Strona główna
Członkowie Klubu
Działalność Klubu
Galeria zdjęć

Andrzej Kreft (1949 - 2021)

2 marca 2021 r. zmarl nasz Przyjaciel Lion Andrzej Kreft. W 1995 roku byl czlonkiem zalozycielem Lions Club Magnolia. Od poczatku wyróznial sie aktywnoscia. Dwukrotnie wybieralismy Go na prezydenta najpierw w kadencji 2003 - 2004 a nastepnie 2017 - 2018.

Prowadzil nasz Klub energicznie i z duzymi sukcesami. W konkursie na najlepszy klub w Polsce kadencji 2003 - 2004 LC Magnolii przypadlo drugie miejsce. Andrzej zostal uhonorowany certyfikatem uznania za innowacyjnosc dzialan. Otrzymal równiez Diamentowa Odznake kadencji 2003/2004 przyznana przez swiatowego prezydenta. Kilka miesiecy temu dotarla do Szczecina przesylka z kolejnym wyróznieniem - Gold Centennial Award. Czekalismy na mozliwosc osobistego wreczenia odznaki. Teraz nie bedzie to juz mozliwe.

Udzielal sie równiez spolecznie jako dzialacz Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. Pelnil funkcje wiceprezesa szczecinskiego oddzialu.

Zawodowo jako absolwent kierunku budownictwo wodne na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecinskiej byl zwiazany z ta uczelnia jako asystent i adiunkt.

Przez wiele lat dr inz. Andrzej Kreft byl dyrektorem Regionalnego Zarzadu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Zapamietamy Andrzeja jako usmiechnietego, zyczliwego, zawsze skorego do wspólnej pracy i zabawy Przyjaciela.

"We Serve"

Goście naszego charteru na Zamku Książąt Pomorskich 13 maja 1995 r.

Światowym mottem stowarzyszenia jest - "We Serve" - służymy. Wstępując w szeregi Lions Club będziemy się starać wcielać je w życie w naszej działalności. Mamy nadzieję dobrze przysłużyć się tak społeczności naszego miasta jako całości, jak i poszczególnym osobom i organizacjom znajdującym się w potrzebie.

Mamy nadzieję współpracować z innymi organizacjami o podobnym profilu, albowiem zdajemy sobie sprawę, iż praca zespołowa daje większe szanse powodzenia.

Nazwalismy nasz klub "Magnolia". Umieszczając w nazwie ten charakterystyczny dla naszego miasta piękny kwiat, chcieliśmy podkreślić, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami Szczecina i swoje wysiłki w jeszcze dotychczas poświęcać chcemy jego rozwojowi - dla wspólnego dobra.

Będziemy się starać zbliżać nasze miasto do Europy razem z innymi ludźmi dobrej woli.