POMOC POWODZIANOM z PIECHOWIC (2006 r.)

ImageWielka katastrofa, jaką było wylanie rzeki Kamiennej w dniu 7 sierpnia 2006 roku, dotknęła Piechowice, niewielkie miasto w Karkonoszach. Przez gminę przeszły dwie fale powodziowe, a na skutek ulewnych opadów deszczu w dorzeczu Kamiennej w rejonie Jakuszyc poziom rzeki podniósł się o 150 cm i przekroczył stan alarmowy. Po godzinie 23.00 wysokość wody w rzece dochodziła nawet do 4 metrów.

Image

Wielkość strat przekroczyła 3 letni budżet Miasta i Gminy Piechowice: zniszczone kilkadziesiąt kilometrów dróg, sieć wodociągowa i ujęcie wody pitnej, zerwane zostało 5 mostów i 3 kładki, uszkodzone budynki komunalne w tym oba przedszkola, gimnazjum i wiele budynków komunalnych oraz domów.
Polscy Lioni pozyskali grant z Fundacji Międzynarowego Stowarzyszenia Klubów Lions w wysokości 10.000 USD, dzięki któremu kupiono i przekazano kilkudziesięciu rodzinom artykuły pierwszej potrzeby: pościel, ręczniki, proszki do prania, płyny do dezynfekcji sanitarnej, mydło. W wielu przypadkach dary od Lionów były jedynym wsparciem, jakie trafiło do osób dotkniętych tragedią.

Przekazanie darów przez Lionów
ImageImageImageImageImageImage