lepiej też podzielić go na 6- ciu niż jak wczoraj na 5-ciu.

Jest ok 10.30 - dobiegamy do Schwabische Gmuend. Pomimo poniedziałku, czekają tam na nas Lioni z trzech sąsiednich klubów m.n. Michael Lang, Hartmut Schaal i Konniev Mangold. Stoły zastawione napojami, owocami i przysznymi preclami posmarowanymi masłem. Opowiadamy o historii i celach biegu. Niestety czas już ruszać w dalszą drogę.
Następny przystanek w Weiler, dzielnicy Schorndorfu. Czeka na nas Claudia Mischon, przedstawicielka burmistrza Matthiasa Klopfera. Claudia jest Polką i choć urodzona w Niemczech po polsku mówi bez najmniejszego akcentu. Wraz z członkami miejscowych klubów Lions jest tu także  Przewodniczący Strefy Ulrich Fritz. Nie ma wymówek - musimy zjeść lunch- pyszny, czas nas jednak pogania. Ulrich deklaruje, że w przyszłym tygodniu na spotkaniu Strefy omówi wsparcie dla naszego celu charytatywnego.
10 km przed Herrenbergiem spotykamy  grupę ok 30 miejscowych biegaczy. Wśrod nich jest także Michael Piske. Michael przebiegł ponad 300 maratonów, w tym 39 w Berlinie. Mam tam już swój nr - 1149. Pomimo 70-tki na karku energia nadal go rozpiera.
Całą grupą kieruje Clivia Schuker. To ona zaprosiła współbiegaczy, konsultowała z Danielem trasę, teraz biegnie razem z nami.
Na kilometr przed metą dołącza się do nas Jolanta Giedrojć- Gorąca, trzykrotna mistrzyni Polski w bojerach w latach 1979-81. Jest Olsztynianką, przyjechała odwiedzić znajomych, to właśnie Silvie i Michael Piske
Wbiegamy na prześliczny rynek w Herrenbergu. Czeka na nas tam duża grupa wraz Ralfem Heinzelmannem, przedstawicielem władz miasta. Z Ralfem uzgadnialiśmy wszystkie szczegóły. Mile zaskakuje nas wydrukowany banner Freedom Charity Run, pod którym kończymy bieg. Przed siedzibą władz miejskich wita nas prezydent  LC Herrenberg Guenter Multrus i od razu deklaruje wsparcie celu charytatywnego w wysokości 500 Euro. Jest też Jochen Schmidt, który z ramienia klubu organizował nasz pobyt w tej niezwykle gościnnej miejscowości w Schwabii.
Wieczorem bierzemy udział w spotkaniu klubowym LC Herrenberg. To pierwszy taki przypadek- jakże miły. Guenter dziękuje za wybranie jego miasta jako etapu biegu FCR 2018. Podkreśla jak ważną i potrzebną w obecnych czasach inicjatywą jest Freedom Charity Run. My dziękujemy za niezwykłą gościnność i za wsparcie celu charytatywnego. Mówię o tym jak istotne są relacje polsko-niemieckie dla budowy bezpiecznej i zasobnej Europy. 
Dzień 11, 11.09.2018 r.  Herrenberg - Kehl 98 km
Na miejsce startu przyjechali Ralf, Jochen i Michael. Z rynku w Herrenburgu, spod „naszego“ bannera startuje nas Oberbuergermeister Thomas Sprissler. Punkt 8.30 wybiegamy z gościnnego Herrengerga do Kehl. Oczekuje nas tam dr Hans-Juergen Lubberger, prezydent LC Kehl. Przez cały czas prowadzimy ożywioną korespondencję z kolegami z Kehl i Strasburga. Jesteśmy też w kontakcie z Europosłem Tadeuszem Zwiefką, który w naszym imieniu zaprasza swoich kolegów z Parlamentu do udziału w ostatnim kilku kilometrowym odcinku. Prowadzić będzie z mostu Mimran na Renie, granicy niemiecko- francuskiej, poprzez krótkie spotkanie przed siedzibą mera Strasburga aż do siedziby Parlamentu Europejskiego. Czyż mamy inne wyjście? Musimy dobiec!!!
Dzisiaj nie mamy spotkań z biegaczami po drodze, mamy za to Czarny Las - Schwarzwald. Jest piękny lecz pełen malowniczych podbiegów i zbiegów. Biegnąc delektujemy się jego pięknem i wspominamy włóczęgi górskie po Beskidzie Wyspowym,  Żywieckim czy Karkonoszach. Zdarza się też, że dziękujemy za Google Map, która przygotowywana co noc przez Daniela, niezawodnie, dzień w dzień prowadzi nas do celu.
Kehl jest kompletnie rozkopane. Przejechanie z jednej strony na drugą graniczy z cudem. Biegnąc na ostatniej zmianie, Mateusz i Jacek zbliżają się szybko do Tram Bridge w Kehl, Tam czekają na nas koledzy z lokalnego klubu.  My zastanawiamy się gdzie zaparkować, żeby zdążyć na ostatni kilometr, który zwyczajowo kończymy razem. Udało się! Od dworca kolejowego do mostu biegniemy już razem. Hans- Jurgen i jego koledzy z LC Kehl machają nam na powitani. Praktycznie to koniec naszej mordęgi!!!
Wbiegamy na środek mostu. Tam jest linia, której dzisiaj nie wolno nam jeszcze przekroczyć. To granica z Francją, przebiegniemy ją jutro o 13.30,  w drodze do urzędu miasta Strasburga, a potem już prosto do Parlamentu Europejskiego.
 
1043 kilometry za nami. Jutro już tylko 6.  

Dzień 12, 12.09.2018 r.  Kehl - Strasburg 12 km
Z 6 km zrobiło się 12! Ale po kolei.
Hans- Juergen Lubberger, doktor chemii, a równocześnie specjalista od zarządzania kryzysowego wraz z kolegą z LC Kehl Danielem, opiekowali się nami od samego rana. Sporym wyczynem było przewiezienie naszego samochodu na metę do Strasburga i powrót na 13.00 do Kehl. Miasto jest kompletnie rozryte, a korki gigantyczne.
O 13.00  przy moście Mimron, pod pomnikiem „Begegnung“, który symbolizuje pojednanie, pojawił się burmistrz Kehl p. Toni Vetrano. Chwilę wcześniej serdecznie powitaliśmy Franka Siegmunda, Past Gubernatora okręgu 111 OM z Niemiec. Przyjechał także z Pilzna nasz wspaniały gospodarz, Vice Gubernator Cestmir Kazelucha. Punkt 13.30 otrzymujemy sygnał, że od strony francuskiej na most wchodzi grupa lionów z Francji. To gubernatorzy kilkunastu dystryktów francuskich, na czele z gubernatorem Strasburga Oliwierem Meazza oraz past gubernatorem Jean- Paul Feldmanem. Zaczynamy, wbiegając na most od strony niemieckiej i żegnamy z uśmiechem ten gościnny kraj. Na szczycie mostu pojawia się grupa ok 100 osób, wśród których jest Prezydent Światowa Lions Clubs Gudrun Yngvadottir. Po serdecznym powitaniu, wszyscy razem skandujemy We Run We Serve!
Z grupą ok 30 biegaczy, wszyscy ubrani w fosforyzujące koszulki biegowe, ruszamy w kierunku siedziby mera Strasburga Ronalda Riesa. Upał. Po ok. 6 kilometrach, kwadrans przed 15.00, dobiegamy tam z wywieszonymi językami. Zamiast do powitań i przemów, rzucamy się na przygotowane napoje- wody! Dopiero po ugaszeniu pragnienia jest czas na część oficjalną.
Pędzimy dalej w kierunku budynku Parlamentu Europejskiego. Nasi gospodarze prowadzą nas malowniczymi nadbrzeżami Renu. Droga wydłuża się znacznie, a czasu coraz mniej. Zamiast rundy honorowej zrobił się kolejny dzień biegu. W punkcie kontroli bezpieczeństwa Parlamentu Europejskiego meldujemy się punkt 16.00. Dzięki decyzji dyrektora   Europarlamentu p. Klausa Welle, jako biegacze mamy zapewnioną tzw. "szybką ścieżkę“. Nie musimy nawet pokazywać dowodów osobistych, które wszyscy, na wszelki wypadek, mamy w spodenkach.
Bez żadnych formalności wbiegamy na tzw. Agorę, wewnątrz okazałego, nowoczesnego budynku Parlamentu Europejskiego. W otoczeniu ponad setki osób, czeka tam na nas premier Jerzy Buzek, europoseł Tadeusz Zwiefka, jest także przewodniczący delegacji niemieckiej CDU w PE Daniel Caspary. Wita nas w imieniu całego Parlamentu Europejskiego. Są też przedstawiciele wszystkich frakcji. Ogromna ilość kamer śledzi nasze ostatnie metry. Przedstawiciel TVN Dariusz Sokołowski przeprowadza z nami wywiad, a następnie zaprasza IP Gudrun Yngvadottir.
Premier Buzek w pięknych słowach gratuluje nam inicjatywy, która scala Europę. Mówi jak ważna dla Polski oraz całej Europy jest Unia Europejska i jak mocno trzeba ją wspierać. Freedom Charity Run robi to od wielu lat, w tym roku na ponad 1000 kilometrowej trasie.
Wieczorem jesteśmy gośćmi Gubernatora Dystryktu 113 Francja,  Oliviera Meazzy. Wśród ponad 160 osób jest wiele gubernatorów z Francji, Niemiec w tym nasz dobry znajomy PDG Frank Siegmund z zaprzyjaźnionego Okręgu 111 OM. Są przedstawiciele: Szwecji, Szwajcarii, USA, Kanady i Libanu, w tym PID Salim Moussan, który specjalnie na tę okazję przyjechał właśnie z tego  kraju. Jest też nasz niedawny gospodzarz z Pilzna, VDG Cestmir Kozelucha. Specjalnie z Polski przyjechała wraz z mężem, zięciem i wnukami Gubernator Ewa Hełka. Zieć oraz oba wnuki biegły z nami całą trasę z Kehl do Strasburga.
Nasz team poproszony o wystapienie jest owacyjnie witany na scenie. Nigdy do tej pory nie mieliśmy takiego wspaniałego finału. Wiele dystryktów deklaruje poparcie finansowe dla naszego celu charytatywnego. Olivier Meaza i Jean Paul Felmann, nasi wspaniali partnerzy organizacyjni przekazują czek w wysokości 1 900 Euro – to połowa dochodu z dzisiejszego bankietu. Drugą połowę przekazują na LCIF (Lions Clubs International Fund).
Po 23.00, szczęśliwi i „trochę“ zmęczeni wracamy do hotelu. Jesteśmy niezwykle zadowoleni zarówno  z przebiegu całej trasy biegu jak i jego wyjątkowego zakończenia. Będziemy jeszcze zbierać fundusze na cel charytatywny aż do końca tego roku. To pewne- znów pomożemy dzieciom z Syrii ale czy uda się zebrać wystarczającą ilość funduszy na przeprowadzenie operacji Matyldy?  Przebiegliśmy, wielu osobom niemożliwy do wyobrażenia długi dystans. Byliśmy prawie 2 tygodnie poza domem. To wszystko aby podkreślić cele społeczne i charytatywne biegu. Reszta jest teraz w rękach naszych przyjaciół, znajomych i sympatyków. Prosimy pomóżcie.
Jeden kilometr "kosztuje" 100 Euro. Można się składać lub kupować część. Dla tych którzy kupią cały kilometr lub kilka, przewidziana jest specjalna nagroda- można sobie wybrać nr swojego kilometra. Część jest zajęta- widać to na www.freedomcharityrun.org.
Nr konta do wpłat/Account number:
nr konta w PLN:    41 1600 1404 0004 0533 6264 6040
nr konta w EURO:  29 1600 1084 0004 0503 6264 6022
nr konta w USD:     56 1600 1084 0004 0503 6264 6021
Swift code: PPABPLPK
Adresat:
Okręg 121 Polska, Międzynarodowe Stowarzyszenie Lions
ul. Skarbka 20/2, 60-348 Poznań
BNP Paribas Bank Polska S.A. O/Poznań
61-569 Poznań, ul. Wierzbięcice 1
Proszę koniecznie dopisać: FCR 2018


nowe-czlonkinie-w-lc-opole-08-12-2018-r
8 grudnia 2018 r. w Teatrze Eko Studio po zakończeniu spektaklu „Stara miłość nie rdzewieje" w reżyserii Mirosława Połatyńskiego, uroczyście przyjęto do Lions Club Opole 4 nowe członkinie...
amberkowa-wigilia-05-12-2018-r
Wieczorem 5 grudnia 2018 roku bez śniegu, bez mrozu, za to z wielkimi nadziejami na serdeczne rodzinne spotkanie licznie przyjechały Amberki do gościnnego domu Doroty i Andrzeja na klubową Wigilię... Świątecznie przystrojony salon, płonące świece, oryginalna choinka i długi stół dla 18 osób, uginający się od wigilijnych dań. Każda z nas włożyła całe serce w przygotowanie potraw, a było ich nie dwanaście, ale co najmniej trzydzieści. Przepyszny czerwony barszcz, pierogi,...
pracowity-adwent-02-12-2018-r
W pierwszą niedzielę Adventu (02.12.2018 r.) w siedzibie Jantarek w Willi West Ende odbyło się spotkanie z młodzieżą LEO, a dokładniej szkolenie dla LEO dotyczące przygotowywania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy na Obozy Międzynarodowe YEC (Youth Camp And Exchange... Program Wymiany Młodzieży (YCE) daje tysiącom młodych ludzi możliwość doświadczenia życia w innych kulturach i cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi. Do wakacji jest jeszcze sporo czasu,...
zyczliwosc-sie-liczy-konkurs-na-plakat-edycja-2018
PROTOKÓŁ ZE SPOTKANIA KOMISJI KONKURSU NA PLAKAT POKOJU  „KINDNESS MATTERS” - edycja 2018/2019 Pani Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions Ewa Hełka zwołała posiedzenie Komisji Konkursu na 29 listopada 2018 roku we Wrocławiu. Powołano komisję w składzie: 1. Przewodnicząca Gubernator Ewa Hełka – LC Warszawa Arka 2. I wicegubernator Ireneusz Maj – LC Wrocław m2m 3. Lion Katarzyna Cieślak - Pełnomocnik...
mikolaj-dla-sobieszewa-27-11-2018-r
Dwa razy do roku tuż przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, "śpieszą" dary dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gdańsku-Sobieszewie. Dla beneficjentów odbywa się to dość tajemniczo, bo Mikołaj nie staje przed nimi, ale kolorowe prezenty wysypują się z pick-upa Siostry Renaty. Akcję tę od lat prowadzi i darczyńców dla niej zdobywa Amberka Jagodka Michałkiewicz, która najpierw ustala z Siostrą Renatą co sprawi podopiecznym najwięcej radości, a potem trafia do tych,...
gul-amiri-lc-poznan-concordia
W imieniu Lions Club Poznań Concordia serdecznie dziękujemy Pani Gubernator, Past Gubernatorom, Lionom a nawet LEO, którzy wspomogli nas w organizacji uroczystości pogrzebowych. Dziękujemy Wam również za obecność w ostatniej drodze Liona Gula Amiri. Wzruszające dowody pamięci pokazały nam oraz jego rodzinie,  jak bardzo był wyjątkowy i ważny w naszym życiu. Gul na zawsze pozostanie dla nas wzorem wyjątkowej empatii i otwartości na potrzeby...
nie-trzeba-umiec-spiewac-20-11-2018-r
Nie trzeba umieć śpiewać, tylko "Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato..." Ogólnopolski Projekt "Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato" jest to cykl warsztatów dla rodziców popularyzujący śpiewanie kołysanek. Jantarki juz w poprzednich latach czynnie włączały się w promowanie tej inicjatywy, mając na uwadze jej ogromny potencjał prospołeczny. Czas ciąży i pierwsze chwile życia Maluszka są fundamentalne w kształtowaniu jego osobowości, harmonijnym i...
xxi-bal-bursztynowy-w-szczecinie-17-11-2018-r
BELLA ITALIA - to słowa, które już same w sobie brzmią przyjemnie, ciepło i radośnie. Nie dlatego jednak wybrałyśmy te dwa włoskie słówka na motto naszego tegorocznego Balu Dobroczynnego. Złożyło się na to wiele okoliczności, a przede wszystkim chyba to, że ubiegłoroczny bal był francuski, więc czemu w tym roku nie zrobić balu włoskiego? No i tak to się zaczęło. Znalazłyśmy już w lutym profesjonalnego artystę, który wraz ze swoim zespołem muzycznym, zgodził się...
badania-profilaktyczne-lodzkich-dzieci-16-11-2018-r
Informujemy z wielką satysfakcją, że Lions Club Łódź rozpoczął projekt lekarskich badań profilaktycznych skierowany do dzieci z łódzkich Domów Dziecka... Pomysłodawcą badań jest nasz kolega klubowy dr n. med. Jerzy Kociuga. Badania rozpoczęły sie w dniu 16 listopada 2018 r. i dotyczyły oceny klinicznej budowy ciała pod względem ewentualnych wad postawy - prowadzący badania dr med. Jerzy Kociuga oraz badania wad chirurgicznych (przepukliny, stulejki, niezstąpione jądra) prowadzone przez...
20-lat-razem-09-11-2018-r
Listopadowy wieczór, opustoszałe alejki oliwskiego parku lśnią kroplami deszczu. Pałac Opatów w półmroku, a w lewym jego skrzydle otwarte na ościerz drzwi wabią cichym gwarem, złoto-czerwoną aurą i smakowitymi zapachami... Tuż przed osiemnastą do tego przyjaznego lokum zmierzają panie. Uśmięchnięte, acz lekko spięte. A może raczej - zaciekawione...20 lat za nami. Mnóstwo wspólnych chwil, przegadanych i przepracowanych godzin, radości, zmęczenia, czasem smutku. Satysfakcja ogromna, bo...
najtrudniejszy-wyscig-05-11-2018-r
Przekazujemy bardzo smutną informację. Ryszard Szurkowski legenda polskiego kolarstwa doznał bardzo poważnych obrażeń w kraksie podczas wyścigu w Niemczech – 102. Rund um Koln. Wszystko opisał Krzysztof Wyrzykowski w poniższym artykule. Ryszard jest naszym wielkim przyjacielem i przyjacielem wszystkich Polaków, dlatego będziemy go wspierać i pomagać w trudnej i długiej rehabilitacji. Uruchomiliśmy specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na jego rehabilitację i tym...
amelia-i-skrzypce-pazdziernik-2018
Szczęśliwa Amelia Maszońska koncertuje już na swoich wymarzonych skrzypcach. Dzięki inicjatywie Joanny Szafarkiewicz i wsparciu LC Poznań Polonii oraz sympatyków naszego Klubu zrealizowany został zakup skrzypiec dla naszej podopiecznej...
zabawa-na-pufach-sako-29-10-2018-r
Lionki z Lions Club Elbląg Truso nie zapominają o potrzebach przedszkolaków. 29 października 2018 r. zrobiłyśmy mały prezent dla zaprzyjaźnionego przedszkola ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Elblągu. Tym razem zadbałyśmy o komfort dzieci niepełnosprawnych ruchowo - przedszkolaki otrzymały kilka puf sako...  
kondolencje-tomkowi
Tomkowi Januszewiczowi naszemu Drogiemu Koledze wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci Żony Ewy składają Przyjaciele z Lions Clubu Kraków Śródmieście
nowy-plac-zabaw-w-elblagu-17-10-2018-r
W Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 1 w Elblągu powstał plac zabaw dla dzieci. Nowe miejsce do rekreacji i zabawy dla uczniów placówki już cieszy, szczególnie tych najmłodszych. – Inicjatywa, ażeby coś takiego powstało, narodziła się 2,5 roku temu. W pierwszej części był to koncert charytatywny i dzięki niemu część elementów placu zabaw już wtedy została zamontowana. Druga część była w marcu tego roku i był to turniej charytatywny piłki nożnej...
75-urodziny-prezydenta-lecha-walesy-28-08-2018-r
Prezydent LC Gdańsk Neptun Zbigniew Kałdonek i PDG Alojzy Bończa Tomaszewski składają Prezydentowi RP Lechowi Wałęsie - członkowi honorowemu Klubu - życzenia z okazji 75 urodzin i 35-lecia otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla. Spotkanie z Szacownym Jubilatem było okazją do krótkiej rozmowy o 90-leciu urodzin Alka Bończa Tomaszewskiego...
pracowity-wrzesien-30-09-2018-r
Wrzesień 2018 roku był dla nas, dziewczyn z LC Poznań Patria, bardzo pracowity i wyjątkowo udany! W niedzielę 23 września w Belldeco w Poznaniu - siedzibie firmy, oferującej piękne meble i dekoracje do wnętrz, odbył się pokaz florystyczny, połączony z warsztatami plecenia wianków, prowadzony przez kultowy już, choć bardzo młody, duet z kwiaciarni „Kwiaty i miut” z poznańskich Jeżyc. Była to już 2. edycja „Kwiatowej niedzieli w...
ziemniaczane-atrakcje-29-09-2018-r
Już po raz czwarty spotkaliśmy się w Dębinach na „Święcie pieczonego ziemniaka”. Pogoda nam dopisała, a wraz z nią dopisały również dobre nastroje biesiadników. Honorowych gości, Lionów z zaprzyjaźnionych klubów z Gdańska, Sopotu, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna oraz Elbląga, Koleżanki klubowe oraz wszystkich sympatyków naszego Klubu przywitała Prezydent Lions Club Elbląg Truso Ewa Wiśniewska. Gościłyśmy także przedstawicieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz naszych...
kanada-2018-calgary
W minione wakacje spędziłam najlepsze cztery tygodnie swojego życia w Kanadzie. Podróż była dość długa i męcząca, lecz od razu po wylądowaniu w Calgary przywitali mnie bardzo miło moi opiekunowie razem z kilkoma uczniami z wymiany. W domu rodziny u której mieszkałam panowała świetna atmosfera. Na początku mieszkaliśmy u nich w siódemkę: trzech chłopaków i cztery dziewczyny, lecz po kilku dniach chłopcy przeprowadzili się do innej rodziny. Nasi opiekunowie jak i...
26/09/2018
slowenia-2018
Do Lublany przyleciałam w godzinach wieczornych. Na lotnisku czekała już moja hostmama i hostsiostra, które przywitały mnie z otwartymi rękoma i szerokim uśmiechem. Już po tym jednym wieczorze wiedziałam, że czas spędzony z nimi będzie niezapomniany. I tak też było. Dnie spędzałam głównie z Izą - moją hostsiostrą, bo pani Vrtačnik pracowała. Każdego dnia robiłyśmy coś innego: począwszy od spacerowania ulicami Lublany, przez zwiedzanie muzeów (National Museum of Slovenia &...
usa-2018-texas
W tym roku, zupełnie na ostatnią chwilę, bez uprzedniego przemyślenia czy planowania postanowiłam wyjechać z Lionami do Teksasu. Leciałam tam na ponad miesiąc (5 tygodni) i muszę przyznać ,że były to jedne z najlepszych tygodni mojego życia. Miałam duże szczęście trafić na wspaniałą i otwartą rodzinę. Moi opiekunowie byli stosunkowo młodymi ludźmi, jednak większość opiekunów reszty poznanych tam przeze mnie kolegów i koleżanek była dużo starsza i nie zawsze miała ochotę czy siłę...
26/09/2018
niemcy-2018
W dniach 1.07-21.07.2018 miałem przyjemność uczestniczyć w obozie Lions Club Youth Exchange w Niemczech. Spędziłem tam 3 niezapomniane tygodnie, podczas których poznałem wielu interesujących ludzi, miałem okazję ndowiedzieć się czegoś o kulturach innych krajów oraz podszkolić znajomość języków obcych. Pierwsze 11 dni spędziłem u rodziny mieszkającej w Bremie. Zapewnili mi wiele atrakcji, pokazali okolice, dali posmakować tradycyjnych, regionalnych potraw. Miałem okazje...
usa-2018-minnesota
Relacja z wyjazdu na YCE do Minnesoty w Stanach Zjednoczonych Ameryki trwającego od 01.07.2018 – 01.08.2018, podczas którego od 20.07.2018 – 28.07.2018 odbywał się obóz. Miesiąc temu wróciłam ze Stanów Zjednoczonych, gdzie spędziłam najlepszy miesiąc mojego życia. Był to mój drugi wyjazd na wymianę młodzieżowy YOUTH CAMP & EXCHANGE, żywiłam pewne obawy, iż wyjazd ten nie spełni moich oczekiwań, gdyż poprzednie wakacje w Szwecji postawiły...
kanada-2018-al-betterley-lions-camp
Od dnia 23 czerwca do 22 lipca wyjechałam do Kanady na Międzynarodową Wymianę Młodzieży Lions Club. Miałam możliwość zwiedzenia stanu Ontario dzięki mojej działalności w Lions Club Leszno 2000 i wolontariacie który wykonuje od 2014roku. Mój pobyt w Kanadzie rozpoczęłam od 11 dniowego pobytu w pierwszej host family, gdzie poznałam Gretę z Estonii i wraz z nią i 75-letnią parą zwiedzaliśmy okoliczne atrakcje. Nasi opiekunowie bardzo duży nacisk stawiali na edukację i poznawanie...
austria-2018-feel-the-power-of-carinthia-in-the-heart-of-europe
Podczas tego lata brałam udział w wymianie młodzieżowej- „Lions Youth Camp” w miejscu, które śmiało mogę nazwać sercem Europy, a jest nim Austria. To kraj znany z licznych kurortów narciarskich położonych w Alpach, a także pięknych miast takich jak Graz, Wiedeń, czy Salzburg. Mile zaskoczyła mnie gościnność Austriaków  oraz ich przywiązanie do tradycji. Do tego są pełni poczucia humoru, przemili i radośni!  Camp rozpoczęliśmy...
wzrok-naszych-dzieci-w-centrum-uwagi-19-09-2018-r
19 września 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Młyńska 12 w Poznaniu w obecności IPDG Marii Sterczewskiej oraz IVDG Ireneusza Maja odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu do przesiewowego badania wzroku dzieci i młodzieży. Lioni z Klubów Poznań Concordia oraz Poznań Polska, a także z LC Barlinek w ramach ogólnopolskiego programu „Wzrok naszych dzieci” otrzymali bardzo nowoczesne narzędzie do badania wzroku. Udział w nowym projekcie to nowa jakość i przesunięcie...
lef-2018
Wczoraj wróciłam z Leo Europa Forum, które odbyło się w terminie 25.08-01.09.2018 na Węgrzech. Razem ze mną Polskę reprezentowały Zuzanna Dembniak, Katarzyna Leniec i Barbara Suszczewicz. Leo Europa Forum to międzynarodowe wydarzenie, na którym uczestniczyli delegaci z 22 krajów, nie tylko europejskich. Miałyśmy niezwykłą szansę poznać gości specjalnych zza oceanów, mi.in. Międzynarodowego Past Prezydenta Lions Clubu, Wing-Kun Tam’a z Hong Kongu oraz...
sprawozdanie-z-dzialan-komisji-lq-w-kadencji-2017-2018
⇒ Sprawozdanie z działań Komisji LQ w kadencji 2017/2018 (proszę kliknąć, by otwoorzyć dokument)
feedom-charity-run-2018
Dzień 1 - 1.09.2018 r., Poznań - Leszno Wieniec miał biało-czerwone kwiaty i szarfy z nadrukowanymi flagami wszystkich krajów z naszej, planowanej trasy. Złożyliśmy go w hołdzie ułanom, którzy w 1920 w Bitwie Warszawskiej obronili rodzącą się 100 lat temu niepodległość Polski. Na pl. Wolności w imieniu władz miasta żegnała nas dr. Ewa Bąk oraz Past Gubernator Lions Clubs Maria Sterczewska. Przepięknie przemawiał Konsul Honorowy Francji, prof Szram, wspominając generała Focha i...
wakacje-marzen-teneryfa-2018
Już po raz szósty członkinie LC Warszawa Arka we współpracy z klubem bliźniaczym LC Tenerife Sur zorganizowały wyjazd na wakacje marzeń na Teneryfę. W tym roku pojechała trójka dzieci z Domu Dziecka Julin w Kaliskach oraz trójka dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku w gminie Łochów (woj.mazowieckie) – w nagrodę za działalność w Kole Wolontariackim, dobre zachowanie oraz wyniki w nauce – w tym szczególnie w zakresie...
kolejny-melvin-u-elblaskich-lionek-28-08-2018-r
Miło jest nam podzielić się wiadomością, że nasza koleżanka klubowa Barbara Malitka została uhonorowana odznaczeniem Melvin Jones Fellow, a ja jako Prezydent LC Elbląg Truso mogłam jej tego zaszczytnego odznaczenia pogratulować. Jest to już trzeci z kolei Melvin, jaki został przyznany w ostatnich latach w naszym klubie. Basia jest jedną z założycielek Klubu, pełniła trzykrotnie funkcję Prezydenta...
atrakcyjna-lekarska-praktyka-wakacyjna-w-gornej-austrii-sierpien-2018-r
W sierpniu 2018 r. na zaproszenie Klubu Lions Wels-Pollheim 6 studentek Wydziału Lekarskiego GUMed miało możność odbycia praktyki w kompleksie szpitalnym Klinikum Wels-Grieskirchen.. Jest to pełnoprofilowy wielospecjalistyczny szpital działający w systemie publicznej ochrony zdrowia, liczący 1227 łóżek w 30 oddziałach i instytutach. Zatrudnia 3500 osób w tym 490 lekarzy i 1600 pielęgniarek! Rocznie hospitalizowanych jest około 75000 pacjentów, udziela się porad...
biegna-ze-slavyanska-do-berlina-03-08-2018-r
Członkowie Lions Club Katowice Barbórka gościli 3 osobowy team biegaczy z LC Svyatogorsk (Obwód Doniecki, Ukraina), którzy postanowili przebiec ze Slavyanska na Ukrainie do Berlina. Grupa biegaczy z Ukrainy korzysta z doświadczeń Freedom Charity Run - biegu od kilku lat przeprowadzanego przez polskich Lionów. Celem biegu jest zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci niepełnosprawnych...
wakacyjne-wojaze-z-lc-krotoszyn-viii-2018
Dzieci z powiatu krotoszyńskiego w terminie od 28 lipca do 3 sierpnia 2018 roku odpoczywały w Świeradowie Zdrój w ramach projektu „Wakacje z Lions Club”. Lions Club Krotoszyn po raz VI sfinansował kolonie dla młodzieży z powiatu krotoszyńskiego. Podczas wakacyjnego wyjazdu koloniści poznali uroki naszego kraju, Niemiec i Republiki Czech. W Świeradowie Zdrój uwagę młodzieży zwrócił Park i Dom Zdrojowy. W upalny dzień można było chwilę odpocząć przy...
camp-duszniki-2018-rozpoczety
czyli Lions Camp „DUSZNIKI ZDRÓJ 2018”   Jest godzina 21.15 w niedzielę 29 lipca 2018 r. Właśnie odleciał do domu ostatni uczestnik Lions Camp „Duszniki Zdrój 2018”. To szczęśliwy finał corocznego przedsięwzięcia organizacyjnego Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions w ramach Światowego Programu Wymiany Młodzieży LCI. Tym razem obóz odbywał się w Dusznikach Zdroju pod hasłem: „Kotlina Kłodzka -...
przekazanie-wladzy-w-lc-opole-25-06-2018-r
W ciepłe czerwcowe popołudnie w restauracji Opolanka odbyła się uroczystość z okazji zakończenia kadencji i rozpoczęcia nowej kadencji zarządu Lions Club Opole 2018 - 2019. Nowym Prezydentem został Leszek Ciołeszyński, który przejął zarządzanie klubem od Past Prezydenta Jerzego Saka. Spotkanie było okazją do podsumowania działań i zadań podejmowanych w opolskim Klubie Lions, którego członkowie spotykają się co miesiąc w siedzibie w Szarej Willi przy ul.Oleskiej. Leszek...
jumelage-jantarek-16-06-2018-r
Bliskość miast Szczecina i Berlina daje mnóstwo rożnych możliwości. Miedzy innymi perspektywę łatwego podróżowania i rozwijania wspólnych sąsiedzkich kontaktów. W przypadku naszego Klubu - LC Szczecin Jantar - było podobnie. Już jakiś czas temu otrzymałyśmy zaproszenie do kontaktu z LC Berlin Spree, który zainspirowany naszą działalnością charytatywna, postanowił się skontaktować z nami. Znakomite wrażenia pierwszego spotkania sprawiły, że chęć dalszego...
konkurs-z-angielskim-na-co-dzien-iii-edycja
Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu miasta Katowic organizowane przez Lions Klub Katowice Barbórka. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w pierwszej edycji konkursu „Z angielskim na co dzień”! Nasz konkurs jest doskonałą okazją do zweryfikowania swoich kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wreszcie, jest to także...
przekazanie-wladzy-u-jantarek-05-06-2018-r
Samochody, motocykle, traktory, autobusy, rowery - wszystkie stare, przedwojenne, ale i z okresu powojennego. Kolorowe, zabawne i już nie spotykane na ulicach - stoją, wiszą i cieszą oczy swoją innością. Czemu o tym piszę? Zapewne dziwią się wszyscy oczekujący relacji z przekazania władzy! Otóż dlatego, że nasza tegoroczna uroczystość odbywała się w tak nietypowym miejscu, jakim jest Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. W tym ekscytująco innym otoczeniu, Adrianna Zalewska...
przed-wakacjami-05-06-2018-r
Wczoraj po raz ostatni przed wakacjami spotkały się członkinie naszego klubu z członkami klubu LEO Club Poznań. Było uroczyste zaprzysiężenie nowych członków wstępujących w szeregi młodych Lionów przez Gubernator Okręgu Marię Sterczewską...
festyn-w-policach-02-06-2018-r
Pierwszy czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci - Dzień Dziecka. Z tej okazji nasi przyjaciele z Polic od kilku lat organizują festyn dla swoich przyjaciół, darczyńców i sponsorów. W tym roku wydarzenie odbyło sie w sobotę 02.06.2018 w ośrodku w Policach. Na terenie nowego boiska zorganizowany został piknik dla podopiecznych i wszystkich gości z fantastycznymi atrakcjami...
koncert-dzieci-dzieciom-w-teatrze-ludowym-w-krakowie-29-05-2018-r
W dniu 29 maja miałam przyjemność być widzem na wspaniałym koncercie, zorganizowanym przez członków LC Kraków Stare Miasto w Teatrze Ludowym w Krakowie - Nowej Hucie. Koncert miał na celu zebranie funduszy dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie, którym opiekują się Koledzy z LC Kraków Stare Miasto. W programie znalazły się występy różnych zespołów: Trupy „Komedianty”, Grupy Wokalnej „Lart Studio”, Zespołu...
kolejny-dzien-dziecka-z-lionami-z-lodzi-28-05-2018-r
W dniu 28 maja 2018 roku członkowie Lions Club Łódź z okazji Dnia Dziecka zorganizowali jego obchody na terenie Teatru Muzycznego w Łodzi. W wydarzeniu tym wzięło udział prawie 350 wychowanków wszystkich domów dziecka w Łodzi. Dzięki naszym staraniom i hojności sponsorów program tego wydarzenia obejmował m.in:...
bal-wiosenny-w-lidzbarku-warminskim
To był III Bal Wiosenny zorganizowany przez Lions Klub Lidzbark Warmiński Krasicki. 6 kwietnia br. w Hotelu Krasicki bawiło się ponad 160 osób. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony m.in. na zakup aparatu Spot Vision Screener do przesiewowego badania wzroku u dzieci u młodzieży. - Urządzenie, które zamierzamy kupić, wykrywa takie wady wzroku, jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, różnowzroczność, zez czy nierówność źrenic–...
plakat-pokoju-w-legnicy-26-05-2018-r
Lioni z Lions Club Silesia Legnica ściśle współpracują z placówkami edukacyjnymi w Legnicy. Tym razem wystąpili w roli sponsorów/współorganizatorów festynu integracyjnego w zespole szkół integracyjnych. Ta okazja została wykorzystana na wręczenie nagrody dla Joanny Maciak za zajęcie 1 miejsca w ogólnopolskim konkursie na plakat o tematyce pokojowej, organizowanym przez Okręg 121 Polska. Joasi gratulujemy, a poniżej fotorelacja z tego...
xxv-lecie-lc-concordia-poznan-25-05-2018-r
25 maja 2018 r. wzięłam udział w jubileuszu XXV-lecia Lions Club Poznań Concordia. Uroczystość odbyła się w plenerze w ogrodzie Rezydencji Soleil w podpoznańskim Strzeszynie, a obecnych była większość członków aktywnego w środowisku poznańskim Klubu. Prezydent Lion Maciej Królikowski przedstawił historię Klubu, obecni mieli okazję obejrzeć wzruszającą prezentację zdjęć z całego XXV-lecia...
defibrylator-dar-lionow-ratuje-zycie
--- Treść przekazanej wiadomości --- Temat: użycie defibrylatora w galerii środkowej Data: Thu, 24 May 2018 08:15:28 +0000 Nadawca: Kowalczyk Elżbieta Adresat: Anna Uścińska Dzień dobry Pani Aniu, Dzień dobry Państwu   W pierwszych słowach jeszcze raz chcielibyśmy podziękować za Państwa dar, który już uratował życie.   Uprzejmie informuję, że w dniu...
xvi-regaty-o-puchar-prezydenta-lc-gdansk1
XVI Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk-1 już za nami... Pomimo ostrzeżeń o silnym wietrze pogoda dopisała i - jak mówiły prognozy - po dość trudnym początku - regaty przebiegały w pięknej, słonecznej aurze i żeglarskiej atmosferze. Zdobywcami pucharów Prezydenta LC okazali się wychowankowie obozów żeglarskich prowadzonych przez wiele lat w tym miejscu przez naszego kolegę Andrzeja Mizgiera- startujący rodzinnie: sternik - Łukasz Matuszewski z załogą - Bartosz...
jantarki-dla-dzieci-z-polic-12-05-2018-r
Wielofunkcyjne boisko sportowe oraz klub rowerowy dla dzieci z Domu Dziecka w Policach. Nasi przyjaciele z Ośrodka w Policach juz od kilku tygodni mogą cieszyć się nowym wielofunkcyjnym boiskiem. W sobotę 12 maja 2018 nastąpiło uroczyste otwarcie boiska sportowego, połączone z inauguracją otwarcia profesjonalnego Klubu Rowerowego. Obie inicjatywy zostały zrealizowane przy zaangażowaniu i wsparciu Lions Club Szczecin Jantar, który już od kilku lat aktywnie wspiera...
2-defibrylatory-od-lionow-na-dworcu-centralnym-w-warszawie
Drodzy Lioni Strefy Warszawskiej! Jak wiecie w sobotę 21 kwietnia br. udało nam się szczęśliwie sfinalizować projekt ufundowania defibrylatora dla podróżnych, korzystających z Dworca Warszawa Centralna. Jestem bardzo szczęśliwa, że w ten sposób uczciliśmy zakończenie obchodów 100-lecia naszej organizacji Lions Clubs International. Zrobiliśmy coś ważnego dla społeczności lokalnej, dla warszawiaków. Jednocześnie, dzięki tablicom reklamowym dołączonym do...
po-krokusy-na-turbacz
14 kwietnia br. - zgodnie z ogólnokrajowym trendem - „ruszyliśmy na krokusy”. Wybraliśmy o wiele spokojniejsze, lecz nie mniej (a może i nawet bardziej) urokliwe miejsce niż Dolina Chochołowska, bo wybralismy Turbacz w Gorcach. Wiosna na dobre już się obudziła i kwitną nie tylko krokusy, ale także wiele innych wiosennych kwiatów. W tym roku, w końcu, pogoda dopisała. Wyjście w poszukiwaniu wiosny połączyliśmy z biesiadowaniem w bacówce. Udało się rozpalić...
grzegorz-turnau-dla-mai-i-oliwii-15-04-2018-r
W niedzielę 15 maja 2018 r. w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie odbył się koncert charytatywny, na którym wystąpił Grzegorz Turnau. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Mai i Oliwii Drońskich. Organizatorem był Lions Club Krotoszyn, we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury. Sala kinowa była zapełniona do ostatniego miejsca. Przed słynnym artystą na scenie pojawił się lokalny zespół "Tacy Nie Inni" pod kierownictwem Mariusza...
akcja-szczecinskich-leosiow
W sobotę i niedzielę (14 i 15 kwietnia br.) członkowie Leo Club Szczecin 2016 zorganizowali loterię fantową w Netto Arena Szczecin podczas Targów Urody, Sportu i Zdrowia. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży losów zostanie przeznaczony na cel charytatywny - na leczenia i rehabilitację Łukasza Wala – utytułowanego zawodnika klubu Kejza Team Judo z Rybnika (19 lat). Młodzież pozyskała nagrody rzeczowe od wielu sponsorów. Około 500 losów...
swiateczny-prezent-od-lc-gdansk-gedania
Od 24 lat pomagamy dzieciom, głównie tym, które wymagają specjalnej troski: chorym, niepełnosprawnym, sierotom. Dla nich wybudowaliśmy - "Ogrody Marzeń" przy Zespole Szkół Specjalnych w Gdańsku, dla nich wyposażyliśmy kilka pracowni zajęć praktycznych przy tej szkole, dla nich wybudowaliśmy przy finansowej pomocy z całego świata - "Ogrody Korczaka". Przez te lata zebraliśmy i wydatkowaliśmy na te cele grubo ponad 800.000 złotych. Teraz prezentujemy...
lioni-w-oratorium-marianum-17-03-2018-r
Wspaniały koncert uświetniający 100-lecie Lions Clubs International, zorganizowany przez LC Wrocław m2m odbył w sobotę 17.03.2018 r. w Oratorium Marianum we Wrocławiu. Wiele godzin przygotowań i prób okrkiestry, a potem tylko 1,5-godzinna przygoda z muzyką poważną... Aż szkoda, że tak krótka! Kompozycje Wiesława Maluchy zostały nagrodzone długimi brawami. Były też bisy....
wizyta-ii-wiceprezydenta-swiatowego-yun-jul-choi-w-polsce
W dniach 12 – 16 marca br. gościł w Polsce pochodzący z Korei Południowej II Wiceprezydent Światowy LCI Yun-Jul Choi wraz z małżonką. Jego wizyta po różnych krajach Europy była organizowana przez profesjonalne biuro podróży, a Wiceprezydentowi asystował przedstawiciel Centrali LCI – Gary Serafini. Przedstawiciele naszego Okręgu towarzyszyli mu w wybranych przez niego spotkaniach – w Gdańsku obecni byli PDG Wiesław Makarewicz i PDG Katarzyna Gebert, w Warszawie...
pracowita-zima-lc-gedania-gdansk
Zaczęło się 8 stycznia 2018 r. kiedy przedstawiciel producenta (Welch Allyn) przywiózł nam aparat Spot Vision Screener do przesiewowego badania wzroku. Rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego lioneskiego programu "Wzrok naszych dzieci". Pieniądze na zakup tego aparatu pozyskaliśmy dzięki grudniowemu koncertowi "Pomoc niesie uśmiech". Mogliśmy więc przygotować cały program szkoleń, opracować zasady i procedury działania, zakupić urządzenia i materiały...
w-sloncu-hellady-10-03-2018-r
Członkinie LC Elbląg Truso organizują na początku każdego roku wieczór charytatywny z cyklu "Kolacje Klimatyczne Świata". W tym roku obecni goście - poprzez muzykę, taniec i kosztowanie potraw regionalnych mieli okazję poznać piękno Grecji. Celem wieczoru „W słońcu Hellady” było zebranie funduszy na budowę sensorycznego placu zabaw w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu...
mieszkanie-dla-wychowanka-domu-dziecka-10-03-2018-r
W dniu 10 marca 2018 roku odbyło się przekazanie wyremontowanego mieszkania w Zgierzu wychowankowi domu dziecka w Dąbrówce Wielkiej. Remont generalny mieszkania został sfinansowany przez Lions Club Łódź....
ii-kobiecy-turniej-gry-w-kregle-9-03-2018-r
Za nami II Kobiecy Turniej Gry w Kręgle organizowany przez Lions Club Duszniki Zdrój, który odbył się 9 marca br., w Wellness & SPA Werona w Dusznikach Zdroju. Impreza jest kontynuacją projektu imprez z okazji 100 lat Lions Clubs International. W tym roku celem imprezy było zebranie środków na wsparcie finansowe zakupu projektora dla pracowni Języka Angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku. Udział w turnieju zadeklarowało 13 kobiecych...
lions-club-elblag-truso-zagral-dla-jedynki-9-03-2018-r
W piątek 9 marca 2018 roku w Elblągu odbył się charytatywny turniej "Gramy dla Jedynki", którego celem było zebranie funduszy na budowę sensorycznego placu zabaw w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu. Gościem turnieju była Helena Pilejczyk oraz dziennikarz sportowy Rafał Patyra. Licznie turniej odwiedzili elblążanie. Prezydent Krystyna Paterek wraz z Członkiniami Lions Club Elbląg Truso przekazały w trakcie turnieju czek w wysokości 20 000 zł z...
wreczenie-certyfikatow-stypendialnych-dla-uczniow-z-liceum-plastycznego-w-gdyni-06-03-2018-r
W dniu 6 marca 2018 r. po raz kolejny członkinie LC Gdańsk Amber wręczyły certyfikaty stypendialne dla uczniów Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie. Od lat wspieramy uczniów tej szkoły - fundując stypendia dla zdolnej młodzieży a wymagającej finansowego wsparcia. Program stypendialny to jeden z naszych stałych i długoletnich programów. Od 3 lat udało nam się rozszerzyć nasz program o większą ilość uczniów dzięki norweskiej firmie Jotun, która wspiera naszą...
dzien-kobiet-2018
Tegoroczny Dzień Kobiet mimo wielu trudności, które musiałyśmy pokonać, był imprezą ze wszech miar udaną, a przede wszystkim owocną. Lions Club Szczecin Jantar znany jest z tego, że pokonywanie trudności pobudza nas do większej aktywności w działaniu. Najtrudniejsze było znalezienie nowego miejsca, nadającego się na zorganizowanie takiej dużej imprezy. Hotel Novotel w Szczecinie użyczył nam swoich pomieszczeń za darmo, za co im serdecznie dziękujemy. Udało się nam zgromadzić ogromną...
wyspiewalismy-nadzieje
W czwartek 1 marca br. w Puckim Hospicjum pw. Św. Ojca Pio miała miejsce miła uroczystość przekazania przez członkinie Lions Klub Gdańsk Amber dwóch czeków - darowizn o wartości 40.000 zł każdy! Jeden dla Hospicjum Domowego im.Św.Judy Tadeusza w Wejherowie i Hospicjum im.św.Ojca Pio w Pucku. Środki pozyskane zostały podczas koncertu charytatywnego "Wyśpiewaj nadzieję", który odbył się 11 lutego 2018 r. w Filharmonii Kaszubskiej w...
nowa-energia-u-jantarek
We wtorek 20 lutego 2018 roku odbyło się comiesięczne formalne spotkanie członkiń klubu LC Szczecin Jantar. To wydarzenie tym razem było szczególne i wyjątkowe - do naszej lioneskiej społeczności dołączyła nowa członkini - Agata. Uroczystą ceremonię rozpoczął koncert smyczkowy uczennic Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie pod "batutą" pani Małgorzaty Wieland. Występ artystek kapitalnie uświetnił uroczystość i okazał się przeżyciem wyjątkowym i niezapomnianym! Po...
final-programu-skrzypce-dla-amelii
Amelia Maszońska uświetniła finał programu polskich Klubów Lions „Skrzypce dla Amelii”. Uroczyste przekazanie czeku o wartości 15.300 zł odbyło się 18 lutego 2018 r. w Sali Białej Urzędu Miejskiego w Poznaniu z inicjatywy członkiń LC Poznań Polonii. Pomysłodawcą, koordynatorem i opiekunem całej akcji była Joanna Szafarkiewicz. W uroczystości udział wzięli Gubernator Okręgu Maria Sterczewska, Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, Starosta poznański Jan Grabkowski...
honorowe-wyroznienie-lc-koscierzyna
12 lutego 2018 r. Lions Club Kościerzyna został uhonorowany przez Biskupa Pelplińskiego i Starostę Kościerskiego Jubileuszowym Medalem im. Matki Teresy z Kalkuty w dowód uznania za 15-letnią działalność Klubu na rzecz chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących Gabriel Greinke Prezydent LC Kościerzyna kadencji 2017/2018
tango-dla-wszystkich-z-lc-warszawa-arka
Tegoroczną ostatnią sobotę karnawału (10 lutego 2018 roku) spędziłyśmy wraz z naszymi gośćmi w rytmie tanga. Dzięki uprzejmości władz Akademii Sztuk Pięknych po raz pierwszy miałyśmy przyjemność zaproszenia naszych gości do Nowej Auli ASP w Warszawie, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim nr 37. W gościnnych progach tego obiektu zorganizowałyśmy nasz jubileuszowy - już XV (sic!) - koncert charytatywny, którego bohaterami była Formacja Tango Para Todos (tango dla wszystkich) w składzie...
pracowity-styczen-lionek-z-lc-poznan-polonia
W styczniu 2018 roku, po okresie świątecznym, Lionki z LC Poznań Polonia ruszyły do pracy. Czekały nas dwa ważne wydarzenia. 11 stycznia w Auli Nowej odbył się uroczysty koncert pt. „Podróż Zimowa”, otwierający obchody 40-lecia Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Podczas koncertu prezydent LC Poznań Polonia Barbara Jakimowicz wręczyła młodemu, uzdolnionemu fleciście Michałowi Szymańskiemu promesę stypendium na rok 2018 w kwocie całkowitej 5000...
kazimiera-milanowska-lc-poznan-patria
  Z smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci ś.p. Kazimiery Milanowskiej, która była  faktyczną inicjatorką założenia pierwszego polskiego klubu Lion - LC Poznań Patria. W czasach kiedy powstawał ten klub LCI nie dopuszczał myśli o możliwości powstawania żeńskich klubów Lions i Kazimiera Milanowska po prostu namówiła męża i syna aby firmowali jej inicjatywę.   W jednym z numerów The Lion in Poland   z 1997 roku zamieściłem wywiad z...
to-byl-bal-27-01-2018-r
Już po balu - wracamy do zwykłego dnia... Muszę się jednak pochwalić, że członkowie LC Duszniki Zdrój dostali wysoką ocenę za jego organizację od naszego Strefowego Jurka Ciesiula :), który spędził z nami całą noc... A teraz parę szczegółów. Kolejny już raz zaprosiliśmy naszych gości i przyjaciół do magicznego Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju. Miejsca z ciekawą przeszłością i niemalże 200-letnią tradycją koncertów charytatywnych. Bo nie wszyscy...
vii-biesiada-charytatywna-w-policach
Szanowni Państwo, siódma doroczna Biesiada Charytatywna Lions Clubu Police jest już za nami. W wyniku ofiarności uczestników Biesiady i nie tylko udało zebrać się w przybliżeniu 10 tys zł. dla SOSW 1 na projekt boiska, ok 10 tys zł. na leczenie p. Małgorzaty Dyszkant i około 6 tys. zł na rehabilitację dziewczynek Zuzi i Lenki. Środki jeszcze spływają, więc dokładne informacje podamy w późniejszym czasie...
bialo-czarny-bal-w-lesznie-18-11-2017-r
Członkinie Lions Club LESZNO 2000 tradycyjnie w listopadzie 2017 r. zaprosiły swoich znamienitych Gości do przepięknego Zamku w Rydzynie. Tam w chłodny listopadowy piątek klubowiczki przygotowały historyczne sale, przybierając je w kolory bieli i czerni. Dostojna Sala Balowa wypełniła się biało-czarnymi balonami, które przywiązane do krzeseł tworzyły wspaniały nastrój razem z innymi elementami wystroju. W sobotę wieczorną porą my - ubrane zgodnie z tegoroczną konwencją -...
iii-turniej-pilki-noznej-o-puchar-prezydenta-lc-krotoszyn
W dniach 20-21 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbył się kolejny turniej piłkarski o Puchar Prezydenta LIONS CLUB Krotoszyn pod patronatem Burmistrza Krotoszyna. Do naszego miasta zjechały zespoły z rejonu Powiatu Krotoszyńskiego oraz wielkopolski. W dniu 20 stycznia jedenaście zespołów w kategorii orlik walczyło o miano najlepszej drużyny turnieju. "To już nasz kolejny turniej zorganizowany dla dzieci, nie tylko z powiatu...
xv-bal-charytatywny-lc-koscierzyna
W sobotę 20 stycznia 2018 roku w Starym Browarze w Kościerzynie po raz piętnasty członkowie LC Kościerzyna zorganizowali doroczny Bal Charytatywny dla przyjaciół i sympatyków swojej działalności, którzy nierzadko okazują się hojnymi darczyńcami. W tym roku frekwencja była wyjątkowa – zawdzięczamy to m.in. popularności naszego Prezydenta Gabriela Greinke i LC Kościerzyna – w ostatnich miesiącach jest o nas dość głośno na Kaszubach, gdyż pomogliśmy wielu osobom...
charytatywny-bal-kapelusz-i-melonik
Charytatywny Bal "Kapelusz i melonik" zorganizowany przez mój klub LC Katowice Barbórka odbył się 20 stycznia 2018 w Domu Przyjęć "Calvados" w Katowicach. Jego celem było zebranie pieniędzy na dwuletnie stypendia językowe dla podopiecznych z domów dziecka w Katowicach. To drugi rok naszej akcji dla obecnie czwórki uczniów LO. Wszyscy, zgodnie z tematem balu, przybyli w przepięknych nakryciach głowy. Były kapelusze, toczki, cylindry,...
xii-koledowanie-z-amberkami
Nasze XII Kolędowanie Amberek za nami. Możemy być dumne, że ten wspólny styczniowy wieczór stał się już naszą tradycją. Tym razem nie dopisał nam śnieg ale dopisali znamienici goście, znajomi i przyjaciele. Nie zawiódł jak zwykle nasz patron Past Gubernator Alek Tomaszewski, mimo swoich 90 lat w pełnej formie i kondycji, jak zwykle dopisali Past Gubernator Wiesław Makarewicz z małżonką, prezydenci i członkowie wszystkich trójmiejskich klubów Lions: LC...
xxvi-jarmark-bozonarodzeniowy-zlota-niedziela-16-17-12-2017-r
Już po raz 26 Lioni przygotowali jarmark bożonarodzeniowy "Złota Niedziela" na krotoszyńskim Rynku. Członkowie Klubu i ich rodziny angażują swój czas, aby zrobić stoiska handlowe z gastronomią, grill, domowe ciasto, ozdoby świąteczne, jemiołę, choinki, świeczki i loterię fantową. W tym roku swoje stoika miał również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie, Członkowie LEO Club Zamek w Koźminie Wielkopolskim i Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Jak co roku naszym celem...
wigilia-z-milusinskimi-z-polic-15-12-2017-r
W miniony piątek, 15 grudnia 2017 r. udałyśmy sie do naszych przyjaciół z Polic, w odpowiedzi na zaproszenie na uroczystości wigilijne. Z wielką radością wzięłyśmy udział w tym wydarzeniu, mając na uwadze wspominania wspólnego, zeszłorocznego świętowania. Wśród zgromadzonych gości odnalazłyśmy wiele znajomych twarzy - sponsorów i przyjaciół, naszych Przyjaciół z Domu Dziecka, byli również przedstawiciele Starostwa Police. Dzieci fantastycznie...
lioneski-mikolaj-w-dabrowce-12-12-2017-r
e wtorek 12 grudnia 2017 roku w Domu Dziecka w Dąbrówce koło Zgierza odbyło się spotkanie świąteczne. na którym dzieci zaprezentowały pięknie przygotowane przedstawienie bożonarodzeniowe, a Święty Mikołaj w towarzystwie trzech księżniczek wręczył prezenty podarowane przez łódzki Klub Lions...
czarowny-wieczor-leo-club-szczecin-2016-06-12-2017-r
6 grudnia w środę członkowie Leo Club Szczecin 2016 zorganizowali klimatyczny świąteczny wieczór z muzyką, dekorowaniem bombek i pierniczków. W imieniu Klubu dziękujemy wszystkim, którzy przyszli na koncert! Podczas imprezy zbierano pieniądze na wsparcie podopiecznych Domu Samotnej Matki w Szczecinie i - możemy śmiało tak powiedzieć - zbiórka ta zakończyła się sukcesem! Bez wątpienia, przyczynili się do tego wyjątkowi artyści, którzy uświetnili nasz wieczór swoimi...
sw-mikolaj-w-krotoszynskim-szpitalu-6-12-2017-r
Jak co roku 6 grudnia, członkowie Lions Club Krotoszyn wraz ze Świętym Mikołajem odwiedzili dzieci, które w tym dniu były hospitalizowane w krotoszyńskim szpitalu. Święty Mikołaj wraz personelem szpitala podarowali małym pacjentom odrobinę radości. Święty Mikołaj przekazał maskotki i słodycze, życzył wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Mikołajki to nasza cykliczna akcja, w którą Lions Club Krotoszyn włącza się od wielu...
v-otwarcie-kuferka-lionek-w-elblagu-5-12-2017-r
5 grudnia 2017 roku w Restauracji Amore Mio w Elblągu spotkało się wiele Pań, które postanowiły wesprzeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Członkinie LC Elbląg Truso po raz piąty zorganizowały Kuferek Lionek, na którym można było nabyć wiele ciekawych artykułów. Atmosfera świąt towarzyszyła obecnym przez cały wieczór, była radość, emocje i rywalizacja przy wyborze interesujących darów...
lions-quest-team
PRZEWODNICZĄCA KOMISJI LIONS QUEST Dyrektor Programu Lions Quest Polska (od IX'2016) HANNA SOBIECH LC Warszawa Arka tel. 692 403 947 e-mail: h.sobiech@lions.org.pl darowizny na realizację programu LIONS QUEST w Polsce można dokonywać na: Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, 60-348 Poznań, ul. Skarbka...
warsztaty-lions-quest-w-wyszkowie-22-25-04-2017-r
Tym razem gospodarzem warsztatów Lions Quest był Zespół Szkół w Wyszkowie. Warsztaty zostały zorganizowane przez jeden z klubów warszawskich LC Warszawa Arka oraz Dyrektora Programu Lions Quest Polska Hannę Sobiech. Wzięło w nich udział 28 nauczycieli z Zespołu Szkół oraz dwie wychowawczynie z Ostrołęki, które latem będą prowadzić obóz dla dzieci z gminy Łochów. Przez trzy dni przemierzały 150 km po to, żeby uczestniczyć w...
kolejny-uroczysty-wieczor-koncertowy-26-11-2017-r
26 listopada 2017 roku Lions Club Gdańsk Neptun zorganizował dwudziesty siódmy charytatywny uroczysty wieczór koncertowy. W tym roku dla naszych gości wystąpili: zespół Orkiestra CoOperate Art z Poznania prezentując muzykę filmową oraz Lwowska Fala ze Lwowa prezentując najpiękniejsze piosenki i przyśpiewki. Lwowską falę prowadził swoim wspaniałym głosem Adam Domurat - Dyrektor Artystyczny. Charytatywny Uroczysty Wieczór Koncertowy to główna, doroczna...
xx-bursztynowy-bal-charytatywny-25-11-2017-r
W tym roku 25 listopada członkinie LC Szczecin Jantar świętowały XX bal i XIX-lecie istnienia Klubu. W pięknych salach Hotelu Radisson Blu w Szczecinie zebrało się ponad 100 osób, które odpowiedziały na zaproszenie stowarzyszenia. Wśród nich znaleźli się zarówno przyjaciele Klubu, Lioni z innych Klubów Lions oraz liczna grupa gości z Niemiec. Swoją osobą uświetniła to wydarzenie Maria Sterczewska - Gubernator Okręgu 121 Polska. Tegoroczna gala przygotowana...
xv-lecie-lc-szczecin-rainbow-bridge-24-11-2017-r
W dniu 24 listopada 2017 r. w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ul. Staromłyńskiej 13 w Szczecinie z okazji uczczenia rocznicy 100-lecia Ruchu Lions i XV-lecia działalności Lions Club Szczecin Rainbow Bridge odbył się koncert charytatywny „Usłysz więcej”. Koncert powstał dzięki współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie i z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.Uzyskane z koncertu środki przeznaczone zostały na potrzeby...
laptop-dla-malgosi-20-11-2017-r
Relacja Małgosi Jażdżewskiej ze spotkania z Amberkami W listopadowe przedpołudnie trzy Panie z Lions Club Gdańsk Amber wybrały się do Trzebunia aby wręczyć mi wymarzony prezent. Od samego rana czekałam na ich przyjazd. Gdy przyjechały powitałam je ciepłym uśmiechem, prezent został wręczony, za który serdecznie podziękowałam.smiley Zaczęliśmy rozmowę, ale widząc moje zniecierpliwienie jedna z Pań pomogła mi szybko rozpakować prezent, by zobaczyć co jest w środku. Podekscytowanie wzięło...
el-tango-w-poznaniu-19-11-2017-r
Tradycyjnie w listopadzie członkinie LC Poznań Polonia zaprosiły na muzyczne wydarzenie w Rytmie ”El Tango” do klubu Blue Note w Poznaniu. Sympatyków naszych koncertów powitała prezydent klubu Barbara Jakimowicz, a byli wśród nich: gubernator Maria Sterczewska, past gubernatorzy: Elżbieta Antoszewska, Paweł Cieśliński, Mariusz Szeib, Daniel Wcisło oraz licznie przybyli goście w tym silna grupa z LC Jarocin. W obiecującą, muzyczną część wieczoru wprowadziła...
arie-na-dobry-wieczor-12-11-2017-r
12 listopada 2017 r. Lions Club Gdańsk Amber po raz kolejny zorganizował spotkanie, na którym wspólnie z przyjaciółmi, hojnymi darczyńcami oraz wieloma Lionami staraliśmy się zebrać wystarczające środki, aby w życie poszkodowanych przez kataklizmy lub inne nieszczęścia wnieść odrobinę ulgi i radości. Nie pozostajemy obojętne na wyzwania losu i w miarę swoich możliwości służymy pomocą – naszym lioneskim mottem jest przecież “we...
festiwal-piosenki-niewidomych-krakow-2-5-11-2017-r
Drodzy Lioni z  Klubów krakowskich, dziękuję w imieniu swoim i Okręgu za piękne dni ostatniego weekendu - trzeciej edycji Festiwalu  "Sounds from the Heart"  - piosenek wykonywanych przez osoby niewidome i niedowidzące. Festiwal dostarczył nam wielu wzruszeń a wykonawcy reprezentujący czasem bardzo dalekie kraje świata zapewnili doznania artystyczne na najwyższym poziomie. Kluby krakowskie z nieocenionym Jackiem Legendziewiczem na czele (LC Kraków Stare...
wzrok-naszych-dzieci-x-2017
W dniach 18, 19 i 22 września 2018 r. nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu do przesiewowego badania wzroku w ramach projektu ogólnopolskiego Wzrok Naszych Dzieci. 1VDG Irek Maj razem z przedstawicielami WelchAllyn prezentowali działanie, uczyli posługiwania się autorefraktometrem VS-100S-2 i zapisywania oraz udostępniania wyników odpowiednio przedstawicielom klubów z Wrocławia, Legnicy, Poznania, Barlinka, Warszawy i Lidzbarka...
glos-z-serca-2-4-11-2017-r
III Światowy Festiwal Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca” - festiwal nie mający równego w świecie. Cieszę się z tych spotkań – bo to fantastyczni ludzie pełni optymistycznego uroku i talentu muzycznego. Wielu tzw. „uznanych” artystów mogłoby uczyć się od Nich profesjonalizmu i pokory życiowej. Wielka radość móc występować z nimi na tej samej scenie – powiedział o Wykonawcach Festiwalu Piosenki dla Niewidomych – Hadrian Tabęcki...
plac-zabaw-dla-sosw-w-elblagu-3-11-2017-r
W dniu 3 listopada br. członkinie Lions Club Elbląg Truso uczestniczyły w uroczystym otwarciu sensorycznego placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu. Podczas uroczystości Dyrekcja jak i grono pedagogiczne SOSW nr 1 w Elblągu zaprezentowali zebranym gościom, w tym lokalnym partnerom, młodzieży i rodzicom korzyści, wynikające z funkcjonowania placu zabaw na terenie Ośrodka...
lioni-tureccy-dla-uchodzcow
W trakcie Europa Forum, ktore odbyło się w X'2017 r. w Montreux w Szwajcarii, gubernatorzy europejskich Okręgów podjęli decyzję, że lioneska pomoc dla uchodźców z Syrii koordynowana będzie przez Lionów z Okręgu 118 Turcja, którzy już drugi rok realizują programy pomocowe na wielką skalę. Wspierani są dużymi funduszami przez LCIF, dzięki czemu wsparcie dla uchodźców realizowane jest metodycznie i według ustalonej na miejscu hierarchii potrzeb i...
koncert-i-charter-klubu-leo-29-10-2017-r
W Akademii Muzycznej w Katowicach, 29 października 2017 r., odbył się Uroczysty Koncert Akademickiej Orkiestry Dętej z okazji 100 lecia Lions Clubs International. Wśród gości wieczoru obecna była Pani I Wicegubernator Okręgu 121 Polska Ewa Hełka oraz delegacja z Leo Club Wrocław United Society. Przed koncertem swój Charter miał nowo powstały Leo Club Katowice Clout of Youth. Członkami tego Klubu są licealiści ze szkół Adama Mickiewicza, Melchiora Wańkowicza, Stanisława...
22/10/2017
holandia-2017-2
Od najmłodszych lat Holandia była dla mnie krajem, o którym praktycznie nic nie wiedziałam. Pamiętałam jedynie, że jest to małe państwo, znajdujące się na północy Europy, znane z powodu tulipanów, wiatraków, rowerów oraz popularnego Amsterdamu. Jednak dzięki Leo Polska dostałam szansę na wyjazd w lipcu 2017r. na wymianę do Holandii i mogłam doświadczyć na własnej skórze, jak wygląda życie w tym kraju. Mogę szczerze przyznać, że podróż tam była...
wlochy-2017-2
Pobyt u host family wspominam bardzo dobrze. Pozytywnie zdziwił mnie fakt, że większość poznanych przeze mnie osób (w tym moja host family) mówiła po angielsku. Na poprzedniej wymianie w Japonii był duży problem z dogadaniem się w tym języku. Włoska rodzina chętnie odpowiadała mi na pytania i opowiadała o kulturze czy zwyczajach. Zabierali mnie tez w różne miejsca (byliśmy w Mediolanie oraz pojechaliśmy na kilka dni do drugiego domu mojej Host Family nad morzem). Podobało mi...
22/10/2017
usa-2017
Pobyt w Ameryce był bardzo udany i zapadnie mi na długo w pamięci. Był to mój pierwszy wyjazd do Stanów. Podróż swoją rozpocząłem w Warszawie w dniu 29.07.2017 wylotem do Frankfurtu, we Frankfurcie przesiadłem się na samolot do Atlanty. Podróż przez Atlantyk dostarczyła mi dużo wrażeń. Ostatnim etapem podróży był przelot do Denver w stanie Colorado. Na lotnisku przywitał mnie Pan David Meek który zaprosił mnie do restauracji gdzie mogłem zjeść...
rak-to-nie-wyrok-21-10-2017-r
LEO Club Szczecin 2016 angażuje się w promowanie badań kontrolnych 21 października 2017 r. królował u nas kolor różowy - tego dnia odbył się w Szczecinie kolejny Marsz Różowej Wstążki. Klub LEO Szczecin 2016 już po raz drugi z rzędu włączył sie w pomoc w jego organizacji. Marsz, koordynowany przez panią Joannę Sawicką-Budziak w tym roku przeszedł na trasie od Urzędu Miasta Szczecin do Pałacu Ziemstwa Pomorskiego na ul. Wyzwolenia. Łącznie udało nam się napompować...
wyroznienia-na-konwencji-w-bedlewie-14-10-2017-r
Lionki z LC Poznań Polonia wyróżnione na Konwencji w Będlewie Cała nasza klubowa reprezentacja została wyróżniona przez Gubernatora R. Bielickiego w uznaniu zasług dla ruchu Lions...
niemcy-2017-wald-und-die-welt
Programy wymiany młodzieżowej realizowane są na całym świecie już od wielu lat. Podstawowym celem organizowania dla takich wyjazdów jest umożliwienie młodzieży wzięcia czynnego udziału w życiu rodziny i środowiska w obcym kraju. Poznanie innych możliwości, innego światopoglądu sprawia, że uczestnik zaczyna dostrzegać inne perspektywy w każdej dziedzinie życia, a tym samym rozwija swoją empatię i wrażliwość na analogie i różnice kulturowe. Fundamentem realizacji Międzynarodowego...
08/10/2017
dania-2017
W czasie wakacji 2017 brałem udział w międzynarodowym obozie oraz mieszkałem u Host Family w Danii, dzięki Lions Club Szczecin Jantar. Mój pobyt trwał 3 tygodnie, od 15/07 do 05/08. W obozie udział brała młodzież z całego świata w wieku 17-22 lat. Moim miejscem docelowym w Danii było miasto Kolding. W przeddzień wyjazdu, noc spędziłem u członkini organizacji p. Ewy Nieżychowskiej, która odwiozła mnie na autobus następnego ranka. Podróż trwała 12 godzin włącznie z przesiadką...
z-okazji-100-lecia-07-10-2017-r
LIONS CLUB WROCŁAW WRATISLAVIA jubileusz 100-lecia powstania Lions Clubs International uczcił wspaniałym koncertem w sobotni wieczór 7 października 2017 r. Zaproszeni zostali: Filharmonia Klasyczna Klassiche Philharmonie NordWest z Niemiec pod dyrekcją Urlicha Sembraua – Liona z naszego zaprzyjaźnionego klubu LC Hoya oraz Sygit Band – zespół założony przez członków klubu Rotary, w którym wystąpili znani wrocławscy profesorowie. Mieliśmy okazję posłuchać...
iii-swieto-pieczonego-ziemniaka-7-10-2017-r
III Święto Pieczonego Ziemniaka  odbyło się 7 października 2017 roku w Brzostkowisku. Mimo deszczowej pogody wiele osób przybyło na rodzinną biesiadę. Tym razem elbląskie Lionki zbierały fundusze na budowę sensorycznego placu zabaw w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu....
dzien-psiaka-i-kociaka-01-10-2017-r
W niedzielę 1 października br. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystym otwarciu Domu Kota w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej k/Szczecina, które pomogliśmy zorganizować. Uroczystości towarzyszył festyn, podczas którego można było dobrze się bawić i smacznie zjeść: był tam kiermasz ciast, rozmaite konkursy oraz koncerty. Najmłodsi na pewno się nie nudzili - z pomalowanymi buźkami mogli wesoło bawić się na terenie festynu, np. na dmuchanych...
tenis-ziemny-to-piekna-dyscyplina-sportowa-01-10-2017-r
Tenis wywodzi się od francuskiego słowa „tenez!” będącego formą trybu rozkazującego od czasownika „tenir” oznaczającego: Gramy! Serwuję! I tak właśnie wczesną jesienią, na pięknym obiekcie tenisowym Centrum Tenisowe Sobota od 2013 roku możemy wołać do Naszych Kochanych Zawodników: Tenez! Gramy! Pierwszego października 2017 roku po raz piąty, jubileuszowy (oczywiście był pyszny tort z tej okazji) graliśmy w tenisa. W tym roku naszym zadaniem jest rozpoczęcie...
pracowite-swietowanie-jubileuszu-x-lecia-stowarzyszenia-po-to-jestem-30-09-2017-r
W sobotę 30 września 2017 roku odbył sie Jubileusz Stowarzyszenia "Po To Jestem", z którym nasz Klub realizował wspólne projekty dla dzieci z Polic, miedzy innymi innowacyjne zajęcia dogoterapii. Obchody X-lecia świętowane były nietypowo i bardzo pracowiciee. Stowarzyszenie otrzymało od UM Szczecin siedzibę dla swojej działalności, która wymagała remontu. Udało sie zorganizować materiały od Firmy CASTORAMA oraz pomoc fachowców. Bardzo czynnie włączyły sie w...
dzien-chlopaka-z-amberkami-w-gdyni-28-09-2017-r
W czwartek 28 września 2017 roku w czwartek rano po raz kolejny przedstawicielki naszego Klubu spotkały się z dziećmi, nauczycielami, dyrekcją oraz rodzicami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni. Uroczyście oddałyśmy do użytku pracownię gastronomiczną w szkole. Lions Club Gdańsk Amber tym razem wyposażył kuchnię, która będzie służyć wychowankom szkoły w przygotowaniach do samodzielnego życia. Zakupiłyśmy m. in. lodówkę, kuchenkę, naleśnikarkę, miksery i...
szczecinek-2017-oboz-w-ramach-wymiany-mlodziezy
Nie wierzyłam, że uda mi się zorganizować obóz w niecałe 3 tygodnie przed dniem jego rozpoczęcia – a jednak udało się! Międzynarodowy Obóz LCI Szczecinek '2017 był zaplanowany na 9 dni, z czego 6 dni w Szczecinku i 3 dni w Warszawie. Gdy się dowiedziałam, że poza prowadzeniem obozu muszę się również zająć jego zorganizowaniem, to rzuciłam się w wir pracy. Na szczęście w Warszawie pomogła mi Ela Kułakowska- koleżanka z mojego klubu (LC Warszawa Arka) i jej...
the-future-of-peace-edycja-2017
  Rozstrzygnięto konkurs „Plakat Pokoju” dla dzieci. I tak: I  miejsce zajęła praca DOMINIKI  PACZEK sponsorowanej przez LC Szczecin JANTAR . Gratuluję. Praca została wysłana w terminie do LCI celem wzięcia udziału w dalszych eliminacjach konkursu światowego. W polskiej edycji  nagrody otrzymują : 1. Joanna MACIAK  -   sponsor  LC Legnica SILESIA 2. Sandra  SZPONAR -  sponsor...
24/09/2017
norwegia-2017
W tym roku po raz pierwszy wzięłam udział w programie wymiany Lions. Bardzo chciałam pojechać do Norwegii i z pomocą członków Klubu udało mi się pojechać na wymarzony obóz – Lions Youth Camp Hardangervidda. Od początku wiedziałam, że ten wyjazd będzie dla mnie niezwykły – nie tylko dlatego, że po raz pierwszy miałam brać udział w Wymianie, lecz też dlatego, że sam obóz miał mieć charakter survivalowy. Można powiedzieć, że moje „próby...
25-rocznica-powstania-lc-poznan-rotunda-23-24-09-2017-r
W dniach 23 i 24 września 2017 roku odbyły się obchody 25 rocznicy powstania Lions Club Poznań Rotunda. Przesłaniem organizacji jubileuszu było przypomnienie wielu działań charytatywnych podejmowanych w tym okresie przez członków klubu oraz celebrowanie święta w obecności zaproszonych gości. Zgodnie z wcześniejszymi, klubowymi ustaleniami, pomysłami dotyczącymi przygotowania harmonogramu jak i samych uroczystości zajęli się past gubernatorzy; Paweł Cieśliński, Daniel Wcisło, Mariusz Szeib...
wojciech-drabowicz-in-memoriam-2017-24-09-2017-r
Jeden ze znaków rozpoznawczych naszego stowarzyszenia, doroczny koncert „Wojciech Drabowicz in memoriam – Głosy przyjaciół” , już po raz dziewiąty okazał się wielkim sukcesem. Jest to opinia zarówno nas, członków LC Poznań Rotunda, publiczności, jak również krytyków i komentatorów życia muzycznego Poznania, z red. Ewą Mikołajewską z Polskiego Radia na czele. Na zorganizowanym przez nas koncercie wystąpili utytułowani polscy...
20/09/2017
peru-2017
Dzień dobry! Już wróciłam z Peru i chciałam się podzielić wrażeniami i serdecznie podziękować za danie mi możliwości pojechania tam :) W Peru było cudownie, kraj niesamowity i bardzo różnorodny (można zobaczyć zarówno dżunglę jak i pustynię)! Ludzie w Peru bardzo sympatyczni, ciepli i zawsze uśmiechnięci i taka też była moja host family. Obóz był pełen atrakcji i co najważniejsze dla mnie, bardzo dużo zwiedzania. Było nas tam około 20, większość...
20/09/2017
wlochy-2017
Nazywam się Paweł Szwed, mam 17 lat i mieszkam w Turku, w Polsce. W dniach 30.06-21.07.2017 r. miałem przyjemność wziąć udział w Lions Youth Camp we Włoszech. W obozie uczestniczyło łącznie 10 osób; Razem ze mną był Oskarz Meksyku, Ege z Turcji  i Bobby z Teksasu (przede wszystkim! A dopiero potem z USA) oraz Nadjaz Danii, Anika z Finlandii, Sabrina z Niemiec, Daniela z Peru, Ada z Tajwanu oraz Adel z Węgier. Pierwszy tydzień spędziliśmy w Rzymie. Zakwaterowani zostaliśmy w...
wymiana-mlodziezy-2017-pani-yeti-krowki-i
Międzynarodowa Wymiana Młodzieży (YCE) to jeden ze światowych programów Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions (Lions Clubs International). Udział w obozach zagranicznych stwarza młodym ludziom jedyną w swoim rodzaju okazję spotkania nowych przyjaciół, poznania innych krajów, ich kultury i obyczajów, a z drugiej strony – możliwość pokazania im własnego kraju. Wszyscy uczestnicy tego programu stają się więc jednocześnie ambasadorami przyjaźni,...
symfonia-varsowia-na-jubileusz-15-lecia-lc-barlinek-17-09-2017-r
Jednym z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych, indywidualność naszych czasów - Krzysztof Meisinger, który uświetnił wraz z Symfonia Varsowia jubileusz 15-lecia Lions Club Barlinek, zwrócił się do mnie w maju tego roku, o pomoc przy organizowanym przez niego evencie. Chodziło o rozpropagowanie wydarzenia: "Meisinger Music Festiwal" którego był pomysłodawcą i organizatorem. Kiedy poznałem program eventu, zrodził się we mnie pomysł aby...
przedprapremierowy-pokaz-wiedzmina-14-09-2017-r
Przedprapremierowy pokaz musicalu „Wiedźmin” na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego w reżyserii i adaptacji Wojciecha Kościelniaka z muzyką Piotra Dziubka, choreografią Liwii Bargieł i scenografią Damiana Styrna odbył się w dniu 14.09.2017 r. Pokaz musicalu poprzedziło spotkanie zgromadzonej publiczności w sali widowiskowej (razem ponad 1040 osób) z 30 minutową prezentacją przygotowaną przez LC Gdynia. Zgromadzonych gości, sponsorów, Lionów reprezentujących...
wizyta-pani-gubernator-14-09-2017-r
W dniu 14.09.2017 r. na zaproszenie LC Gdynia na przedprapremierowy pokaz spektaklu „Wiedźmin” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni gościła Pani Gubernator Okręgu 121 Polska Maria Sterczewska z Poznania. Gospodarzami spotkania powitalnego byli Pan Prezes OPEC Janusz Różalski, Aleksander Wellenger i Zarząd LC Gdynia z uczestnictwem zaproszonych Gości...
tornado-w-polsce-polnocnej
Po zapowiedzi PDG Katarzyny Gebert na I posiedzeniu Gabinetu Gubernatora, że przygotowywany jest wniosek o grant do LCIF, ruszyły intensywne działania: PDG Katarzyna Gebert i PDG Wiesław Makarewicz przeprowadzili szczegółowe rozeznanie w zakresie pozyskania grantu, pojechali "w teren", by rozmawiać z lokalnymi władzami i ustalić zakres możliwego wsparcia, a potem napisali wniosek grantowy, który został przez LCIF pozytywnie rozpatrzony (w ciągu 6 godzin (sic!)) i...
zaglowcow-swiat-w-szczecinie-7-08-2017-r
W tym roku Szczecin stał się ponownie na kilka dni światową stolicą żaglowców. Zawitały do nas jednostki z całego świata. Nasze miasto było gospodarzem finału regat The Tall Ships Races 2017. Organizatorzy zadbali o różne przyjemności i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców i przybyłych gości. Przy okazji tego wydarzenia udało nam się zorganizować dzień pełen wrażeń dla naszych małych przyjaciół z Polic. W poniedziałek 7 sierpnia 2017 r. grupa dzieci i kilkoro...
oboz-dla-dzieci-z-gminy-lochow-przepis-na-marzenie-z-programem-lions-quest-vii-2017
W słowie „wakacje” można zmieścić wiele. Dzieci z gminy Łochów zmieściły wspomnienia, które – jak pokazało spotkanie poobozowe – żyją w nich do dziś. W lipcu 2017 roku Lions Club Warszawa Arka zaprosił 30 dzieci w wieku 10 – 17 lat na aktywny wyjazd letni w Góry Świętokrzyskie, zorganizowany przy współpracy z biurem Mówiący Kij. Był to już czwarty obóz zorganizowany przez stowarzyszenie dla dzieci z gminy Łochów....
dla-bezdomnych-zwierzat-31-07-2017-r
Czerwcowa loteria fantowa zorganizowana przez LEO CLUB SZCZECIN '2016 oficjalnie zakończyła się sukcesem! Zebrane podczas niej środki pozwoliły na zrealizowanie wyznaczonego celu - kupno specjalistycznej karmy dla zwierząt. Schronisko wysłało nam podziękowania za pomoc...
wakacje-z-lc-krotoszyn-22-07-2017-r
W terminie od 16 do 22 lipca 2017 roku 26 dzieci z powiatu krotoszyńskiego po raz piąty miało możliwość uczestniczenia w koloniach letnich, organizowanych przez Lions Club Krotoszyn w Świeradowie Zdroju. Na kolonistów czekały liczne atrakcje. Już w pierwszym dniu wyjazdu dzieci zwiedzały gotycki zamek warowny Czocha w Suchej, w którym można było podziwiać piękne komnaty i posłuchać o jego ciekawej historii...
grant-core-4-nr-ga12987-121-raport-koncowy
Od objęcia we wrześniu 2016 funkcji Przewodniczącej Komisji Lions Quest zajmowałam się zakończeniem realizacji umowy grantowej z 2012 roku, w ramach której pozostały do wykorzystania fundusze  (szczegóły w ⇒ sprawozdaniu z działań w kadencji 2016/2017) W maju 2017 r. przygotowałam raport końcowy z realizacji powyższej umowy grantowej i przesłałam go do LCIF. Mam przyjemność poinformować, że raport ten został zaakceptowany i przyjęty przez Przewodniczącego Fundacji...
lwice-pomagaja-potrzebujacym-17-07-2017-r
Od 18 lat wykorzystują swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie by pomagać innym. Obdarowują potrzebujące i niepełnosprawne dzieci, angażują się w działania aktywizujące seniorów, pomagają instytucjom. Od 11 lat współpracują z Hospicjum Elbląskim, które dzięki paniom z Lions Club Elbląg Truso mogło zakupić dwa urządzenia. - Z Hospicjum współpracujemy już 11 lat, jeśli nie więcej. Podczas pierwszej akcji udało nam się zebrać 18 tys. 700 zł. Kolejna opiewała już na...
przekazanie-wladzy-u-amberek-09-07-2017-r
Tegoroczne przekazanie władzy w Klubie ponownie odbyło się w przyjaznej nam Villi Eva we Wrzeszczu. Jakoś tak dobrze nam w tym miejscu, jego przytulność, elegancja, gościnność i serdeczność Gospodarzy, a do tego nadzwyczajne potrawy przygotowywane nierzadko przez samego Gospodarza Tadeusza... Tak więc w niedzielę 9 lipca 2017 r., o godzinie 13:00, my Amberki oraz nasi goście i sympatycy, zebraliśmy się, aby podziękować Koleżankom, pracującym za rzecz Klubu w Zarządzie kadencji 2016/2017 i aby...
uroczyste-przekazanie-wladzy-w-arce-05-07-2017-r
Pożegnanie kwiatami ustępującej z funkcji Prezydent klubu Anny Uścińskiej, odbyło się w domu i ogrodzie Anny i Janusza Uścińskich w podwarszawskiej dzielnicy willowej, w pierwszych dniach lipca 2017 roku. Co roku od 17 lat staramy się nadać uroczystości pożegnania odchodzącej prezydent i przywitania przychodzącej na nową kadencję charakter uroczysty, z udziałem sympatyków i przyjaciół. Wiele czasu i wysiłku związane jest z pełnieniem tej funkcji, a także duża odpowiedzialność...
swiatowa-konwencja-lions-chicago-2017
Chicago, 1 lipca 2017 r. - piękne, bezchmurne niebo, słoneczna pogoda i mulitinarodowa atmosfera przed wielkim wydarzeniem! O godz.10-tej rano, z samego serca miasta, wyruszył kolorowy pochód 240 państw: delegacji Okręgów, klubów Lions oraz przyjaciół Lionów. W paradzie wzięło udział około 40 tys. uczestników z całego świata, celebrując 100-tną rocznicę powstania Stowarzyszenia Lions Clubs International. Przemarsz odbył się głównymi ulicami...
freedom-charity-run-2017
TUSCUMBIA - CHICAGO (USA) 20-30.06.2017 r. Post scriptum Rano 1 lipca biegliśmy z Danielem, Jackiem i Mateuszem ramię w ramię przez Stat Street w kierunku Lake Street, skąd o 9.00 miała wystartować doroczna parada, rozpoczynająca jubileuszową, setną Konwencję Światową w Chicago. Właśnie tam, już od kilku miesięcy, mieliśmy umówione spotkanie z Prezydentem Światowym Bobem Corlew. Właściwie to zaledwie truptaliśmy, a tuż za nami podążali nasi koledzy z...
wakacyjny-klub-rowerowy-30-06-2017-r
Wakacje w pełni, wielu z nas aktywnie realizuje plany urlopowe; wyjeżdża, wypoczywa lub też u siebie gości rodzinę i znajomych. W wielu Klubach jest to tez czas "spowolnienia" i „naładowania” baterii na powakacyjną działalność. W klubie Jantarek również w okresie urlopowym "dzieje się". Pomysł utworzenia Wakacyjnego Klubu Rowerowego dla naszych Przyjaciół z Domu Dziecka w Policach powstał już przed kilkoma miesiącami. I jak to bywa - nie obyło się...
sprawozdanie-z-dzialan-komisji-lq-w-kadencji-2016-2017
⇒ Sprawozdanie z działań Komisji LQ w kadencji 2016/2017 (proszę kliknąć, by otwoorzyć dokument)
przekazanie-wladzy-w-lc-gdynia-25-06-2017-r
Spotkanie z okazji przekazania władzy w Lions Club Gdynia odbyło się w Hotelu Nadmorskim w Gdyni w niedzielę 25.06.2017 r., w godzinach popołudniowych. Uczestniczyli w tej inauguracji, dotyczącej powołania Prezydenta i Zarządu na kadencję 2017/2018, zaproszeni Goście m.in.: Pani Mariola Konopacka, Pani Ela Szmyd - Przewodnicząca Strefy Trójmiejskiej Klubów Lions, Pani Beata Oworuszko - Prezydent Klubu LC Gdańsk Amber, Pan Janusz Różalski członek Klubu Rotarian - Gdynia,...
lioni-ze-soba-na-100-lecie-organizacji-lions-18-06-2017-r
W niedzielę 18 czerwca 2017 r. na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbyło się Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami. Przy tej okazji Przewodnicząca Strefy Zachodniopomorskiej - Krystyna Rynkun - zorganizowała wspólne stoisko dla Klubów Lions, by w ten sposób celebrować szczególne wydarzenie - urodziny naszej organizacji. Ta akcja wpisała sie w obchody 100-lecia jubileuszu działalności Stowarzyszenia Lions. Udział wzięli przedstawiciele Klubów Strefy...
20-lecie-lc-bydgoszcz-16-06-2017-r
W połowie czerwca 2017 r. 20-lecie rozpoczęcia działalności świętował bydgoski Klub Lions. W uroczystości, która tradycyjnie miała miejsce w hotelu Brda, oprócz członków Klubu i towarzyszących im najbliższych osób, uczestniczyli zaproszeni goście. Jubileuszową uroczystość zaszczycili swoim udziałem: Gubernator Okręgu 121 Polska Radosław Bielicki, wprowadzający przed 20 laty bydgoski klub do rodziny Lionów Past Gubernator Jacek Dehnel oraz gospodarz miasta...
to-i-owo-u-jantarek-w-to-i-owo-13-06-2017-r
Czerwiec to miesiąc zmian w klubach lioneskich. Jantarki ze Szczecina juz 13.06.2017 roku celebrowały uroczystość przekazania władzy. Zanim jednak do tego doszło, odbyła się ceremonia oficjalnego zaprzysiężenia na Liona naszej nowej koleżanki- Magdaleny Piaseckiej. We wtorkowe popołudnie w promieniach zachodzącego słońca spotkałyśmy się w restauracji To i Owo, urokliwie usytuowanej nad rzeką Odrą, z widokiem na Stare - Nowe Miasto w Szczecinie. Motywem przewodnim stroju były barwy lioneskie:...
konkurs-z-angielskim-na-co-dzien-ii-edycja-06-06-2017-r
Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu miasta Katowic organizowane przez Lions Klub Katowice Barbórka. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w pierwszej edycji konkursu  „Z angielskim na co dzień”! Nasz konkurs jest doskonałą okazją do zweryfikowania swoich kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wreszcie, jest to także...
dzialania-klubow-leo-w-kadencji-2016-2017
Proszę kliknąć na miniaturki, by przejść do prezentacji poszczególnych Klubów:      
festyn-z-okazji-dnia-dziecka-w-policach-04-06-2017-r
Nastroje były pogodne, humory dopisywały i tylko pogoda splatała psikusa, co jednak nie wpłynęło na wszechobecnie panującą radosną atmosferę! W minioną niedzielę tj. 4 czerwca 2017 roku w Ośrodku w Policach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Imprezę rozpoczęto od wręczenia podziękowań darczyńcom, sponsorom i przyjaciołom Domu Dziecka. Każdy otrzymał ręcznie wykonane serduszko opatrzone przesłaniem - „Serce za Serce”. Licznie przybyli goście (w tym my –...
12-turniej-strzelecki-w-pucicach-04-06-2017-r
W niezbyt pogodną niedzielę 4 czerwca 2017 r. członkowie Klubu już po raz dwunasty zorganizowali turniej strzelecki, którego celem charytatywnym było zebranie środków na kolonie letnie dla dzieci z mniej zamożnych rodzin. Klub corocznie wspiera Zachodniopomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, organizatora kolonii...
nie-tylko-dla-mamy-i-dziecka-03-06-2017-r
Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wspólnie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu PUM, zorganizował w sobotę 3 czerwca 2017 r. w centrum Galaxy w Szczecinie, wspólny projekt "Dla zdrowia mamy i dziecka". W zamierzeniu przygotowano specjalny program z ukierunkowany na mamy i dzieci, ale nie tylko. Wydarzenie o charakterze dydaktycznym zostało zorganizowane po raz pierwszy i ukierunkowane było głównie na kobiety w ciąży, osoby oczekujące...
uczestnicy-3-edycji-festiwalu-piosenki-dla-osob-niewidomych
Drodzy Lioni, mamy przyjemność ogłosić listę krajów, z którch otrzymaliśmy zgłoszenia do 3rd Lions World Song Festival for the Blind "Sounds from the Heart"! Oficjalne zgłoszenia otrzymaliśmy z krajów: Belgia Czechy Francja Gambia Gruzja Holandia Maroko Meksyk Niemcy Polska Rumunia Słowacja Włochy DZIĘKUJEMY! Oficjalna lista wokalistów zakwalifikowanych do Festiwalu,...
dzien-dziecka-z-lc-lodz-31-05-2017-r
W dniu 31 maja 2017 roku Lions Club Łódź z okazji Dnia Dziecka zorganizował jego obchody na terenie Teatru Muzycznego w Łodzi. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 370 wychowanków wszystkich domów dziecka w Łodzi. Dzięki naszym staraniom i hojności sponsorów program tego wydarzenia obejmował  m.in:.....
zegnaj-mistrzu-30-05-2017-r
Dzisiejszy dzień (wtorek 30.05.2017 r.) jest dniem wyjątkowym! Właśnie w Krakowie odbywa się pogrzeb Wielkiego Artysty, naszego ukochanego ”Sponsora” –  Zbigniewa Wodeckiego. Ten fakt, wydaje się chochlikiem medialnym, tym bardziej, że jeszcze miesiąc temu byłyśmy liczną grupą  Arkowiczek, na jego koncercie charytatywnym „Jesteśmy(z)Nadzieją” w Teatrze na Woli. Dochód z tego koncertu zasilał Przychodnię dla bezdomnych, którą opiekujemy się...
piknik-plenerowy-w-legnicy-27-05-2017-r
Dzień Dziecka Lioni, działający w Legnicy od siedemnastu lat, zorganizowali po raz pierwszy. Impreza powiązana była ze światowymi obchodami stulecia Lions Clubs International. Wspólnie z nimi cieszyli się więc i bawili podopieczni instytucji, którymi organizacja na co dzień się opiekuje. - Na pikniku bawiły się dzieci i młodzież z pięciu ośrodków z: Domu dziecka w Golance Dolnej, Ośrodka Opiekuńczo–Wychowawczego w Złotoryi, Szkoły Podstawowej w Proboszczowie oraz ze...
27/05/2017
pozegnanie
   Pamięci Lionów, którzy odeszli ..... Drodzy Przyjaciele Lioni Wszyscy mamy świadomość nieuchronności odejścia, jednakże śmierć w najbliższym otoczeniu – w rodzinie, wśród przyjaciół, zawsze nas w jakiejś mierze zaskakuje. Jakże często w życiu codziennym nie dostrzegamy w otaczających nas osobach kogoś niezwykłego. Dopiero odejście boleśnie uświadamia nam ich niecodzienność. Wspominamy dziś...
spiewanie-z-seniorkami-podsumowanie-25-05-2017-r
W ostatni czwartek maja, tj. 25.05.2017 roku odbyły się ostatnie już zajęcia śpiewania kołysanek z seniorkami ze Stołczyn/ Szczecin. Kilka słów podsumowania akcji wspólnie realizowanej przez LC Szczecin Jantar i  PSM I st., im. T. Szeligowskiego w Szczecinie. Warsztaty z Seniorkami to "premierowy" taki projekt skierowany dla osób starszych. Zajęcia odbywały się cyklicznie w czwartki w wymiarze 3 spotkań. Wzięło w nim udział ponad 20 Seniorek oraz kilkoro...
przybory-szkolne-dla-kubanskich-dzieci-23-05-2017-r
Przygotowania do letniej wyprawy w pełni. Odebraliśmy już rzeczy dla dzieci ze szkoły podstawowej w regionie Baracoa, zniszczonej w zeszłym roku przez cyklon Matthew. Przybory i pomoce szkolne zostały zakupione ze środków pozyskanych podczas aukcji prac plastycznych młodych artystów z Młodzieżowego Ośrodka Terapeutycznego KARAN w Elblągu. Akcję na rzecz kubańskich dzieci zorganizował Lions Club Elbląg Truso i Pani Prezydent Klubu Krystyna Milkowska, a ze strony naszego...
nagrody-rozdane-20-05-2017-r
Późnym sobotnim popołudniem 20.05.2017 r. odbyła się gala rozdania nagród X Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla Młodzieży Niesłyszącej, zorganizowanego przez SOSW dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena w Szczecinie. Do Ośrodka przybyłam wcześniej na zaproszenie pani Bogny Budyłowskiej i tam zostałam oprowadzona po placówce, pokazano mi klasy, i sale gdzie realizowane są zajęcia szkolne i praktyczne...
xv-regaty-o-puchar-prezydenta-lc-gdansk-1-20-05-2017-r
Przy pięknej, słonecznej pogodzie w sobotę 20 maja 2017 r. na Zatoce Gdańskiej odbyły się XV Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk–1. W regatach uczestniczyli czynnie i biernie zaproszeni przez nas goście z zaprzyjaźnionego Klubu Lions z Lubeki. Startowała w tym roku rekordowa ilość załóg, bo aż 31 (!!!). Zmusiło to organizatorów do podjęcie strategicznej decyzji o rozegraniu biegów eliminacyjnych, gdyż mieliśmy zarezerwowanych 25 łódek (z powodu sztormu i...
turniej-tenisowy-gramy-dla-franka-20-05-2017-r
W sobotę 20 maja 2017 roku odbyła się kolejna impreza charytatywna Amberek. Tym razem był to Turniej i Piknik Tenisowy na terenie Sopot Tenis Klubu. Pierwsza edycja tej imprezy zgromadziła ponad 40 zawodników. W rozgrywkach wzięli udział zarówno Lioni z Trójmiasta, jak i zaproszeni goście (w różnym wieku). Pogoda była przepiękna i sprzyjała sportowej aktywności. Celem imprezy było zebranie funduszy na leczenie małego Frania, cierpiącego na nowotwór oka. Dzięki...
100-lecie-z-warta-20-05-2017-r
Rok 2017 jest rokiem 100-lecia powstania największej na świecie filantropijnej organizacji pozarządowej Lions Clubs International. Każdy klub, każdy członek chce uczcić tę okrągłą rocznicę na swój sposób. Okrągła urodzinowa setka była bardzo dobrym pretekstem do organizacji lioneskiego integracyjnego spływu kajakowego na Warcie, w którym uczestniczyli Lioni z Poznania i Wielkopolski. Organizatorami byli nieocenieni Anna Guziałek z LC Poznań Polonia wraz ze swoim mężem...
aparat-do-bezdotykowego-badania-wzroku
Gubernator Radosław Bielicki udostępnił naszemu klubowi aparat umożliwiający bezdotykowe badanie wzroku. W dniu 15 maja br. Pan Gubernator osobiście udzielił instruktażu obsługiwania aparatu. Już w następnym dniu kolega Wojtek Światłowski - inicjator projektu - rozpoczął badania w ośrodkach podległych Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom "Bratek". W dniach 16-19 maja 2017 r. przebadał: 60 dzieci w Ośrodku Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w  Barlinku, 15 osób (młodzież)...
warsztaty-spiewu-z-seniorkami-18-05-2017-r
"Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi Tato" "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi Tato" to niekomercyjny projekt Narodowego Forum Muzyki zainicjowany we Wrocławiu, a obecnie realizowany na terenie całej Polski już od 2010 roku. W ramach projektu realizowane są bezpłatne warsztaty śpiewu. Jantarki jako uczestniczki jednych z warsztatów postanowiły zaangażować sie w promocje programu na lokalnym rynku. Dzięki naszym staraniom udało sie zainicjować zajęcia śpiewu z...
wakacje-marzen-na-teneryfie-z-lc-warszawa-arka-06-05-2017-r
Rok 2017 był szczególny w działalności charytatywnej związanej z „Wakacjami marzeń”. Na zaproszenie LC Teneryfa Sur wyjechało znowu 8 dzieci i młodzieży, podopiecznych naszego Klubu -czwórka z opiekunką p. Agatą Kuczyńską z Domu Dziecka Julin i czwórka z opiekunką p. Dorotą Idźkowską z Domu Dziecka w Giżycach oraz Iwona Nowak, członek LC Warszawa Arka. Wzięli udział w tygodniowym pobycie na Teneryfie w dniach 29.04-06.05.2017 r. wraz z grupą dzieci i...
berlin-dla-naszych-podopiecznych-22-04-2017-r
Już kilka miesięcy temu zrodził się zamiar realizacji wspólnego projektu dwóch lioneskich Klubów: LC Szczecin Jantar oraz LC Berlin Spree. Na zamiarach się nie skończyło i tak powstał pomysł zorganizowania dla naszych Przyjaciół z Domu Dziecka w Policach jednodniowej wycieczki do Berlina. Zebrane środki pozwoliły nam zabrać również kilkoro dzieci z Domu Dziecka w Tanowie Nasza przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem w sobotę 22.04.2017 w Szczecinie na dworcu...
majewska-korcz-i-kaliskie-lwy-21-04-2017-r
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz byli bohaterami piątkowego wieczoru charytatywnego zorganizowanego przez Lions Club Calisia. Koncert z udziałem kaliskiej orkiestry, który odbył się w piątek w auli UAM, był także okazją do podkreślenia dwóch jubileuszy najprawdopodobniej największej pozarządowej organizacji filantropijnej. Właśnie w tym roku przypada setna rocznica powstania Lions Club International – organizacji założonej w USA przez Melvina Jonesa, bogatego agenta...
krakowscy-lioni-w-rejonie-trzesien-ziemi-w-srodkowych-wloszech-kwiecien-2017
Na początku kwietnia 2017 roku Lioni z LC Kraków Stare Miasto, LC Kraków Bona Sforza i LC Kraków Śródmieście odwiedzili niektóre miejsca w środkowych Włoszech, które zostały zniszczone w wyniku ostatnich serii trzęsień ziemi w 2016 roku. Przedstawiciele Klubów zostali zaproszeni przez Lions Klub Civitanova Cluana Marche, w wyniku uprzedniego nawiązania kontaktu z Cristiną Visconti Gorajski, Lionką tego Klubu, a jednocześnie Konsulem Honorowym...
zielona-sala-projekt-z-udzialem-wsparcia-spolecznego
Lioni z Klubu Kraków Stare Miasto od wielu lat w różny sposób wspierają Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie. Jest to szkoła przeznaczona dla dzieci i młodzieży z ograniczonymi możliwościami intelektualnymi, wymagających kształcenia specjalnego. Pomysł, aby urządzić przy budynku szkoły miejsce, które służyłoby uczniom do edukacji i rekreacji, powstał w oparciu o projekt ERASMUS – Edukacja bliżej natury,a jego promotorami...
akcja-szkola-kwiecien-2017-r
Witaj! Przeczytaj proszę dołączony do tej wiadomości tekst. Napisałem go pod wpływem emocji. Mam nadzieję, że wywoła podobne u Ciebie. Życzę dobrego dnia, Radek Bielicki DG D121
sympatyczna-wizyta-4-04-2017-r
Było nam szczególnie miło, że Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions Radosław Bielicki przyjął zaproszenie i odwiedził nasz klub 4 kwietnia b.r. W spotkniu uczestniczyły członkinie LC Elbląg Truso oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego klubu męskiego LC Elbląg. Honorowego gościa przywitała Prezydent Krystyna Milkowska. W kilku zdaniach Radosław Bielicki opowiedział nam o wizycie wiceprezydenta światowego Lions Naresha Aggarwala, w której...
wizyta-w-szczecinie-lionow-z-suhle-2-04-2017-r
Lioni zrzeszeni w LC Szczecin Rainbow Bridge gościli w Szczecnie w dniach od 31 marca do 2 kwietnia 2017 roku Lionów z Suhle w Turyngii. Przygotowaliśmy dla nich bogaty program pobytu, pełen niespodzianek i interesujących wydarzeń. W piątek wieczorem, w holu hotelu Radisson, przywitaliśmy przybyłych i zaprezentowaliśmy program integracyjny. Zaczęliśmy od biesiady w chacie polskiej “Pod Kogutem”, było przaśnie i swojsko. W sobotę od rana przez prawie sześć godzin goście...
a-mialo-byc-tylko-100-drzew-1-04-2017-r
Lioni z Regionu Centralno-Wschodniego w  niebanalny sposób postanowili uczcić 100-lecie naszego ruchu. Otóż postanowiliśmy własnoręcznie posadzić przysłowiowe 100 drzew, aby mieć swój własny wkład w ochronę środowiska. Wybraliśmy Nadleśnictwo w Łochowie, ponieważ LC Warszawa Arka od 17 lat opiekuje się miejscowym Domem Dziecka „Julin”, a ostatnio również młodzieżą z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, właśnie z tamtych...
jerzy-konopacki-lc-gdynia
                                             Jurku Kochany!                     Nasz Prezydencie, Druhu Niezawodny, Przyjacielu! Jesteśmy dzisiaj pogrążeni w smutku i żałobie, ale jednocześnie zbuntowani i niepogodzeni z okrutnymi wyrokami Opatrzności. Kiedy kilkanaście miesięcy temu...
wizyta-w-polsce-naresha-aggarwala-30-03-2017-r
Z wizytą w Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, w dniach 29-30 marca 2017 r. w Warszawie przebywał Naresh Aggarwal - Wiceprezydent Światowy LCI wraz z małżonką Navitą Aggarwal. Oboje są Lionami uhonorowanymi wyróżnieniem Melvin Jones Fellow (założyciel ruchu Lions).  Dr Naresh Aggarwalod 1 lipca 2017 r. będzie Prezydentem Światowym Lions Clubs International. W Indiach jest prezesem korporacji, specjalizującej się w produkcji stali i...
nagrody-od-lionow-z-lodzi-25-03-2017-r
W dniu 25 marca 2017 roku odbyło się rozdanie nagród w XV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Literaturze dla uczniów szkół średnich dla dzieci głuchych i słabo słyszących. Kluby Lionów z Łodzi oraz Ennis w Irlandii sponsorowały nagrody dla zwycięzców...
urodziny-lc-barlinek-25-03-2017-r
W sobotę 25 marca 2017 r. w Barlinku gościł z wyjątkowym występem gitarzysta klasyczny młodego pokolenia Krzysztof Meisinger z zespołem Sinfonia Varsovia. Zbieg sprzyjających okoliczności i długie zabiegi naszego prezydenta Zygmunta Siarkiewicza spowodowały, że mogliśmy przy szczelnie wypełnionej sali wysłuchać wspaniałego koncertu. Był on okazją, aby zaprezentować dorobek naszego Klubu. Bo choć 15 rocznica charteru LC Barlinek przypada na dzień 29 czerwca, nie przeszkodziło nam to przyspieszyć...
slubowanie-i-odznaczenie-14-03-2017-r
Jak w każdy wtorek członkinie LC Szczecin Jantar spotkały się w Willi West Ende. To spotkanie było jednak inne jak zazwyczaj, było dla nas wyjątkowe! Tego dnia świętowałyśmy dwa radosne wydarzenia: uroczyste ślubowanie naszejnowej koleżanki Bernardetty i oficjalne jej przyjęcie w szeregi Lionów oraz uhonorowanie naszej koleżanki Małgosi odznaczeniem Melvin Jones Fellow! Początek spotkania uświetnił występ kwartetu smyczkowego z...
zajecia-dogoterapii-podsumowanie-12-03-2017-r
Nasza znajomość ze Stowarzyszeniem "Po to Jestem" została zawarta na skutek splotu różnych wydarzeń. Z tej relacji powstał nowatorski pomysł zrealizowania zajęć dogoterapii " Młody Trener Psów" przy udziale naszych przyjaciół z Domu Dziecka w Policach. Pierwsze informacje i wrażenia przedstawiłyśmy w styczniu tego roku, kiedy został zrealizowany półmetek warsztatów. Panel zajęć dogoterapii dobiegł właśnie końca, a jego zwieńczeniem było...
kobiety-kobietom-kolejny-raz-11-03-2017-r
"Kobiety  Kobietom" to cykliczna impreza, od wielu lat organizowana przez członkinie LC Szczecin Jantar. 11 marca 2017 roku tuż przed godziną 17:00 Restauracja „Zamkowa” na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wypełniła się gośćmi, którzy licznie przybyli na to wydarzenie i wspólne świętowanie w (nie tylko!) kobiecym gronie. Ku naszemu zadowoleniu wśród gości pojawili się również panowie, co ubarwiło i urozmaiciło całe spotkanie....
kuba-jak-zwykle-goraca-11-03-2017-r
Tym razem zafascynowała nas Kuba. Podczas kolacji zatytułowanej „W gorących rytmach Kuby’’ próbowałyśmy przybliżyć ten kraj tym, którzy jeszcze tam nie byli i pobudzić wspomnienia u tych, którzy już zdążyli go pokochać. Przed nami było trudne zadanie, ale do wykonania. Warto było podjąć to wyzwanie, aby podziękować wszystkim tym, którzy "pomagają nam pomagać”. W tym celu uzyskałyśmy oficjalny patronat Ambasadora Kuby w Polsce i nawiązałśmy...
i-kobiecy-turniej-gry-w-kregle-8-03-2017-r
W ramach imprez organizowanych z okazji 100 lat lionizmu na świecie, Lions Club Duszniki Zdrój rozpoczął nową inicjatywę – Kobiecy Turniej Gry w Kręgle. Impreza będzie miała charakter cykliczny i będzie się odbywała w marcu każdego roku. Celem imprezy będzie zbieranie środków na działalność statutową Klubu. Tegoroczny I Kobiecy Turniej Gry w Kręgle odbył się  w dniu 8 marca 2017 r. z okazji Dnia Kobiet, w Wellness & SPA Werona w Dusznikach Zdroju i...
pomozmy-zwalczac-odre-measles-initiative-2017
mniej niż 2 USD kosztuje zaszczepienie 1 dziecka przeciwko odrze i różyczce (w jednym z rozwijających się krajów) Włączmy się w światową kampanię Lionów i przekażmy darowiznę na walkę o życie dzieci w Azji! zebraliśmy już na ten cel  6.822 USD  (27.632 zł)  KLUBY LIONS WŁĄCZAJĄ SIĘ W PROGRAM ZAPOBIEGANIA EPIDEMII ODRY I RÓŻYCZKI - kampania LCIF '2017 Odra – bardzo zakaźna choroba wirusowa – jest jedną z...
kobiece-swieto-z-panem-wojciechem-5-03-2017-r
„Dzień Kobiet z Amberkami i Wojciechem Gąssowskim” - pod takim tytułem my -kobiety z Lions Club Gdańsk Amber, które łączy wspólny cel - We Serve - zorganizowałyśmy po raz kolejny w pięknych wnętrzach Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku IX Wieczór Charytatywny. Głównym celem tej imprezy było pozyskanie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla Bursztynowej Przystani – dziecięcego Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. W naszych planach jest również...
filmowy-bal-oscarowy-28-02-2017-r
Z oscarowym splendorem pożegnaliśmy karnawał ‘2017. Witaliśmy Was na czerwonym dywanie, pomiędzy statuetką Oscara a fotografiami gwiazd. Podczas zabawy, wspólnie rozpoznawaliśmy oscarowe gwiazdy w wybranych scenach filmowych. Braliśmy także udział w specjalnych konkursach, związanych z melodiami z oscarowych produkcji czy historią samej gali. Jednak największym entuzjazmem cieszyła się rywalizacja podczas tańców: tanga, walca, zorby czy poloneza. Spośród dwunastu...
konkurs-jackow-2016
To już kolejny Konkurs na najciekawszą fotografię świątecznej paczki. Dla przypomnienia należy podać, że konkurs jest organizowany przez pięciu Lionów o imieniu Jacek z Lions Klubu Kraków Stare Miasto. Pomysł zorganizowania takiego konkursu i zachęcenia Kolegów do udziału w nim  zapewne należy do Jacka Legendziewicza PP, lecz jak wszyscy Jackowie zapewniają - są otwarci na przyłączenie się do Kapituły konkursu kolejnych Jacków - Lionów z innych...
andrzej-ziaja-lc-warszawa
. W dniu 24 lutego 2017 r. odszedł, przeżywszy 84 lata, nasz kolega Andrzej Ziaja Członek Założyciel  Lions Club Warszawa i pierwszy Prezydent. Nasza reprezentacja, wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w dniu 3 marca w jego pogrzebie i w ostatniej drodze. Mimo zaawansowanego wieku do ostatniej chwili swojego życia uczestniczył w spotkaniach klubowych, chciał być z ludźmi. Choroba zaatakowała gwałtownie i nie udało Mu się jej pokonać. Podczas mszy żałobnej kościół Św....
w-krainie-basni-i-bajek-25-02-2017-r
W dniu 25 lutego 2017 r. w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie odbył się 17-ty już Bal Lions Club Jarocin. Tym razem goście przenieśli się do Krainy Baśni i Bajek. Pięknie udekorowana sala pozwoliła poczuć bajeczną atmosferę. Goście jak zwykle dopisali i mimo wielu propozycji karnawałowych wybrali właśnie tą imprezę, zadając sobie często niemało trudu w przygotowanie strojów. Na Bal przybyły postacie z przeróżnych bajek i baśni. Cała sala zapełniła się krasnoludkami,...
gala-karnawalowa-obchodow-100-lecia-lci-25-02-2017-r
W sobotę 25 lutego 2017 roku w przestronnych wnętrzach hotelu Double Tree by Hilton we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Karnawałowa Obchodów 100-lecia Lions Clubs International. Jej organizatorami byli członkowie Lions Club Wrocław m2m, a wśród wielu znamienitych gości nie zabrakło Lionów z innych Klubów wrocławskich, a także z Dusznik Zdroju, Legnicy i Katowic. Była to pierwsza z kilku imprez, jakie planowane są w dolnośląskim w bieżącym roku, mających na celu...
wspolnie-mozna-wiele-zdzialac-22-02-2017-r
Dzięki pomocy nas wszystkich, dzięki darowiznom i wpłatom z 1% udało się nam w 2016 roku zgromadzić środki, które pozwalają trafiać z pomocą do wielu beneficjentów. Tym razem nasze działania zostały skierowane na rzecz seniorów. W środę 22.02.2017 r. zostało przekazane specjalistyczne łóżko dla seniorów na rzecz 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Ten sprzęt pozwoli zabezpieczać opiekę dla szerszej liczby pacjentów w wieku senioralnym na najwyższym...
melvin-jones-fellows-po-raz-drugi-w-lc-elblag-truso-22-02-2017-r
Pierwszą osobą, która otrzymała tak zaszczytne odznaczenie w naszym Klubie była Anna Jęsiak-Suchecka w roku 2015. W tym roku (w lutym 2017 r.) jako prezydent LC Elbląg Truso miałam zaszczyt wręczyć MJF naszej klubowej koleżance Barbarze Pisarek. Basia z wykształcenia jest lekarzem, a więc pomaganie i bycie tam, gdzie jest potrzebna  zna  już od dawna...
xxiv-bal-dobroczynny-18-02-2017-r
A w sobotę 18 lutego 2017 r. (dzień po ⇒seminarium naukowym) odbył się długo oczekiwany, coroczny XXIV Bal Charytatywny Lions Club Elbląg. Dochody z aukcji, która odbyła się w trakcie balu, w większości przeznaczone będą na wsparcie chorych na rzadkie choroby dzieci. Czterogwiazdkowy standard Hotelu Elbląg zapewnił wykwintną kuchnię, a znakomitą zabawę - zespół firmy Gesek. Licytacja dzieł sztuki, obrazów i grafik elbląskich artystów zakończyła się pozyskaniem...
o-bezpieczenstwie-w-przestrzeni-publicznej-w-euh-e-17-02-2017-r-2
W dniu 17 lutego 2017 r. odbyło się seminarium naukowe na temat: „Czy można być bezpiecznym w przestrzeni publicznej? – refleksja nad aktualnymi zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego”, organizowane przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną w Elblągu wspólnie z Lions Club Elbląg. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Gustaw Marek Brzezin. Celem głównym seminarium naukowego było zapoznanie...
zimowy-wypoczynek-dla-przyjaciol-z-polic
Przy współpracy i zaangażowaniu wielu osób i instytucji udało się zorganizować w dniach 10-15 lutego 2017 r. wyjazd na narty dla naszych Przyjaciół z Domu Dziecka w Policach. Aktywnie  włączyli się Leosie z Klub LEO Szczecin, osoby prywatne oraz zaprzyjaźniony klub lioneski - LC Berlin Spree. Zbieraliśmy odzież zimową i obuwie narciarskie, kompletowaliśmy sprzęt i wyposażenie, pozyskiwaliśmy środki finansowe. Dzięki staraniom Pani Dyrektor z Ośrodka w Policach udało...
lata-20-te-lata-30-te-11-02-2017-r
11 lutego 2017 r. w Hotelu Diament w Katowicach odbył się Bal Karnawałowy w stylu „lata 20-te, lata 30-te”, zorganizowany przez Lions Club Katowice Barbórka. W ten sposób nawiązaliśmy do 100-lecia powstania Lions Clubs International. Goście przybyli w pięknych, stylizowanych kreacjach. Bawiliśmy się do białego rana. W trakcie balu do grona naszego klubu przyjęliśmy nową koleżankę Ilonę Piechutę-Kośmider...
leo-europa-pre-forum-2017-27-29-01-2017-r
W dniach 27-29 stycznia 2017 roku w hotelu „Hotel de Heerlijckheid” w Ermelo w Holandii odbyło się Leo Europa PreForum 2017, w którym uczestniczyło ponad 120 uczestników, w tym dwoje z Polski ILO Bartek Libner i Basia Suszczewicz. Piątek PreLef rozpoczął się w piątek. Większość z nowo przybyłych uczestników miała okazję skorzystać z Party Busów, które dowoziły uczestników z lotnisk w Amsterdamie do hotelu. Po zakwaterowaniu przyszedł...
wielki-bal-charytatywny-21-01-2017-r
Lions Club Duszniki Zdrój co roku prowadzi akcję charytatywną, której celem jest zbiórka środków finansowych na przesiewowe badania wzroku dzieci przedszkolnych na Ziemi Kłodzkiej oraz zakup sprzętu i aparatury medycznej dla osób niewidomych i słabo widzących. Finałem corocznej akcji jest organizacja Wielkiego Balu Charytatywnego. W tegorocznym XVII Balu Charytatywnym, który odbył się 21 stycznia 2017 roku wzięli udział m.in. członkowie Klubu w...
karnawal-na-vulcanie-21-01-2017-r
Nowo otwarty w Szczecinie hotel Vulcan, pachnący jeszcze świeżością murów, 21 stycznia 2017 r. gościł Lionów z LC Rainbow Bridge. I jak na karnawał przystało szaleństw na parkiecie nie było końca. Bawiono się przy muzyce mechanicznej, którą zarządzał profesjonalnie disc jockey Marcin Jarczyński, syn kandydata do naszego Klubu Mirosława Jarczyńskiego. W taki właśnie sposób przyszły Lion chciał „się wkupić”, jak sam określił, w łaski członków Klubu....
xi-amberek-koledowanie-z-przyjaciolmi-21-01-2017-r
Piękną tradycją stało się nasze coroczne, styczniowe kolędowanie. To szczególny czas kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi, przyjaciółmi i fanami Klubu. Jesteśmy w cudownych nastrojach, pełni ciepła i serdeczności. Każdego gościa, zmierzającego na nasze spotkanie witamy gorąco i z radością. Niektórych widujemy częściej, innych rzadziej. Jest o czym porozmawiać, co wspominać i opowiedzieć o nowych planach. W tym roku spotkaliśmy się w mroźną sobotę 21 stycznia na uroczystej...
jestes-dla-nas-wazny-17-01-2017-r
LC Szczecin Jantar wychodząc naprzeciw nowatorskim metodom pomocy dla dzieci z dysfunkcjami społecznymi, nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Po to Jestem, które zajmuje się dogoterapią i sfinansował panel zajęć dla Przyjaciół z Polic. Właśnie minął półmetek warsztatów dogoterapii z Mieszkańcami Domu Dziecka w Policach. Przedstawiamy dotychczasowe efekty i etapy tego innowacyjnego przedsięwzięcia. Pierwsze zajęcia poświęcone zostały na ustalenie reguł...
ii-halowy-turniej-pilki-noznej-14-15-01-2017-r
W dniach 14-15 stycznia 2017 roku na parkiecie sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Lions Club Krotoszyn, zorganizowany w tym roku w ramach obchodów 100-lecia ruchu LIONS. Wzięło w nim udział 20 drużyn – prawie 200 chłopców i dziewczynek w wieku 7 – 10 lat, podzielonych na dwie kategorie: Orlik (roczniki 2006-2007) oraz Żak (roczniki 2008-2009). Na boisku zaprezentowały się...
final-celebration-of-peace-w-szczecinie-09-01-2017-r
Pod powyższym tytułem zorganizowany został w Szczecinie już kolejny konkursu na Plakat Pokoju - edycja ‘2016. Tematyka corocznie nawiązuje do pokoju na świecie, jak i w naszych małych ojczyznach – czyli pokój szeroko rozumiany. Finał konkursu miał miejsce 12.11.2016 roku, o czym już pisaliśmy! W dniu 09 stycznia 2017 roku w PSP w Mierzynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz uhonorowanie laureatów. Najmilszy etap każdego takiego wydarzenia. Młodzi...
z-klubu-do-klubu-1-01-2017-r
Z wielką radością pod koniec ubiegłego roku przyjęłyśmy wiadomość, że Lion Magda Bielicka, charter member Lions Club Warszawa Sawa nie odchodzi z naszego stowarzyszenia mimo rozwiązania macierzystego Klubu. Skierowałyśmy do wszystkich koleżanek rozwiązującego się Klubu zaproszenie, ale przyjęła je tylko Magda. I już od stycznia 2017 roku mamy nową, a jednocześnie doświadczoną Lionkę z 17-letnim stażem członkowskim i pracą w zarządzie Klubu. Magda była charter member LC Warszawa Sawa, pisała...
mikolaj-w-dabrowce-20-12-2016-r
W dniu 20 grudnia 2016 roku podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrówce koło Zgierza odwiedził Mikołaj, który w towarzystwie smerfów wręczył prezenty podarowane przez łódzki Klub Lions. Spotkanie przebiegło w prawdziwie świątecznej atmosferze. Na zakończenie dzieci zaprezentowały mini koncert kolęd.
dary-dla-seniorow-od-jantarek-15-12-2016-r
Oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych w Szczecinie otrzymał nowy sprzęt dla swoich podopiecznych. W dniu 15 grudnia 2016 roku na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie odbyła się uroczystość przekazania nowego sprzętu dla pacjentów Oddziału Geriatrii. W tym wydarzeniu reprezentowały nas Koleżanki klubowe: Ewa Fundament-Karśnicka oraz Maria Meyer. Osprzęt wraz z akcesoriami, które zostały przekazane, stanowią podstawowe wyposażenie,...
zlota-niedziela-z-lions-club-krotoszyn-14-15-12-2016-r
W dniach 17 i 18 grudnia 2016 roku Lions Club Krotoszyn i Leo Club Zamek Koźmin Wielkopolski zorganizowali na krotoszyńskim Rynku jarmark bożonarodzeniowy z 25-letnią tradycją. Członkowie Klubu i ich rodziny angażują swój czas, aby przygotować stoiska handlowe z gastronomią, grill, domowe ciasto, ozdoby świąteczne, jemiołę, choinki, świeczki i loterię fantową. Jak co roku naszym celem było pozyskanie środków na pomoc charytatywną. W tym roku było to sfinansowanie kolonii letnich w...
wigilia-jantarek-13-12-2016-r
Każdego roku klubowe spotkanie wigilijne u Jantarek to wyjątkowy moment. Stół na wigilię przykryty białym obrusem. Pod nim wiązka siana, a na stole - dodatkowe nakrycie dla niezapowiedzianego gościa, wędrowca Z wielka radością przybyłyśmy do naszej siedziby, Willi West Ende, by się nie spiesząc, pobyć razem, wspólnie celebrować to wyjątkowe wydarzenie, w radosnej i serdecznej atmosferze W tym roku nasza Wigilia była szczególnie radosna, ponieważ towarzyszyły jej bardzo...
wigilijna-wieczerza-lionow-w-szczecinie-13-12-2016-r
Jak na polską tradycję przystało uroczysty charakter miało wigilijne spotkanie Lionów zrzeszonych w LC Szczecin Rainbow Bridge. Do willi „West Ende” 13 grudnia 2016 r. licznie przybyli członkowie klubu, którzy w miłej, rodzinnej atmosferze spędzili ten niecodzienny wieczór. Życzenia świąteczne wszystkim członkom, a także ich rodzinom złożyła Prezydent Ewa Kołodziejek. Życzyła zdrowia, wytrwałości, pomysłowości w klubowych...
lions-quest-w-polsce-zaproszenie-do-wspolpracy
Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie… Jan Zamoyski Drodzy Lioni, 19 września 2016 roku otrzymałam od Gubernatora Radosława Bielickiego nominację i objęłam funkcję Przewodniczącej Komisji Lions Quest w Okręgu 121 Polska. Osobiście uważam, że jest to jeden z najbardziej wartościowych programów ruchu Lions, bo dzięki jego wdrażaniu możemy wpływać na naszą przyszłość poprzez wychowanie młodzieży i przygotowanie jej do dorosłego...
mikolajki-na-rynku-w-barlinku-4-12-2016-r
W dniu 4 grudnia 2016 roku pogoda była kolejny raz wielkim sprzymierzeńcem imprezy Mikołajkowej zorganizowanej przez Lions Klub Barlinek. Już od rana dzięki uprzejmości Barlineckiego Ośrodka Kultury zaczęliśmy rozstawiać namioty i nagłośnienie sceny, z której Piotr Stanisławski wraz z małżonką Kasią oraz naszą koleżanką Lilą i wspaniałymi wolontariuszkami zabawiał najmłodszą część gości. Wśród nich krążył nie jeden Mikołaj ze śnieżynkami, z workami słodyczy i zabawek, które...
nadzwyczajna-konwencja-leo-i-charter-night-leo-club-zamek-kozmin-wlkp-3-12-2016-r
W dniu 3 grudnia 2016 r. w uroczym miejscu – Hotelu Pałac w Orli k/ Koźmina Wielkopolskiego odbyły się dwie uroczystości: Nadzwyczajna Konwencja LEO Polska oraz Charter Night. Organizatorem był Lions Club Krotoszyn oraz Pełnomocnik Gubernatora ds. LEO wraz z Prezydent LEO Polska. Do miejscowości Orla przyjechały kilkuosobowe delegacje LEO z Gdańska, Poznania, Wrocławia, grupa młodocianych z nowego klubu LEO Alpha ze Szczecina pod nadzorem opiekuna – GLT Marii Czernickiej z LC...
iv-edycja-z-kuferka-lionek-juz-za-nami-2-12-2016-r
Z radością mogę stwierdzić, że frekwencja i w tym roku była imponująca. Na sali witałam koleżanki nie tylko z Elbląga, ale z też z okolicznych miejscowości. Na naszym „stole obfitości" masa przedmiotów - każda z nas znalazła coś dla siebie i swoich bliskich. Myślę, że panie kupowały nie tylko dlatego, że im się coś podobało, ale też dlatego bo wiedziały, że każdy grosz uzyskany na „Kuferku” będzie przeznaczony dla potrzebujących...
dary-dla-zespolu-szkol-specjalnych-nr-12-w-katowicach-23-11-2016-r
W środę 23.11.2016 r. na ręce Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Katowicach Pani mgr Barbary Strzempy przekazaliśmy 4 sztuki siedzisk typu gruszka rehabilitacyjna, zakupionych z dochodu jaki przyniósł Koncert „Lekarze Lionom”. W trakcie koncertu zebraliśmy również książki - ilustrowane bajki - które wzbogaciły bibliotekę Szkoły Specjalnej nr 12 w Katowicach. Z rąk Pani mgr Krystyny Kopciuszewskiej otrzymaliśmy przepiękny rysunek, wykonany przez uczniów szkoły oraz płytę z kolędami...
kalendarz-na-2017-r-z-pracami-podopiecznych-lc-poznan-pillory
Szanowni Państwo W imieniu Lions Club Poznań Pillory pragnę zaprezentować Państwu kalendarz, który powstał staraniem członków naszego klubu. Jest on jednak głównie efektem pracy dzieci z domu prowadzonego przez ss. Salezjanki w Dobieszczyźnie oraz dzieci z rodzinnych domów dziecka w Poznaniu. Sukces naszej zeszłorocznej inicjatywy polegającej na nagraniu i sprzedaży płyty z kolędami zachęcił nas do kolejnego działania. W niedzielę 2 października grupa naszych...
ii-spotkanie-strefy-trojmiejskiej-16-11-2016-r
II spotkanie przedstawicieli Klubów Strefy Trójmiejskiej odbyło się w dniu 16 listopada 2016 r. w Domu Korczaka w Gdańsku W spotkaniu udział wzięli: Katarzyna Gebert          PDG Okręgu 121 Polska Wiesław Makarewicz     PDG Okręgu 121 Polska Elżbieta...
wizyta-gubernatora-9-11-2016-r
9 listopada 2016 roku odwiedził nas Gubernator Okręgu 121 Radosław Bielicki. Z tej okazji zgodnie z hasłem "Ask 1” - „Zapytaj zaproś" na spotkanie klubowe zaprosiliśmy 5 kandydatów do naszego Klubu. Gubernator w ciekawy sposób opowiedział o działalności Lionów w Polsce i na świecie. Wszyscy podpisaliśmy się na fladze, która poleci na Ogólnoświatową Konwencję LCI do Chicago w maju 2017 roku...
dary-dla-gczd-9-11-2016-r
W środę 9 listopada 2016 roku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka na Oddziale Pediatrii został oddany do użytku pokój o podwyższonym standardzie dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Pokój wraz z węzłem sanitarnym został gruntownie odremontowany. Wyposażenie pokoju zostało sfinansowane ze środków Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacji „Matio”, która od 20 lat wspomaga chorych na mukowiscydozę i ich rodziny oraz z naszym - LC...
xvii-charytatywny-koncert-jesienny-6-11-2016-r
6 listopada 2016 roku w gościnne progi klubu jazzowego Blue Note w Poznaniu członkinie LC Poznań Polonia zaprosiły swoich sympatyków na energetyczny i liftingujący duszę koncert połączony z jubileuszem 25-lecia klubu. Wśród przybyłych gości serdecznie powitanych przez prezydent klubu Joannę Szafarkiewicz znaleźli się: gubernator Radosław Bielicki wraz z małżonką, wicegubernator Maria Sterczewska, past gubernatorzy Elżbieta Antoszewska i Mariusz Szeib oraz przedstawiciele...
xix-bal-jantarek-5-11-2016-r
XIX Bal Dobroczynny LC Szczecin Jantar był towarzyskim i charytatywnym wydarzeniem tegorocznej jesieni w Szczecinie, a być może nawet całego roku! W Hotelu Radisson Blu bawili się goście ze Szczecina, regionu oraz nasi przyjaciele Lioni z Hamburga i Berlina. Wydarzenie ubogaciła obecność Gubernatora Polskich Lionów Radosława Bielickiego wraz z małżonką. Licznie przybyli uczestnicy, ponad 140 osób, to nie tylko działacze różnych organizacji, ale także sympatycy pomagania. To...
spotkanie-z-finkami-29-10-2016-r
Mamy właśnie za sobą przemiłe lioneskie spotkanie międzklubowe: my Amberki i członkinie LC Sastamala/Linda, które zjawiły się licznie – razem 25 gości, z czego 16 osób to Lioni, a pozostałe to osoby towarzyszące. Spotkaliśmy się 29 października 2016 r. w Villi Eva w Gdańsku-Wrzeszczu, którą zaczynamy już uważać za naszą honorową siedzibę. Gospodarze Villi Eva, Państwo Ewa i Tadeusz Kulczyccy,  przygotowali wspaniale salę bankietową: wykwintnie nakryty stół,...
ask-1-po-elblasku-27-10-2016-r
Pomysł wyszukiwania w swoim środowisku osób, które mogłyby zasilić nasz klub, pojawiał się wielokrotnie i od dawna. Na pierwszym zebraniu bieżącej kadencji Prezydent Krytyna Milkowska przedstawiła projekt takiego spotkania. Nazwałyśmy go roboczo „Zebraniem otwartych drzwi” Klubu. Przygotowałyśmy treść listu-zaproszenia, z intencją wręczania go osobiście potencjalnym uczestniczkom spotkania. Zaproszenie skierowałyśmy do Pań - według naszego odczucia - prezentujących...
wrazliwosc-serca-23-10-2016-r
Wrażliwość serca przyprowadziła szczecińskich Lionów wraz z rodzinami i przyjaciółmi w niedzielne, wczesne październikowe popołudnie do hotelu „Silver” w Szczecinie, by tam wzięli udział w charytatywnej imprezie, a tym samym wsparli najbardziej potrzebujących. Nieobojętni, zrzeszeni w Lions Club Szczecin Rainbow Bridge, zebrali prawie 7500 złotych, przeznaczając je m.in. na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. To spora kwota jak na jeden z...
lekarze-lionom-23-10-2016-r
23 października 2016 roku odbył się nasz zapowiadany koncert Lekarze Lionom. Dzięki uprzejmości Prezesa Śląskiej Izby Lekarskiej doktora nauk medycznych Jacka Kozakiewicza, odbył się on w Domu Lekarza w Katowicach. Wśród zaproszonych gości byli: Pani Małgorzata Moryń-Trzęsimiech - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Przedstawiciele Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w osobach: dyrektora, lekarzy, pielęgniarek i nauczycieli, Pani Barbara Strzępa - Dyrektor Zespołu...
media-w-szczecinie-15-10-2016-r
O Marszu Różowej Wstążki, który odbył się 15 października 2016 r. w Szczecinie pisali i mówili: 1) oficjalna strona http://www.marszrozowejwstazki.pl/ 2) gs24. galeria zdjec http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/g/ulicami-miasta-przeszedl-marsz-rozowej-wstazki,10744938,20507882/ 3) radio plus  http://www.radioplus.pl/program-czytaj/1019/104736/marsz_rozowej_wstazki
marsz-rozowej-wstazki-z-lc-szczecin-jantar-15-10-2016-r
W minioną sobotę tj. 15 października 2016 roku o godzinie 12:00 spod budynku TVP Szczecin wyruszył już po raz 9. Marsz Różowej Wstążki. Członkinie LC Szczecin Jantar po raz trzeci zaangażowały się we współorganizację tej akcji, wspólnie z Joanną Sawicką-Budziak, Stowarzyszeniem Amazonek "Agata" oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Marsz został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza. Na starcie zaś...
charter-leo-club-szczecin-2016-1-10-2016-r
W minioną sobotę szczecińskie Kluby Lions świętowały wielkie wydarzenie! 1 października 2016 roku w Willi West Ende w Szczecinie - siedzibie LC Szczecin Jantar - odbyła się uroczystość charteru Klubu LEO Szczecin 2016. Kluby LEO skupiają młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, którzy pragną i chcą  poprzez pracę charytatywną pomagać innym. To wyjątkowe wydarzenie uświetnił swoją obecnością Gubernator Okręgu 121 Polska Radosław Bielicki oraz przedstawiciele Klubów Lions...
hej-biesiada-biesiada-1-10-2016-r
Nasz Klub zaplanował spotkanie w Brzostkowisku w dębińskich lasach. Goście zaproszeni, program w kilku wariantach, ostatnie poprawki scenariusza i gorączkowe sprawdzanie prognozy pogody. Jak wielka była nasza radość, kiedy w sobotę 1 października 2016 roku od rana słońce królowało, ubogacając jesienne barwy lasu. Święto Pieczonego Ziemniaka rozpoczęła Prezydent Lions Club Elbląg Truso Krystyna Milkowska, witając wszystkich przybyłych do Brzostkowiska. Przybyli na spotkanie Lioni z...
uroczysty-wieczor-z-okazji-20-lecia-charteru-lc-opole
W piątek 23-ciego września 2016 roku pojechałam do Opola na uroczysty wieczór z okazji 20-lecia LC Opole. Miałam w planach obecnej kadencji - jako 2 wicegubernator - odwiedzenie tego klubu więc tym chętniej skorzystałam z zaproszenia przesłanego na ręce Gubernatora, który wyjątkowo nie mógł w ten dzień być w Opolu - uczestniczył razem z 1VDG Marią Sterczewską w konwencji Okręgu 123 Rosja w Petersburgu. Przed godziną 18-tą zjawiłam się w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej...
share-peace-edycja-2016
  więcej informacji:  http://www.lionsclubs.org/EN/how-we-serve/youth/peace-poster-contest/index.php
smaki-jesieni-z-lc-leszno-18-09-2016-r
Jakaż była radość dzieciaków, kiedy na soplicowski plac wskoczyły kury, indyczki, owce i osiołek! Konkurencję stanowiły jedynie króliki, bańki mydlane i konkursy w bajkolandii. Pikniki rodzinne to tradycja naszego klubu. Organizujemy je jesienią w skansenie filmowym "Soplicowo”, w Cichowie. W niedzielę, 18 września 2016 r. na nasze zaproszenie odpowiedziało wielu gości. I głęboko wierzymy, że i tym razem nie zawiodłyśmy tych, którzy postanowili wraz z nami...
rewizyta-berlinskich-lionow-17-09-2016-r
Na początku tego roku otrzymałyśmy z LC Berlin Spree e-maila z zaproszeniem do kontaktu. Rezultatem kontaktów i rozmów był wyjazd członkiń naszego Klubu LC Szczecin Jantar do Berlina w marcu tego roku, gdzie nastąpiło obopólne zapoznanie się. Po tej wizycie znajomość nasza zacieśniała się, była korespondencja, były telefony i już na tym etapie wstępne rozmowy o wspólnej akcji. Nasze zaproszenie zostało ochoczo przyjęte, tak że w minioną sobotę 17 września 2016 r. ,...
notre-dame-de-paris-z-okazji-100-lecia-12-09-2016-r
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy Trójmiejskiej zorganizował imprezę charytatywną w dniu 12.09.2016 r. O godzinie 18:00 członkowie Zarządu, Przewodnicząca Strefy Elżbieta Szmyd oraz przedstawiciele innych klubów witali przybywających gości. Teatr został udekorowany flagami, rollupami i banerami o symbolice lionowskiej. Na parterze wystawiono demonstracyjny...
ja-tez-mam-talent-11-09-2016-r
W niedzielę 11 września 2016 Lions Club Kraków Bona Sforza zorganizował festyn w "Rogatym Rancho" w Zabierzowie, miejscu znanym rodzinom z dziećmi z cyklicznych, pełnych atrakcji spotkań (zabawy w wiosce indiańskiej, mini zoo, przejażdżki na kucyku itp). Festyn był pod hasłem "ja też mam talent", w czasie którego dzieci ze szkół muzycznych, różnych kółek artystycznych czy domów kultury mogły zaprezentować się szerokiej...
lc-leszno-winduje-mlodosc-6-09-2016-r
Maluchy z przedszkola nr 21, Ania Werno – prezydent LC Leszno 2000 i Łukasz Borowiak – prezydent Leszna symbolicznie przecięli wstęgę. I uruchomiła się winda! Dzieciaczki z przedszkola integracyjnego będą nią wjeżdżać do sal zajęć! Jak wyglądała codzienność do sierpnia 2016? Mozolne wnoszenie maluchów przez rodziców, opiekunów, personel przedszkola. Codziennie musieli pokonywać piętra na zajęcia rehabilitacyjne. Po dwudziestu latach istnienia placówki...
06/09/2016
wlochy-2016
Nazywam się Monika, mam 18 lat. Chciałabym się podzielić doświadczeniami i wrażeniami po wymianie organizowanej przez Lionów i chociaż w ten symboliczny sposób wyrazić wdzięczność za możliwość uczestniczenia w niej. W lipcu 2016 r. spędziłam 10 dni u rodziny goszczącej w Mediolanie oraz 10 dni na Campo Dei Laghi w pobliżu Mediolanu. Pobyt u rodziny był niesamowicie ciekawym doświadczeniem nie tylko ze względu na możliwość dotknięcia innej kultury, słuchania języka, poznawania...
Początek strony